www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Inlocuire Combo Cu Sistem Audio


Guest mmaarriiaann
 Share

Recommended Posts

Guest mmaarriiaann

Buna ziua, la multi ani si bine v-am gasit.

 

De curand m-a re apucat febra chitarii si doresc sa imi cumpar o chitara electrica. Cand eram mai tanar aveam in permanenta la indemana o chitara clasica la care am renuntat din cauza lipsei de timp. Acum doresc sa ma reapuc de chiatara, la nivel de entuziast doar ca e putin mai complicat cu chitara electrica si de aceea apelez la comunitate.

De ceva timp imi curg balele la un model Ibanez, initial voiam sa cumpar un starter kit dar un prieten m-a sfatuit sa nu deoarece o sa fiu dezamagit de combo'ul de kit pentru ca mi-am facut deja o idee despre setup'ul lui ce contine un Marshall MG30DFX (ceea ce e adevarat, mi-a ramas ca etalon sound'ul lui)

Acum intrebarea mea este: Imi cumpar chitara, imi cumpar procesor dar pot utiliza sistemul audio existent? este vorba de un Logitech Z-5500. Daca da, cum trebuie sa procedez si la ce trebuie sa fiu atent astfel incat sa nu distrug sistem audio/chitara/PC sau alteceva. Daca nu, ce ma sfatuiti sa fac? deoarece o suma foarte mare nu am la dispozitie de aceea intreb daca pot folosi ceva ce am deja.

 

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Guest mmaarriiaann

Multumesc de raspunsuri, am sa cumpar cablaraie de calitate si am sa utilizez set'ul acesta momentan. Stiti careva cum suna ? ceva conserva goala sau suna decent?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.