www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Retastare / Schimbare Neck!


Guest George10
 Share

Recommended Posts

Guest George10

salut, postez in numele unui prieten! a primit un Ibanez grg 170, insa tastele sunt cam tocite...ce recomandati , retastare sau schimbarea neck'ului cu totul? (de unde poate face rost de un gat de chitara tip ibanez?) multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Guest George10

sunt tocite rau ! prin fret dressing vrei sa spui slefuirea lor pentru a le aduce la acelasi nivel?

ps: stiu ca s-a mai discutat, insa in cazul unui ibanez grg 170, pentru retastare se percep aceleasi taxe ca la un gibson de 1000 euro de exemplu?

Edited by George10
Link to comment
Share on other sites

sunt tocite rau ! prin fret dressing vrei sa spui slefuirea lor pentru a le aduce la acelasi nivel?

ps: stiu ca s-a mai discutat, insa in cazul unui ibanez grg 170, pentru retastare se percep aceleasi taxe ca la un gibson de 1000 euro de exemplu?

 

Da. Dacă spui că sunt foarte tocite, înlocuirea lor e soluţia sau schimbarea gâtului. Ca preţuri, nu pot să-ţi spun. Cred că depinde şi de cel care efectuează treaba asta. Am înţeles că sunt unii care fac preţul în funcţie de chitară. Cere şi tu o ofertă din partea celor care lucrează pe forum. Avatar, Eugen, mai sunt câţiva.

În orice caz. e destul de scumpă toată treaba. Ideal ar fi să găseşti alt neck.

Edited by 'mnezãu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.