www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bal de boboci


Guest adrian matache
 Share

Recommended Posts

Guest adrian matache

Salut! In curand voi canta la un bal de boboci, eu la voce si un prieten la chitara. Acum va intreb si pe voi: ce credeti k ar merge sa nu plictiseasca, dar mai ales sa placa publicului?

Link to comment
Share on other sites

ma sincer mi mi s-ar parea mai bine orice ati canta decat daca ar fi invitat trupe gen activ/tnt/alte_nemernicii. Acum depinde ce ton o sa aiba pretenu tau. clean sau si niste overdrive? cu melodii din astea tipice pt drumetii (pe traditionalele acorduri and stuff) o sa cuceresti genu de public care sta si freaca menta pe langa "chitaristii" de ocazie de la noi din liceu. daca bagati un blues mai neconventional... poate atrageti mai multi. i donno.

Link to comment
Share on other sites

Salut! In curand voi canta la un bal de boboci, eu la voce si un prieten la chitara. Acum va intreb si pe voi: ce credeti k ar merge sa nu plictiseasca, dar mai ales sa placa publicului?

 

conexiuni: tu si mai ramai

 

nuff said

Link to comment
Share on other sites

:):):)Story Time!!!! :(B);)

 

 

Ehh...Se facea ca era intr-o iarna un bal de boboci la liceul celuilalt chitarist...ma rog pe atunci eram noi cu heavyu' :o ...si binenteles nema tobar dar aveam un basist care oricum nici nu s-a auzit, dar a facut impresie...ce pot sa mai spun toate sculele care le aveam erau doua chitari acustice, dar am facut rost de scule in ultimul moment...reghin.inc...am cantat penal, sonorizare penibila...emotzii...deh...am bagat si-un tears of the dragon...si am fost huiduitzi...ma rog...vorba aia un sut in fund un pas inainte ;)

Link to comment
Share on other sites

Ieri a fost balul la mine la liceu...ma gandeam ca daca venea o trupa rock acolo ii linsau manelarii pe aia... ma gandisem la anul sa ma duc si eu sa cant dar mai bine nu... lumea e proasta in general si cand aude de rock se gandeste la tot felul de ciudatenii...

Si daca le cantam alora clasica la bal nu mai veneam la scoala tot anul :)

Link to comment
Share on other sites

eu am cantat cu baietii la balu bobocilor asa: living after midnight( judas priest) , don't cry si knocking on heavens door ( g'n'r) si o mel proprie i wanna fuck u in the ass ( zboara vulturu :) ) ...a trebuit sa skimbam titlu in i wanna love u in the night ...dar la sf concertului am bagat versurile originale :))))).....cearny si preo pot sa confirme....au fost acolo p scena cu mine/////rock on!!!!

Link to comment
Share on other sites

eu am cantat cu baietii la balu bobocilor asa: living after midnight( judas priest) , don't cry si knocking on heavens door ( g'n'r) si o mel proprie i wanna fuck u in the ass ( zboara vulturu ;) ) ...a trebuit sa skimbam titlu in i wanna love u in the night ...dar la sf concertului am bagat versurile originale :))))).....cearny si preo pot sa confirme....au fost acolo p scena cu mine/////rock on!!!!

 

bai ce buna era piesa aia :( si ce solo a bagat shmen B) si cu versuri facute pe loc de maestru' burb :) si ce-am patit dup-aia in maguay/hb :) alea vremuri

Link to comment
Share on other sites

offtopic: ap de nume de manele. era una.. "printesa de aur - bombardierul" eh acuma nume mai stupid nam auzit. parerea mea

 

ontopic: incearca sa bagi si ceva nirvana. cam orice. ca merge.

Link to comment
Share on other sites

Salut! In curand voi canta la un bal de boboci, eu la voce si un prieten la chitara. Acum va intreb si pe voi: ce credeti k ar merge sa nu plictiseasca, dar mai ales sa placa publicului?

Pai depinde si de audienta...Sper ca aveti si tobar si puteti sa-i dati un smoke under water ca d'aia au auzit si pensionari de profi da' si aia mici sau un another brick in the wall ca sa-i maltratati putin pe profi B) (aia care inteleg... ;) ) sau softisme de care s-a mai vorbit. In rest sa nu incercati cu: marduk :( ; dimu borgir :) sau morbid angel :) si bafta! :);)

Link to comment
Share on other sites

Ah ce vremuri... al doilea meu concert (like, ever) a fost cu "trupa liceului" la un bal al bobocilor. Tin minte ca am performat sub numele de "Cenaclul Scandura" (sau "Trafic de Influenta", nu sunt sigur) si am avut 4 piese, toate proprii... ce aventura a fost sa facem rost de scule, sa convingem seful de sala ca nu o sa-i spargem boxele, sa il tinem treaz pe tobar... Dar a fost un succes fulminant. Nu ne-a batut nimeni :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rox_rocs

sincer...cel mai bine canti ce-ti place tie..un artist adevarat reuseste sa cucereasca publicul atunci cand pune suflet in ceea ce face, nu cand vrea doar sa aibe succes si sa impresioneze :)

Link to comment
Share on other sites

sincer...cel mai bine canti ce-ti place tie..un artist adevarat reuseste sa cucereasca publicul atunci cand pune suflet in ceea ce face, nu cand vrea doar sa aibe succes si sa impresioneze :)

 

 

si dak lui ii place black-u ? cum ii impresioneaza ? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.