www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Marturii In Forma De Chitara


lupul alb
 Share

Recommended Posts

Ai luat-o-n serios!!! :biglaff: :biglaff:

Bre, sunt solidar non-burlacilor, stiu cum e si prin ce trece un astfel de barbat.

 

:D hehe

 

Recunosc, pentru o clipă m-am gândit : "Ia uite, noi facem mişto de neveste şi printre noi e unul care chiar are probleme grave acasă şi ia în serios bătălia. A real NO MA'AM leader..." ... :)

 

Deci, aşaaa care va sa zică, tu nu eşti însurat ?!?! Ia uite, unde era spionu' din conservă... Auzi, la el, "non-burlaci"... Auzi la el : "Ştiu cum e"... You have no f'ckin' idea ! Dacă vrei să fii uns Jedi al... non-burlacilor, join us into the the dark side, dup-aia mai vorbim ! :P

 

:beerchug:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Domnilor, cusca mea este mai stramta. Voi aveti, inele, juraminte, acte, preot, cununii, deci, e o idee mai greu sa fugiti. Oare nu suferinta mea este mai mare, caci de 4 ani de zile locuiesc cu aleasa inimii mele, "DE BUNA VOIE"??? :rcain:

Pe bune, am halit de mult portia asta de mancare. :therethere:

Edited by George M.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Citind un topic despre o pedala wah-wah, mi-a venit subit o idee; pedala de volum inseriata cu pedala de bla-bla, cadou pt. viitorul insuratel.

Volumul sa fie intre mute si foarte incet.

Acum, pe bune, situatiile difera de la caz la caz iar cazul meu e unu' fericit. Nu se poate spune despre cazul unor prieteni de-ai mei care, rand pe rand si-au ascuns la mine diverse achizitii facute fara stirea nevestei. Momentan gazduiesc un bass iar acum vreo doi ani am fost nevoit sa mint ca ii fac cadou unui prieten o chitara acustica. Se saturase sa vina pe la mine ca sa si-o cante. Odata cu destainuirea asta nu ma mai simt cel mai ipocrit om de pe pamant.:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Genial Karpi ! Aia cu "te insori, nu te insori peste 10 ani oricum o sa-ti para rau " trebuie pusa deasupra usii la starea civila ! Am ras de m-am spart citind topicul asta ! Cine zicea ca pe RGC doar se injura lumea ? Uite unde zacea potentialul de divertisment !

Eu sunt casatorit de 4 ani si fi-miu are 2. Sotia mea e foarte toleranta cu hobby-ul meu (altfel nu ma insuram cu ea nu ?). Deja s-a invatat la ce magazine sa faca ture de ziua mea si de Craciun :). A ajuns sa fie foarte educata in domeniu, stie foarte clar diferenta intre un single-coil si un humbucker, acum suntem deja la subtilitati. :D

 

.....dupa cum va doresc si voua :yay:

 

PS: M-am amuzat teribil :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Genial Karpi ! Aia cu "te insori, nu te insori peste 10 ani oricum o sa-ti para rau " trebuie pusa deasupra usii la starea civila ! Am ras de m-am spart citind topicul asta ! Cine zicea ca pe RGC doar se injura lumea ? Uite unde zacea potentialul de divertisment !

Eu sunt casatorit de 4 ani si fi-miu are 2. Sotia mea e foarte toleranta cu hobby-ul meu (altfel nu ma insuram cu ea nu ?). Deja s-a invatat la ce magazine sa faca ture de ziua mea si de Craciun :). A ajuns sa fie foarte educata in domeniu, stie foarte clar diferenta intre un single-coil si un humbucker, acum suntem deja la subtilitati. :D

 

.....dupa cum va doresc si voua :yay:

 

PS: M-am amuzat teribil :)

 

 

Si logodnica mea e foarte toleranta. Acum chiar ma sustine sa imi iau o chitara noua... dupa ce o vand pe cea veche, bineinteles. Si a invatat si ea magazinele prin care mai intru eu, dar le mai incurca. :)

Link to comment
Share on other sites

Si logodnica mea e foarte toleranta. Acum chiar ma sustine sa imi iau o chitara noua...

 

:lol:

 

Vali, să trăieşti sănătos 1000 de ani, fără reparaţii şi să rămâi acelaşi optimist incurabil şi peste 10 ani... :)

 

Şi-o dedicaţie pt tine :

Doi prieteni se întâlnesc dimineaţa la cafea. Unul din ei are un ochi vânăt.

- Ce-ai păţit la ochi?

- M-a lovit nevasta…

- De ce?

- I-am vorbit cu “tu”…

- Doamne, iartă-mă, dar ce fel de relaţie aveţi voi în familie de te-a lovit pentru atâta lucru?

- Păi aseară, pe când mâncam, mi-a zis: “Ştii dragă, noi n-am mai făcut sex de trei luni”. Şi eu i-am raspuns: “Poate tu…”

 

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.