www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ghita


Guest leo2pop
 Share

Unde va situati?  

74 members have voted

  1. 1. ...sau ce parere aveti?

    • + [pro]
      35
    • - [contra]
      39


Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Baumwolle

Adi, n-ai inteles... Pe album sunt si alte melodii, "Mama", "Zuzu-zuzu", "Cutu" etc., melodii care sunt pentru copii, de copii. Insa cand o fetita de 3 ani canta despre cat de mult il iubeste ea pe X, cat de mult il asteapta sa-i aduca ceva, sa nu vina cu mana goala, cat de enervata este de acest X si cat de mult vrea ceva, dar nu stie exact ce, e clar ca ceva este in neregula. "Cleopatra Stratan" si "Ghita" sunt un produs menit sa stoarca bani de la romanii iubitori de dulcegarii. "Vai, tu, ce scumpa-i asta mica, cum canta ea la numai 3 anisori..." .

 

Si nu e vina ei... We should bash musiu Stratan.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu cred ca fiind tata iti poti lasa fetita la "produs" pentru bani. :)

Mie mi se pare o trecere faina catre un public mai larg prin mai multa media.Cand am auzit-o prima oara mi s-a

parut f misto.Sigur nu poti crede ce se canta dar nu cred ca e vorba de mesaj aici.

Cantand despre jucarii .... been there done that.

E normal sa habar n-ai pe ce lume esti la 3 ani, dar exista pusti care canta "woke up this morning and i had the blues" la 13-14 ani... si habar n-au ce e aia dragoste. E doar o calatorie muzicala.

Mi se pare un inceput de cariera fain,mai ales ca pustoaica are talent.

Link to comment
Share on other sites

Guest turshuanzen

Daca va mai amintiti melodia "Eins,zwei...Polizai"....cantata tot de un pusti...si a ajuns destul de fredonata...oricum ...nu mai fiti invidiosi pe o fetita ca a avut succes...pentru ca acesta va pieri garantat(daca nu a pierit).

Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu

suna a pavel stratan strans de c**e :)

 

ps : are voce sau nu ? k live suna k orice copil care canta "in padurea cu alune"..

Link to comment
Share on other sites

`ai bah laso dracu de treaba. ce vroiati sa cante? blakk metal (no offence)? bv ei si tatalui ei ca pot sa faca asta. vreti sa fie ca pe vremea comunistilor sa li se interzica sa cante pt ca ei pot sa scoata bani si voi nu? get real. get a band. make money.

Link to comment
Share on other sites

Guest Blackout

Poate ca fetitei ii place muzica, ii place sa cante! Asta nu tre' luat in calcul?

E drept ca versurile nu-s cele mai inspirate, da' observ ca ne tot impiedicam de niste idei preconcepute cum ca tre' sa ai mai mult de x ani ca sa poti canta. E drept, din nou, vocea nu-i formata, e o voce relativ obisnuita de copil, dar o voce care nu agaseaza...

Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord cu ceea ce a zis H00k. Nu inteleg care e problema, nu sunteti voi justitiari sa faceti dreptate si sa interziceti lu tacsu sa faca bani, pana la urma e tacsu si pt ea face bani nu ca sa ii dea pe panarame. Eu cred ca vorbeste invidia din voi cand atacati asa :) . Foarte foarte foarte trist :) . E la feld e stupid ca discutia legata de faptul ca Mircea Lucescu nu ar trebui sa ii dea sfaturi lui Razvan Lucescu in ceea ce priveste antrenoratu. Geez, get a life!!! :)

Link to comment
Share on other sites

:)

Mie mi se pare o trecere faina catre un public mai larg prin mai multa media.Cand am auzit-o prima oara mi s-a

parut f misto.

 

ba..pai tu canti la taxi..nu???..pai normal k tzi se pare ceva mijto ghitza...pt voi..ashtia de la taxi e ceva extraordinar...poate luati exemplu..k m-am saturat de prostiile care le cantati!!!... :)

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare un c***t si nu e nevoie sa rgumentez in nici un fel .. este problema mea ca nu imi place si nu a nimanui altcineva ... mi se pare o chestie penibila la fel ca si XPlod .. este o varsta pentru orice .. si ideea de copchii intre 1 si 10 ani care "fac" muzica mi se pare revoltatoare ... nu ma convinge nimeni pe mine ca ei chiar asta vor sa faca .. sunt copii .. toti am avut varsta la care am vrut "neaparat" sa cantam .. dar asta trece ... eu sunt mai ciudat .. nu sunt de acord ca orice "talent" trebuie pus la treaba .. incurajeaza'l pe copil .. ofera'i conditii .. dar tine'l departe de public pana va fi in stare sa cante cu adevarat ceva ... XPlod e o trupa care nu transmite nimic decat gherle muzicale una peste alta iar cleopatra stratan aceeasi ciorba reincalzita pe care ne'o servea si tasu inainte .... :)

Edited by Jaymz
Link to comment
Share on other sites

:) "ba" sa spui stii tu cui si...eu observ ce posturi ai tu pe forum...frate esti dus rau de tot.

Muzica presupune mai mult decat ce asculti tu.Daca tie iti place sa fii limitat....

Daca aveai rabdare sa citesti tot postul poate mai intelegeai ceva.

Sorry ptr reply adminilor dar n-ai ce sa discuti cu oameni d-astia :)

Edited by lukeblue
Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

sunteti porci. copila are 3 ani si e in stare sa tina un concert de 30+ piese. ma intreb: voi ce faceati la 3 ani?

 

.. si ideea de copchii intre 1 si 10 ani care "fac" muzica mi se pare revoltatoare ...

think again :)

Link to comment
Share on other sites

io nu inteleg ce se voteaza de fapt.. :)

orice stil are gradu lui de penibil.. ba daca stau sa ma gandesc un pic mi se pare mai putin penibila dom'soara stratan cu ghita al ei decat nighwish sau dimmu borgir.. sau altii care au ajuns cica la maturitate si cica fac versuri in cunostinta de cauza... (vezi cannibal corpse, slayer, sepultura si altii de genu asta cu care ii comparati voi pe pustii de la xplod si pe fisa lu stratan)

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

mi se pare aiurea doar ca ii distruge copilaria fetei..atat....nu cred ca ii arde ei prea mult d studiouri concerte si chestii.....ma rog ...fiecare cu a lui..

Cam ca tatal lu Mihaitza Jackson cu toti copchiii lui.

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

sunteti rai

si tot nu ati raspuns: voi ce faceati la 3 ani?

distruge copilaria cui? crezi ca nu are prieteni? sau ca nu merge la gradinita ca ceilalti copii de varsta ei? cand o sa fii tu parinte sa decizi ce distruge si ce nu copilaria kinderului tau.

Link to comment
Share on other sites

intrebarea care chiar are relevanta pentru mine cred ca a mai pus-o cineva - cum e live? eu nu cred ca a cantat vreodata pe scena 30+ piese, sau poate ca da, daca sunt gen "in padurea cu alune" . daca reuseste sa cante live macar 60% din cum e pe inregistrare, pentru mine e absolut ok.

Link to comment
Share on other sites

Guest Blackout

Mi se pare un c***t si nu e nevoie sa rgumentez in nici un fel .. este problema mea ca nu imi place si nu a nimanui altcineva ... mi se pare o chestie penibila la fel ca si XPlod .. este o varsta pentru orice .. si ideea de copchii intre 1 si 10 ani care "fac" muzica mi se pare revoltatoare ... nu ma convinge nimeni pe mine ca ei chiar asta vor sa faca .. sunt copii .. toti am avut varsta la care am vrut "neaparat" sa cantam .. dar asta trece ... eu sunt mai ciudat .. nu sunt de acord ca orice "talent" trebuie pus la treaba .. incurajeaza'l pe copil .. ofera'i conditii .. dar tine'l departe de public pana va fi in stare sa cante cu adevarat ceva ... XPlod e o trupa care nu transmite nimic decat gherle muzicale una peste alta iar cleopatra stratan aceeasi ciorba reincalzita pe care ne'o servea si tasu inainte .... :)

 

asa e jaymz, e inteligent si logic tot ceea ce spui : de ce sa fie nevoie sa argumentezi ceea ce spui? noi te credem pe cuvant orice (ineptie sau nu) ai spune! daca tu spui ca-i o varsta pentru orice, noi facem plecaciune si asteptam sa ne spui de la ce varsta incolo se poate face muzica! nu de alta, da' n-am vrea sa mai lasam sa apara copii care canta! Auzi, ia posteaza si tu ceva sa ne dam cu parerea si despre gherlele tale! Sau vei fi fiind vreun geniu si nu dai gherle?!

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Hai sa imi dau si eu cu parerea, ca un brav roman ce sunt.

 

Sunt contra. Da contra. Incepand cu argumentu mai mult sau mai putin credibil (de catre unii) ca fetita aia nu are ce cauta pe scena. Si nu e vorba de preconceptii sau alte prostii. E vorba ca muzica e un mod de exprimare. Prin muzica trebuie sa spui ceva... sa transmiti o idee/sentiment etc. Faptu ca sunt o groaza de baieti care fac muzica doar pentru bani nu inseamna ca se schimba definitia muzicii. Si da, eu nu cred ca pustoaica are ceva de zis muzical. Are un ban de scos tacsu, in schimb. Dupa cum s-a mai spus, se profita de reactii de genu "Vai ce draguta e pustoaica... hai si noi sa o vedem/cumparam".

 

Apoi mai vin oameni si cu argumentu forte: "Da ce faceati, BA, voi la 3 ani?" Bai... ma jucam. Cu putza in nisip. Si ma faceam mare... ca un copil normal. Nu ajungeam ca Culkin un drogat la 16 ani. Argumentu asta e cel mai tare sofism din topicu asta. Adica eu nu pot sa comentez asupra stimatei Cleopatra fiindca eu nu is la fel de bazat ca ea (ca ea e noua Joni Mitchell... din Carpati). Eu nu cant 30 de piese per concert. Pana una alta eu sunt publicul si nu cred ca tre sa o menajez sau sa ii cumpar albumu fiindca are 3 ani. Asa.. din bune maniere. Pai hai copii sa cumparam si albumu lu Sorinel Copchilu de Aur. Ca noi la varsta lui invatam la scoala sa conjugam verbu "a fi", nu aveam 20+ albume la activ.

 

Sa traiti bine!

Jackson

 

PS: Irene, inainte sa zici ca sunt rautacios, adu-ti aminte de Brotacei :)

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

din nou o zic: sunt atatea chestii strigatoare la cer pe toate posturile de televiziune, si tocmai de cleopatra va luati. nu e vorba de cat de bazata e. te-ai gandit vreodata ca poate ii place si fetei ce face? copil normal..ai zis-o...ce intelegi prin "copil normal"? ce sa inteleg? cleopatra e copil anormal? ca ce? aparte la tv? sa fim seriosi.

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Pai ma Teo, ne luam de ea ca e in ograda noastra (si ca ne place sa polemizam). Si nu inteleg ce nu intelegi (:)) la conceptul de copil normal. E ala care se joaca cu pustii de varsta lui. Care o cunoaste pe Mary Jane la 18-19 ani (si nu la 14 cand ar trebui sa isi cunoasca buletinu.)

 

Sunt curios: cum ti-ar placea sa afli dupa vreo 10 ani ca toata copilaria ta a fost "manipulata" de altii si tu nu ai gustat din bucuriile tineretii. Ca la teve poti sa apari pana mori (chiar si dupa, ca d-aia sau facut Stirile de la ora 5) dar copilaria o traiesti o singura data.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.