www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Parere Vocea Meaa !


Guest Max Cartof
 Share

Recommended Posts

Guest Max Cartof

Buna seara,

Vreau si eu o parere la vocea mea vreau sa stiu daca sa mai cant sau nu.

Uni spun sa mai cant in continuare , acuma ei ma pot minti deoarece imi sunt prieteni , asa ca vreau o parere de la cineva necunoscut.

Puteti sa-mi spune-ti orice despre voce nu ma supar , vreau doar sa stiu adevarul .

Inregistrarea este cam proasta , am incercat cat de cat sa..... :mellow: :mellow: .

untitled.mp3

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa sti adevarul... nu are nici o legatura cu melodia... nu esti pe gama, engleza ai facut-o praf si nu exista nici un fel de sincronizare. Da, e nasol sa auzi astfel de lucruri dar priveste partea plina a paharului... nimeni nu poa sa te opreasca sa canti, de altfel, daca te pregatesti cu profesor poti schimba lucrurile. Desigur, nimic nu e garantat dar acolo afli sigur adevarul... doar un profesor dupa ce petrece ceva timp cu tine isi poate da seama daca ai sau nu ai vreo legatura cu muzica (cel putin la voce)...

E absolut necesar sa te pregatesti cu cineva care se pricepe in domeniu asta dat fiind faptul ca nu realizezi ce canti tu acolo... Asta desigur daca vrei sa mergi mai departe. Concluzia e pe cat se poate de limpede... nu ai absolut nici o legatura cu solistica. Iar cei care sunt rautaciosi... baga-i undeva... amen!

Link to comment
Share on other sites

Guest Max Cartof

Ok. Va multumesc mult pentru sfaturi.O sa contactez un profesor de muzica.

O intrebare , se poate sterge inregistrarea???

Link to comment
Share on other sites

man... nu am nici un motiv sa fiu rautacios sau chestii de genu, deci sa imi scuzi sinceritatea: daca o sa urmezi sfaturile de colegilor de mai sus o sa iti pierzi si timpul si banii. nici un profesor nu va scoate vocalist din tine. daca e sa o luam asa, tu ai nevoie de un miracol nu de un profesor.

 

dar eu te sfatuiesc sa incerci sa inveti un instrument daca ai vointa si pasiune pentru muzica. numa bine!

Link to comment
Share on other sites

Eu nu pot sa admit asta :

nici un profesor nu va scoate vocalist din tine. daca e sa o luam asa, tu ai nevoie de un miracol nu de un profesor.

 

 

Mie imi vine greu sa cred ca un om nu poate canta.. oricat de afon este..

 

Eu inainte sa cant la chitara eram paralel cu muzica. Si nu aveam ureche muzicala deloc , nu auzeam diferenta intre note si din astea..

 

Daca exersezi o sa poti canta.. Nu cred ca oricat ai incerca tu nu poti sa canti..

 

Deci , parerea mea : Nu te descuraja .. Da , nu esti pe nota adica nu prea ai ureche muzicala dar asta se face in timp , si nu stiu , mi se pare mie ca canti pe nas ? Incearca sa deschizi gura , sa canti din diafragma.. Un profesor nu e intodeauna cel mai bun lucru.. Poti invata toate astea si singur.. Totusi , sunt o gramada de exercitii pentru voce pe internet..Eu zic sa citesti un pic pe aici : http://www.canto.ro .

 

Bafta in continuare si chiar daca nu ai voce si este total pe langa nu inseamna ca nu poti sa lucrezi la ea si sa faci ceva bun

Link to comment
Share on other sites

Cu mult exercitiu si stradanie, poate, o sa ajungi sa canti ok (nici pe aproape de bine) melodia asta, sa zicem, oricum una usoara dpdv vocal (folosesti doar vocea de piept si nu prea sus), dar cand vei incerca o alta melodie vei fi iar pe langa.

Nu vei putea niciodata sa fi vocalist in adevaratul sens al cuvantului. Sorry, nu toti suntem facuti pentru asta.

Succes! Poti incerca, dar mi-e greu sa cred ca vei ajunge un vocalist bun.

Edited by ValeChitara
Link to comment
Share on other sites

Guest Max Cartof

Cu mult exercitiu si stradanie, poate, o sa ajungi sa canti ok (nici pe aproape de bine) melodia asta, sa zicem, oricum una usoara dpdv vocal (volosesti doar vocea de piept si nu prea sus), dar cand vei incerca o alta melodie vei fi iar pe langa.

Nu vei putea niciodata sa fi vocalist in adevaratul sens al cuvantului. Sorry, nu toti suntem facuti pentru asta.

Succes! Poti incerca, dar mi-e greu sa cred ca vei ajunge un vocalist bun.

Ok multumesc , asa e nu toti suntem facuti pentru asta.

Link to comment
Share on other sites

Incapacitatea de a nimeri notele si lipsa de ritm se pot corecta. Imposibil sa corectezi este faptul ca ai o voce sparta, neinteresanta si esti fonf.

In functie de varsta si daruire poti ajunge cel mult sa faci backing vocal decent (cu foarte multa muca).

 

Respect curajul tau de a pune aceasta intrebare pe un forum si faptul ca esti capabil sa accepti parerile critice. Bafta

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.