www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Grosmann


Soulmaster

Recommended Posts

Guest mateiutzu

mai ... am testat f. multe ... Fender, Gibson, Jackson, ESP ... sunt indragostit de Fender Strat ... si intr-o zi cand o sa am bani o sa imi comand una ... doar ca neavand bani am incercat sa-mi gasesc o chitara ce se aseamana cat mai mult cu cea pe care mi-o doresc. Am schimbat f. multe piese pe grosmann-ul meu pana sa ajung la o chitara pe gustul meu.

De beneficii sa stii ca as fi putut avea parte ... doar ca de fiecare data cand am o reparatie de facut ... insist sa platesc reparatia pt. ca asa e corect. Cat timp nu sunt angajat la el ... nu imi permit sa cer beneficii de pe urma reclamei. Pur si simplu ... exact cum a zis Geologu ... ii respect f. mult munca. Cati dintre voi stiu sa faca o chitara ? Sunt multi pe forumul asta care sunt obsedati de Jackson, Ibanez si Fender ... si pur si simplu nu accepta altceva ... unii nu au bani de asemenea chitare si de aceea apeleaza la Grosmann.

Oricum discutia s-a deviat mult prea mult ... o sa vedeti review-uri despre toate chitarile care s-au vandut si o sa vedeti ca acesti clienti au fost multumiti. Pana la urma asta este cel mai important ... ca acesti clienti sa fie multumiti de achizitia lor (btw ..explorer-ul e gata si a fost trimit in Galati ... cand va posta un review voi pune si pozele ca sa ramaneti uimiti de cat de bine arata).

Va salut cu tot respectul !

 

P.S. daca am mai facut greseli gramaticale imi cer scuze ... nu e din cauza celor 8 clase de care zice cineva de pe aici... e din cauza ca ma grabesc ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest tormentor

Chitara ta aia bej sta atarnata la magazin si e gata sa fie vanduta oricarui trecator.

 

Sa vedem acum daca adminii or sa mai fie de acord sa faci reclama, care sincer sa fiu, este obositoare si evident partinitoare.

Se pare ca, desi mi-ai raspuns la pm, tot nu te lasi sa faci reclama aiurea. Ce stii tu ce e mai bine pentru ceilalti? Ti-am spus ca nici o chitara de acolo nu imi place ca toate au griful prea subtire. Or mai fi si altii ca mine. Sau mai sunt altii care prefera grifuri foarte subtiri. Asta s-ar traduce prin "gusturi diferite, marci de chitara/modele diferite".

Link to comment
Share on other sites

Guest mateiutzu

care chitara bej mai ? ... cred ca confunzi ... eu nu am nici o chitara bej ... uita-te pe profil sa vezi mai bine ce am eu ... si poate nu ai incercat toate chitarile ...

btw ... multi zic ca au griful prea gros :)

fiecare cu ale lui ... repet ... multi clienti sunt multumiti ...

P.S. voi nu faceti reclama cand va laudati in nestire Ibanezurile si Jacksonurile ?

Link to comment
Share on other sites

Guest mateiutzu

:):):):(B););)

doamne iarta-ma .... aia nici macar nu este a mea bai ...

m-a rugat sa-i fac niste poze ca i-a lasat-o cineva sa o vanda si nu mai are timp de postat.

nici macar nu am avut-o vreodata in profil ...

asa ca bine ca te-ai retras ... ca fiecare pe limba lui piere ...

:o;););)

Link to comment
Share on other sites

mai ... am testat f. multe ... Fender, Gibson, Jackson, ESP ... sunt indragostit de Fender Strat ... si intr-o zi cand o sa am bani o sa imi comand una ... doar ca neavand bani am incercat sa-mi gasesc o chitara ce se aseamana cat mai mult cu cea pe care mi-o doresc. Am schimbat f. multe piese pe grosmann-ul meu pana sa ajung la o chitara pe gustul meu.

Buuun. Intrebarea era oarecum retorica, dar daca tot ai raspuns...

Sa facem neshte calcule, dupa datele din profil: boss gt8 = vreo 400 de euroi, 3 doze SD = vreo 200 de euroi, 2 pedale ibanez = vro 100 de euroi, fat strat Grosmann = 285 de euroi (10 mil, pe site). TOTAL = 985 de euroi (fara sa mai pun clapa, acustica, bergenbieru').

Pai pentru unul care n-are bani, stai bine. :) Daca iti permiti sa bagi 1000 de euroi in scule, inseamna ca poti sa-ti iei linistit un Fender Strat. NU te mai intreb unde ai testat Gibson si ESP pentru ca nu mai cred o iota din ce spui. Si urasc mitomanii.

O zi buna!

P.S. Na ca m-am enervat. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest mateiutzu

de vreo 5 ani tot strang scule ... so ... cand o sa am din nou acesti bani ... o sa imi iau si Fender ... doar ca prefer sa imi iau mai multe de banii astia ...

 

P.S. Gibson si ESP am probat in MusicStore din Koln (Germania) ... nu te pune nimeni sa discuti cu mitomanii ... nu te mai obosi ..

Link to comment
Share on other sites

O.K. E off-topic rau de tot, dar las adminii sau moderatorii sa ma judece.

Pentru ca tu continui sa torni minciunele, hai sa-ti spun un secret. Forumul asta e ca un jurnal, in care tu scrii din 29 ianuarie. Anul asta. Eh, ghinionul tau e ca tot ce-ai scris in jurnalul asta ramane. Nu poti sa rupi cate o pagina sau sa stergi cu radiera cate un post.

Asaaa... Pe baza post-urilor tale eu pot sa-ti demonstrez ca toate sculele pe care le-am amintit mai sus (si cele pe care ai reusit sa le vinzi), cu exceptia pack-ului Behringer, au fost achizitionate intr-un singur an, si anume anul de gratie 2006.

In cazul in care nu esti un pui de Fat Frumos, care strange scule intr-un an cat altii in cinci, te rog sa imi demonstrezi ca n-am dreptate.

Edited by Geologu
Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE

Sa nu fi prost, sa nu te certi cu ei... el n-auzea... bla bla bla. De ce va certati aiurea? Propun ca un detinator de fender sa faca schimb cu Mateiutzu.

 

Nu se mai aude nimic cu Grosmannu RX101. Nu l-a probat/vazut nimeni? :-(

Link to comment
Share on other sites

Guest mateiutzu

lasa ca cedez eu pt. ca observ ca unii chiar nu au ce face. Cu riscul de a fi numit din nou mincinos ... o sa incetez sa-mi mai justific averea pt. ca nu are rost. Poate vrei sa-ti arat si facturile.

Mai bine veniti sa-mi numarati ouale ca va mananca atata de ce scule am eu. :)

Am incheiat discutia ... Va pup.

 

P.S. uuu...versuri din Vama Veche ... :)

Edited by mateiutzu
Link to comment
Share on other sites

Draga mateiutzu,

 

Cu parere de rau observam ca ai confundat forumul RGC cu forumul de support de la grosmann. Ne cerem scuze dar nu oferim astfel de servicii. Toate mesajele tale sunt clar partinitoare si daca ne dai voie le putem spune pe scurt : SPAM. Ca angajat/colaborator/agent de vanzari/whatever al firmei ce comercializeaza chitarele in discutie esti direct interesat de vinderea lor. Te rugam public ca pe viitor sa faci o diferenta clara intre informare si SPAM. In cazul in care nu te vei conforma ne vedem nevoiti sa recurgem la sanctiuni.

Acestea fiind spuse declaram topicul inchis.

 

Administratia

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.