www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce sa iau ? ...


alex_xero

Recommended Posts

Eu auzit ca multe companii folosesc chestia asta cu "o singura lampa" ca un instrument de marketing. Da mai bine cand ai in specificatiile tehnice cuvantul "tube", iar in realitate scula e aproape in intregime solid-state. Te intreb se poate determina o diferenta intre - cu o lampa si fara acea lampa? Nu e posibil ca lampa sa primeasca doar atata curent cat sa lumineze un pic fara a avea nici un rol in circuit?

Cearny mi-a zis de nush ce firma care facea asta cu niste leduri puse in spatele lampei ca sa lumineze. Acum nu stiu daca e fantezie dar cine stie...

E bine sa te feresti de aia de la marketing si de avocati!

Link to comment
Share on other sites

Alea 2 lampi din demonizer si womanizer ( cel putin dintr-o prezentare facuta pe net) au adaugat mai mult zgomot decat ubermetal + mt-2 date cu distorsu la maxim si fara noise gate la uber , puse in serie ( testat la mine aks ) . Si nu mi se pare ca se preteaza atata zgomot la un gain mare .. dar nu urias. Mi se pare , totusi , geniala faza cu nuclear ( care , dupa ce spun ei , activeaza si a 2-a lampa )

 

 

Line 6 pod xt .. la 200 E ..... daca merge podul ... fac imprumut , ma invoiesc ... ba nu chiulesc .. de la servici , si vin si in baia mare sa il iau ... nu stiu unde ai vazut tu. Scula asta e 450 E FARA TVA, deci sincer ma inoiesc ca e 200e la sh.

Edited by Ildest
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

O ultima precizare; inafara de seria GT pe care am prins-o de la inceput (GT3) si un nerecomandabil Zoom 505 II alte multiefecte n-am auzit, asadar nu doresc sa ma pronunt. Sint o multime de alti colegi de forum care au multiefecte care ar putea sa-ti dea detalii specifice. Nou, insa nu cred ca poti procura nici un procesor din seria GT la 10 mil.

 

Care e treaba cu 505 II ? Am gasit unu` la 150 ron imi cam face cu ochiu` si nuj daca dau banii degeaba sau nu ...

 

 

Care e treaba cu 505 II ? Am gasit unu` la 150 ron imi cam face cu ochiu` si nuj daca dau banii degeaba sau nu ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.