www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Doze "fender Custom Shop 69"....production Version ?!


tudorzzz

Recommended Posts

@karpi: cate HDD de 500 Gb se produc (si se vand) pe zi? cate doze CS69 (care in magazin costa 825 setul de 3)?

 

Nu prea merge pusă problema aşa, mergând pe ideea asta, setul ăsta se produce în număr mult mai mic decât CS69, dar costă de 20 (douăzeci!!!) de ori mai puţin. Bine, habar n-am cum sună, probabil săptămâna viitoare îmi vor ajunge, însă, din punct de vedere al materialelor folosite, nu văd ce ar putea folosi producătorii consacraţi de doze pentru a putea justifica preţurile uriaşe. Înţeleg principiul cererii şi ofertei, n-am probleme cu el, dar în cazul dozelor, parcă prea au luat-o razna cu toţii. Majoritatea seturilor costă cât chitarele entry-level. Să fim serioşi...

Când va reuşi cineva să-mi spună preţul unei doze fără să cunoască modelul, cântând la o chitară echipată cu doza respectivă sau ascultând-o, o să-mi schimb părerea. Până atunci, nu pot cădea în capcana "mai scump = mai bun", pentru că am găsit multe exemple care au demontat treaba asta.

Link to comment
Share on other sites

Alea sunt niste chinezarii de doi lei cu magneti ceramici prezentate ca Alnico V

"Item 100% like the picture show" pai nici pozele nu sunt la fel. Un set este co polii plani, altul cu poli staggered, altul cu capace fara orificii pentru poli, etc... Dozele sunt o gluma, si cred ca le gasesti pe toate Harley Benton, Vega, JD, sau mai stiu eu ce pachete (chitara plus amp) se gasesc pe la supermarket cu 2-300 lei.

Sigur se fabrica in serie mare pe orice vapor respectabil.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.