www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pana produce un sunet enervant


Rincewind
 Share

Recommended Posts

Guest MrJackson
(exact ca atunci cand canti la pian cu unghii lungi)

 

sau cand innoti cu paru lung...

 

pe bune, voi aveti nevoie de o vacanta... sa va mai racoriti creeru...

Link to comment
Share on other sites

sau cand innoti cu paru lung...

 

pe bune, voi aveti nevoie de o vacanta... sa va mai racoriti creeru...

BA .... vezi ca este un album la Pantera , de prin 90' , ii zice "VACARII DIN IAD"....... ia du si asculta ala si nu te mai lua de oameni :) !!!

Edited by Alex_Strat69
Link to comment
Share on other sites

nu se mai arunca odata pana asta cu nasolii...lol

 

 

treaba cu unghii;le lungi si clapele de pian e SUPER.... trebuie s-o notez hahaah,,,,nu-i adevarat.....

 

 

spioni industriali ai si furat pastentul si se scoate de anu nou un nou Shynt tuchsensitive cu unghii lungi....la AttackDekaySustainRlelease & se mai adauga un Neil -seting

 

blokul de atac va avea reglajele ADSRN

 

LOL...

 

am inteles ce a vrut sa spuna omul dar e bestiala treaba.....

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
BA .... vezi ca este un album la Pantera , de prin 90' , ii zice "VACARII DIN IAD"....... ia du si asculta ala si nu te mai lua de oameni :) !!!

 

 

Ii preferatu meu!!! Bine, gata cu misto-u ca ne trimit sefii la desert...

Link to comment
Share on other sites

faza cu unghiile la pian e cam asa

eu cant la chitara clasica si am unghii lungi pt treaba asta, iar cand am cantat la pian normal ca nu mi-am taiat unghiile doar pt 5 minute de clapareala, si din cauza ca unghiile erau lungi ele se loveau de clapele pianului si scoteau un sunet aiurea

daca nu stiti nu mai vorbiti aiurea doar asa ca sa va aflati in treaba si ca sa va luati de mine

nu cred ca a fost ceva asa fantastica ca am zis ca mai canti si cu unghiile la pian (daca le ai)

Link to comment
Share on other sites

faza cu unghiile la pian e cam asa

eu cant la chitara clasica si am unghii lungi pt treaba asta, iar cand am cantat la pian normal ca nu mi-am taiat unghiile doar pt 5 minute de clapareala, si din cauza ca unghiile erau lungi ele se loveau de clapele pianului si scoteau un sunet aiurea

daca nu stiti nu mai vorbiti aiurea doar asa ca sa va aflati in treaba si ca sa va luati de mine

nu cred ca a fost ceva asa fantastica ca am zis ca mai canti si cu unghiile la pian (daca le ai)

 

 

Pai omule...la pian se apasa pe clape...clapele lovesc, cu ajutorul unui mecanism la capatul caruia se afla un ciocanel, coardele(sau corzile...habar n'am cum e corect...deh mi-e frica de malex) si asa se produce sunetul...cu ce afecteaza sunetul faptul ca ai unghii nu pricep...

 

 

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

cand apesi pe clapa inevitabil te lovesti cu unghiile de ea...eh, in momentul ala (daca canti mai piano) o sa se auda unghia pe clapa, daca canti mai forte nu se mai aude pt ca sunetul produs de ea este acoperit de pian

ce-i asa de greu de inteles

Edited by Georgica
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.