www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sustain Posibil?


aliorneicev
 Share

Recommended Posts

Salut! Vreau sa cumpar o chitara second hand ibanez 370dx (cu floyd) si am imprumutat una de la un tip insa surpriza neplacuta, nu are sustain pe tasta 24 cand fac bend un ton si in alte pozitii sunetul este f scurt . pentru cei care se grabesc sa dea raspunsul amintesc ca nu atinge de nicio tasta avand in vedere ca eu cant pe tasta 24 si nici de doze. cer prea mult pentru aceasta chitara sau asa ceva e normal? am o chitara cu 22 taste tot cu floyd si face cam la fel aria xldlx

 

. o fi din cauza floyd ului? sa cumpar fara floyd?

 

am vazut pe net ibanez fr 320 fara floyd , oare o sta la fel cu sustain ul?

Edited by aliorneicev
Link to comment
Share on other sites

Frate...iar incepem?

 

Nu ti se pare putin NORMAL, dat fiind ca , coarda, apasata la acea pozitie, are o miscare mult mai limitata decat altundeva,fiind mai scurta distanta de unde apesi la bridge, deci ,,vibreaza'' mai putin...,,cam la fel'' vor face majoritatea.

 

Daca imi era dor de userul ,,The Moan'' il rugam sa isi faca iar user sa stii.

Edited by Razvan S.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Salut! Vreau sa cumpar o chitara second hand ibanez 370dx (cu floyd) si am imprumutat una de la un tip insa surpriza neplacuta, nu are sustain pe tasta 24 cand fac bend un ton si in alte pozitii sunetul este f scurt . pentru cei care se grabesc sa dea raspunsul amintesc ca nu atinge de nicio tasta avand in vedere ca eu cant pe tasta 24 si nici de doze. cer prea mult pentru aceasta chitara sau asa ceva e normal? am o chitara cu 22 taste tot cu floyd si face cam la fel aria xldlx

 

. o fi din cauza floyd ului? sa cumpar fara floyd?

 

am vazut pe net ibanez fr 320 fara floyd , oare o sta la fel cu sustain ul?

 

make/buy a sustainer, si ai terminat cu fazele astea

 

vezi ca are de vanzare un coleg un jackson cu sustainiac

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

eu asa am facut chiar cu 2 chitare una aria si alta ibanez si am acelasi rezultat , am pus 0,9 si sunt acordate in bemol nu am ce sa ridic daca citesti era vorba deultima tasta

 

Mareste action-ul prin ridicarea bridge-ului, e singura solutie si vezi sa ai grif-ul drept, altfel tre sa umbli si la truss rod.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.