www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Accesorii Chitara Acustica


Cris'96
 Share

Recommended Posts

Ia-ţi de pe guitarshop. Motivul ar fi acela că trimit şi prin Poşta Română. Te costă transportul mai puţin.

Referitor la ce produse, ai mai multe variante. După cum vezi pe site-uri, ai corzi de pe la 20 de lei până pe la 80 de lei. Fiecare cu diverse specificaţii. Nu are rost să intri prea mult în detalii, ia-ţi un set care să ţi se potrivească buzunarului. Ceva de genul e ok. Toate sunt ok acum. În timp vei vedea că unele tipuri îţi plac mai mult decât altele. Repet, ca începător, nu-ţi bate capul prea mult. Pe lângă corzi, îţi iei şi pene. la bucată, de diverse dimensiuni. Şi astea sunt de multe tipuri, diferă materialul din care sunt făcute, grosimea, forma. Nu ai de unde şti care îţi vor plăcea, încearcă mai multe, nu sunt foarte scumpe.

De acordor ai musai nevoie? Dacă foloseşti chitara acasă şi ai un PC disponibil, un microfon ieftin şi APTuner fac acelaşi lucru. Găseşti şi aplicaţii pentru telefon.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc! Am si APTuner, si aplicatie pentru telefon. Credeam totusi ca face treaba mai buna un acordor.

 

Nope, face fix aceeaşi treabă. Astăzi, acordoarele clasice sunt bune pentru mobilitate sau pentru scenă. Pentru dormitor există multe alte soluţii care duc la acelaşi rezultat. Totuşi, dacă vrei neapărat să-ţi iei, îţi recomand să iei şi cu metronom.

Edited by 'mnezãu
Link to comment
Share on other sites

sfat tot de la un incepator... sa nu iei husa.. sa iei stativ :D

 

pentru ca.. din husa tie cam lene sa o scoti si zici.. hai lasa, asa daca e pe stativ.. imediat.. si 10 minute daca o iei .. cand esti incepator conteaza

 

eu am luat husa si stiu ce zic

 

ca mie o sila sa ma apuc.. sa o scot .. cant 15-20 min. si o bag la loc..

 

astept sa ma mut la mine in camera ( locuiesc cu fratele temporar ) si o sa imi pun chitarele pe pereti cu asa ceva

http://www.soundcreation.ro/stative-si-suporturi-pentru-chitare-electrice-acustice-bas-cid68_1421/warwick-rockstand-v-holder-id11514.html

 

o sa fie super, abia astept

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.