www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Facaturi chinezesti


Blondu
 Share

Recommended Posts

Sau daca nu, sa argumenteze cineva serios de ce nu putem lua o chitara din China.

Pai daca transportul costa vro 300 de parale si chitara inca vro 230, la banii astia iti iei un Epiphone, facut tot in China, cu mentiunea ca asta din urma a trecut de controlul de calitate (deci, nu-i rebut). :)

Parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cica exista o gramada de chitare chinezesti in Romania (dupa cum spune Karpi) care pot fi testate. Daca transportul este asa de scump cine vrea sa cumpere, mai bine vorbeste cu un chinez din Bucuresti sa-i aduca o chitara pentru 100$ cu urmatorul zbor. Nu stiu daca ce-am zis eu se poate realiza, sunt doar idei. Personal, nu am incredere in chinezi dar am prieteni care au prieteni chinezi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest anghelescu

ma bag si eu......chiar sunt curios.ar fi ceva...tare de tot alea sa fie Gibsonuri care nu au trecut Quality Check-u.... :() :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Semnlas

FRATEE cum credeti ca Gibson face rebuturi.Sincer de pe ce lumee veniti.Si chiar daca ar trebui sa fie cretini sa vanda unei alte firme cu drept de refacere care poate oricand sa poceasca chitarile si sa scrie pe ele GIBSON.Bun si dak prin absurdul absurdurli ar fi asa cum poti zice asa de fEnder SI IBANEZ.Fender are chiar pana si serviciul concurential afik da in judecata toate firmele care fac fake-uri

Link to comment
Share on other sites

O constatare facuta impotriva unui vinzator de pe eBay a fost ceva de genul "aveti grija la el, i-am urmarit toate licitatiile si a cumparat <&%#%> de chitari no-name si <&%#%> de autocolante cu "Stratocaster", "Telecaster" ... s.a.m.d. Interesant este ca am vazut, tot pe eBay, da mai demult, un Telecaster cu headstock pe care scria "Stratocaster" :) "

 

Numai un chinez ar face asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Ca sa nu va mai agitati aiurea, dau eu copy-paste la un mail primit de un coleg forumist referitor la aceste chitari "Gibson". Mailul este un reply de la Gibson USA in legatura stricta cu site-ul despre care vorbiti voi:

 

"Dear Andrew, Thank you for your interest in Gibson guitars. The guitars mentioned on that site are fake Gibson guitars. Concerning the counterfeit guitars; we are well aware of the fact that there are a lot of fake guitars on the internet at the moment. Our brand protection department is working on it, and taking the necessary measures. We also made a statement on our website: http://www.gibsoneurope.com/smartsite.dws?id=7772 If you have any further queries, please do not hesitate to contact me again or go to our webpage www.gibsoneurope.com My best regards,"

Cosu, inchide topicul ca e jenant.

Edited by felix
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.