www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

ce electrica sa cumpar cu 8 mil


Guest nigahru
 Share

Recommended Posts

Guest nigahru

am si eu o mare rugaminte la voi...

 

vreau sa imi iau o chitara electrica... dar nu vreau sa cant chestii grele pe ea...

am experienta cam 1 an pe acustica si vreau o electrica buna(sa nu trebuiasca dupa un an sa imi cumpar alta) dar nu in ultimu rand si frumoasa...

am gasit un Johnson copie stratocaster cu doze EMG... arata foarte fain: avea culoare natural, dar nu imi placea cum suna, se cam amesteca sunetu, nu era clar... nu stiu ce sa zic, am pus-o in comparatie cu un CORT M200... poate si de asta, si m-am gandit ca i-ar trebui macar o doza dubla...

am gasit un washburn wi14 dar are hardtail si mi-ar place un tremolo

 

apropo... ce spuneti de x10 de la washburn? merita 180 euro, e buna chitara?

 

nu dispun de foarte multi bani, dar vreau chitara noua (max 8 mil) si VA ROG AJUTATI-MA CU IDEI

 

mail: nigahru@yahoo.com ... va rog sa imi scrieti pe mail ca nush daca o sa mai intru pe forum

 

multumesc anticipat

 

si pe forum e bine...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

eu as merge pe o copie de strat... eventual ii schimbi dozele cand ai bani :)

 

daca vrei ceva nou... poti sa incerci squier si grosmann...

Link to comment
Share on other sites

mie mi se pare chestie de gust...desi pot sa cant fara probleme pe v, mi se pare mult mai incomada forma decat o forma "clasica", sa zic asa :)

Link to comment
Share on other sites

Guest nigahru

eu as merge pe o copie de strat... eventual ii schimbi dozele cand ai bani :)

 

daca vrei ceva nou... poti sa incerci squier si grosmann...

 

si intre squier si grosmann ce sa aleg?

an testat johnsonul de 540 lei(120$ off the record) iar squier e la 515 in Brasov...

johnsonul nu suna clar... poate pt ca nu avea humbucker=>squire-ul nici atat... zic eu

cred ca o sa recurg la grosmann fat strat(550lei)... ca am inteles ca sunt bune chitarile...

ce zici?

Link to comment
Share on other sites

Guest gabi-mth

eu zic ca o sa ramai surprins de grosmann fat strat.uita-te si la recenzii sa te convingi,poti sa vb cu cei ce detin acest model.si nici dozele nu-s chiar un caca,dar dupa ceva timp poti sa le schimbi.salut

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

PAI mergi si tu la proguitar ca au destule modele de squier strat... si mergi si la grosmann ca are si el cateva modele de strat.... si vezi care-ti place mai mult....

 

tre sa probezi cat mai multe... chiar si acelasi model, aceasi culoare..si dupa ce probezi iei o decizie...

 

fat stratu de care zici tu.. la 550... poate fii o chitara buna sau proasta... trebuie sa mergi sa o vezi si sa o canti...

Link to comment
Share on other sites

Guest nigahru

ce sa va zic...

 

pana la urma am hotarat.

am cautat review-uri despre Grosmann si am zis ca merg pe mana lui.

am incredere...

asta e... sper sa nu fiu dejamagit... dar si in privinta asta am incredere...

AM COMANDAT-O... Grosmann FatStrat culoare natural - din privinta mea = o chitara clasica

 

Multumesc tuturor celor care m-au ajutat!!!

cand o sa am chitara o sa scriu cate ceva despre ea...

 

tineti-o tot asa!

respectele mele

va salut!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Petrucci_DT

jackson JS 20 frate e 8 mil 500 si e super buna are si doza dubla la bridge!!! eu daca asa avea bani asta mi-as lua:D din pacate am doar 500 de mii:))

Link to comment
Share on other sites

Guest Petrucci_DT

Intrebare de baraj: pe cate chitare ai pus tu mana sa zici ca JS20 e mare scula ?

pe una singura bine am cantat la simplu fara efecte

Link to comment
Share on other sites

Intrebare de baraj: pe cate chitare ai pus tu mana sa zici ca JS20 e mare scula ?

 

Nu e scula mare...are cam aceeasi marime ca si celelalte chitari... :)

Ok...poi nu-i cine-stie-ce chitara, dar la pretul ala e bun... si eu am un js20 si io is multumit de el(ti-am zis, la pretul ala...)...am mai cantat si pe alte chitare...mai bune si se vedeau(se auzeau) diferentele, insa si la pret...

Deci incercati sa nu comparati un Jackson js20 care ii 850RON, cu un Soloist, al carui pret incepe de la 4000RON...

 

Sanatate, Peter

Link to comment
Share on other sites

Guest Petrucci_DT

Intrebare de baraj: pe cate chitare ai pus tu mana sa zici ca JS20 e mare scula ?

pe jacksonu ala pe un hohner modificat 2-3 stagguri 2-3 reghin parca iris le zicea o copie dupa gibson(cimar)!!!!!! acu am vzt ibanez la 8 mil

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=908

voi ce ziceti daca as avea 9 mil pe care sa o iau (ibanezu sau jacksonu) nush care e mai tare dintre cele 2 modele :):):):(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.