www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fansite Hora


Cosu
 Share

Recommended Posts

Scotocind interentul nu am gasit un site care sa aiba suficiente poze cu chitare made in Romania .

Enervat de treaba asta m-am hotarat sa fac un mini-fansite cu si despre hora. Singur nu pot face chestia asta pentru ca nu am suficiente chitare hora acasa :) .

Prin urmare am nevoie de materiale de la voi .

Cateva poze cu chitara voastra (musai hora) si o scurta descriere ce sa contina eventual si anul achizitiei sau si mai bine al fabricatiei.

materialele se pot trimtie la hora@rgc.ro

 

sper sa iasa ceva frumos. ganditi-va ca mai toti fabricantii de chitare din europa de est apar intr-un fel sau altul pe internet (ural, orfeus ,Jolana , Musima (RDG) ) iar hora practic nu exista (in afara de siteul oficial care e destul de obosit :) ).

Lucrul la site o sa il incep dupa data de 1 iulie caci atunci termin sesiunea....

So cine este pentru ? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest RutZap

io am o hora student 4/4 din august 2004, arata bine pt ca nu am prea folosit-o juma de an [am avut mana in ghips :)] si nu ma deranjeaza cu nimic sa-i fac cateva poze, cu toate ca nush daca o sa te ajute foarte mult! o sa ti le trimit sapt asta! :)

 

PS: Apreciez ideea ta, poate o sa faci si un fel de bazar in care sa se vanda/cumpere numai chitari hora/reghin!

Link to comment
Share on other sites

Guest packardb

Zilele astea o sa-mi iau o Electro Acustica W 12204 cu EQ ...sa vedem ce stie sa faca...

Dupa aia ...iti povesteste fratili tau ce si cum :)

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

ok, will do :) . le atasez aici dupa ce le fac. eu am o clasica (3/4 cred), cumparata pe la inceputul lui 2003.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest RutZap

My precious:

 

 

Model: Hora Standard N

Size: 4/4

Data Fabricatiei: 03 August 2004

 

 

Si daca ai nevoie de ajutor pentru partea mai "tehnica" a sitului please contact me :)

post-189-1120580687_thumb.jpg

post-189-1120580715_thumb.jpg

post-189-1120580725_thumb.jpg

post-189-1120580774_thumb.jpg

post-189-1120580782_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Johnny I

si... banuiesc ca tre sa facem despre horele noastre si niste review-uri din alea pline de patos... "chitara mea hora de o culoare plina de inspiratie ce scoate niste sunete ce te ung pe suflet ca mierea, dovedeste o versatilitate exuberanta... pot sa o iau si cand merg la munte cu cortul..." eh... cred ca mi-a iesit bine :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.