www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Recomandare Monitor In Ear Wireless


produs de cluj
 Share

Recommended Posts

pana in 1000 lei cu tot cu casti daca e posibil. stiti voi: ,,renumeratie mica... dupa buget"

 

sunt solist vocal si ma bate gandul de monitorizare in ear pentru voce.

 

ce stiti despre sistemele astea mai ieftine? T-bone? LD-system? proel?

intotdeauna m-am ferit de marci de astea de buget, dar acum sigur nu o sa dau 2500 lei pe un monitor shure, deci trebuie sa fac un compromis de data asta.

 

voi ce monitoare folositi?

 

ar fi o idee buna sa cumpar casti separat, mai calitative, langa un transmiter/receiver ieftin?

Link to comment
Share on other sites

Am avut wireless T.Bone, si nu a rezistat prea mult. Recomand sa ii excluzi din lista.

Cred ca ar fi mai bine sa cumperi un transmiter/receiver mai high tech, si later on, daca strangi ceva extra cash sa cumperi si niste casti mai ok (maxim 50 euro, pentru o pereche ok)

Eu folosesc la chitara un Shure PGX14E T1 si sunt foarte multumit de el.

Link to comment
Share on other sites

daca strangi ceva extra cash sa cumperi si niste casti mai ok (maxim 50 euro, pentru o pereche ok)

 

CEE??

 

Uite aici, casti romanesti ;): http://www.ultimates...oare-in-ear-3d/ 2480 lei.

Sau straine: http://www.thomann.d...ue4_ambient.htm 2435 lei.

Eu le-as alege pe cele romanesti, pentru ca: "Un an de garanţie însoţeşte aceste monitoare iar daca aveţi probleme cu potrivirea în ureche sau vă incomodează, la Ultimate Sound ajustarea este Gratuită în decurs de 5 zile. Daca in 3 zile de la cumpararea produsului nu va acomodati cu monitoarele in ear oferite de Ultimate Sound primiti banii inapoi garantat."

 

De maximum 50 de euro... abia-s bune pentru mp3.

Edited by George M.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sau poti sa iei o ursarie de receiver si sa te duci sa-ti faci mulaj (sunt extrem de sarcastic in aceasta declaratie). In scurt timp iti vei da seama ca ursaria nu te satisface, si vei fi in situatia in care ai dat niste bani degeaba, cand puteai mai bine sa iti iei ceva calumea din prima.

 

Cu monitorizarea nu-i de joaca, ori ii marfa, ori e de *****. Eu am avut proel dinala cel mai ieftinache, si niste JVC-uri pe care am dat cam 70 eur (ca asa m-a dus capu, sa iau o prostie de receiver si sa bag bani in casti), si 3/4 din concert stateam fara casti in ureche, ba bazaia, ba nu se auzea cum trebuie... uneori puteam sa jur ca am si lag cand ma mai apropiam de amp...

 

Cat dai, de atata face.. Daca nu esti vocal la nivelul "ala, profesionist, din asta traiesc si am 6 cantari pe saptamana" iesi mai bine fara monitorizare in-ear. Dar daca stai sa te gandesti ca-ti scoti banii pe ele din 15-20 de cantari si le ai aproape toata viata, si eu as merge pe varianta propusa de George.

 

Plus ca tine cont, e vorba de urechile tale.. don't underestimate hearing man !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Salut, am gasit topicul asta mai vechi si pot sa spun din experienta urmatorul lucru: decat sa cumperi un in -ear ieftin mai bine nu cumperi deloc, poate sa sune ciudat dar in-ear-ul poate sa fie CEL MAI BUN PRIETEN AL TAU SAU CEL MAI MARE DUSMAN. Indiferent de decizia ta...nu te astepta ca sa poti canta cu el imediat...iti ia ceva timp sa te acomodezi cu casca in ureche. Eu sunt pentru mulaj personalizat, care se poate realiza in mai multe locuri...si pentru solist recomand casti cu 2 drivere.

 

Multumesc si spor !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

salut,

citeam topicul acesta.. care este mai vechi dar cred inca de actualitate.

am cautat ceva pana l-am gasit , si am intrat pe siteul www.ultimatesound.ro , iar la portofoliu am vazut ca au ceva artisti cunoscuti.

 

<stefandaniel> te-am gasti acolo - cum sunt castile de la ei ? ceva pareri poti sa ne dai? se aud bine ? sunt confortabile , te-ai acomodat usor cu ele?

si cel mai important cum suna?

 

ms frumos

la auditie placuta va doresc !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

salut. <mihai savu> am castile cu mulaj de la ultimate sound intradevar si sunt foarte multumit de ele, au niste detalii pe care pe casti de 100 de euro nu le auzi.  Am pe 3 drivere, mulajul este ok, mi-a luat cam 2-3 cantari sa ma obisnuesc cu el dar acum e perfect...nu mai pot canta fara el :D RECOMAND CU TOATA INCREDEREA. La noi in trupa avem 3 persoane, toti pe 3 drivere...eu, solista si basistul. Sunt multe avantaje cum ar fi si ca este mult mai curat sunetul pe scena si in mix.

 

Nu recomand recivere/transmitator sub 500 Euro...sunt de cacao (spun din proprie experienta) RISIPA DE BANI. Am folosit de la shure PSM 200 si are o mare problema cu limitarea. Noi folosim Sennheiser G3 care e super ok.

 

Pentru cei ce vor monitorizare in-ear, mai bine puneti banuti la saltea si luati ceva calitativ...este vorba de auzul vostru. Plus ca sa zis si mai sus daca faci bani din asta strangeti bani si luati ce trebuie.

 

Succes tuturor !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.