www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Compozitie De-A Mea.


Recommended Posts

Am ascultat-o de doua ori ca sa reusesc sa-mi fac o parere.. Acu nu-mi dau seama daca e licenta creativa (asa ar trebui sa sune) sau nu...

Ce am observat si mi-a displacut, in sensul de critica constructiva:

 

- hard panningul nu cred ca a fost niciodata o idee buna (voce pe R si ce instrument e ala pe L)

- din cauza tonului (neplacut, din pct. meu de vedere) al instrumentului (presupun chitara? pe doza neck, cu foarte mult gain) de pe stanga, kickdrum-ul nu se distinge.. decat in anumite pasaje

- vocea e prea jos, panoramata aproape maxim pe dreapta... n-am reusit sa disting nic :(

- reverburile nu se pupa intre ele - creaza impresia ca ai tras chitara in baie, vocea intr-o pestera, toba intr-o camera izolata fonic (chiar daca-i electrica)

- where's the bass ? bass gen instrument, nu banda de Eq :D

- pitch-ul notei de pe kickdrum.. sau mai bine zis rezonantei kickdrum-ului (atunci cand se distinge) e diferit de pitch-ul celorlalte instrumente

- ti-ar prinde bine niste filtre low si high pass.. nu toata lumea are subwoofer, iar casca mea stanga oficial te uraste :)

 

nu ma leg de compozitie, ca aci nu ma pricep :) stii treaba cu gustibus... mie personal per total nu-mi displace... oricum puncte-n plus ca n-am mai auzit ceva de genul asta pana acu.

Don't be a stranger !

Edited by comanel
Link to comment
Share on other sites

totdeauna si cred ca 99% din useri merita un sunet mai bun.

 

piesa este tare, abordarea chiar misto. banuiala mea e ca a iesit asa intamplator. te joci cu niste faze la nimereala si ti-a iesit de data asta. dar daca mai ai asa ceva (o juma de ora asa) si vrei sa canti live poate facem un concert impreuna (cu una din trupele de la semnatura). (prin buc.)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.