www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Despre MC Music


malex

Recommended Posts

Guest leishman

Adica nu ti-ai mai luat Triton pentru ca s-a uitat vanzatorul ¨urat¨ la tine? Hehe, ce distractive sunt unele posturi.

 

LE: Vanzatorul nu trebuie sa sara imediat pe tine, trebuie sa te lase sa te uiti linisit, nu cumva sa te simti intimidat, presionat. Bag un link la metode de vanzare?

Edited by leishman
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vanzatorul care se uita urat la cumparator trebuie pus pe liber , iar daca acel vanzator are si alte interese in affara de a servi clienti atuncea firma sa-si asume pierderile cauzate din acest motiv.

 

Vine un copil sa incerce o chitara , pai fi serviabil , ajuta-l in alegere ....etc...caci acest copil care nu cumpara a venit sa vada un instrument pentru un prieten ,sau ati face reclama peste tot pe gratis , dupa ce a incercat cateva scule ....etc...si nu se termina sirul de motive....unul serios ar fi "clientela" , ai obisnuit muzicanti cu magazinul tau , pai acolo vin si ai sfatuiesc si pe alti sa vina tot acolo.

 

Eu am lucrat si in comert ca si decorator si am vazut multe, pai "inainte" mai erau si comercianti , acum mai rar.Vanzatorul este un anumit tip de om , un om caruia ai place sa vanda sa convinga clientul ,sa-i prezinte marfa sa-i dea sfaturi , ai face curte cumparatorului ... acest lucru nu se invata trebuie sa fii inascut , cel care incontinuu e stresat si complexat de clientii care al "injosesc" acela nu-i bun de vanzator , poate in alt loc in bussines face fata dar nu ca si vanzator.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Cand o sa aveti pe stoc pedale Ibanez? Primiti luna aceasta?

Cel tarziu la mijlocul lunii Mai. Iar ai mai pus-o de un post!

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan
Cel tarziu la mijlocul lunii Mai. Iar ai mai pus-o de un post!

 

lasa ca e un post bun, si pe mine ma interesau pedale ibanez si am tot uitat sa intreb daca aduc la mc music

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.