www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pene , Unghii Chitara! Exista In Romania?


aliorneicev
 Share

Recommended Posts

nu vreau sa fiu rau dar in adresa expusa de mine sunt multe modele, ai de unde alege/ aici la noi (in Romania) sunt cateva doar.Spun asta deoarece pentru thumb am testat ce e la noi si nu ma incanta. Din cauza asta am vrut sa incerc mai multe modele.

 

Am gasit o adresa cu o pana f interesanta pentru thumb, facuta acasa.

 

http://www.instructables.com/id/Guitar-Thumbpick/

Edited by aliorneicev
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

cine poate sa ma ajute? platesc transportul. vreau sa imprumut o pana thumbpik dar atentie ma refer la pana care este confectuionata din pana normala plus supor nu ceea ce gasim in magaziine in Romania. Incredibil la noi in Romania trebuie sa dau aproape 2 milioane pe niste pene pe care nu stiu daca le pot folosi deoarece nu se dau decat la pachet. e incredibil in ce tara de rahat traim.

Link to comment
Share on other sites

cine poate sa ma ajute? platesc transportul. vreau sa imprumut o pana thumbpik dar atentie ma refer la pana care este confectuionata din pana normala plus supor nu ceea ce gasim in magaziine in Romania. Incredibil la noi in Romania trebuie sa dau aproape 2 milioane pe niste pene pe care nu stiu daca le pot folosi deoarece nu se dau decat la pachet. e incredibil in ce tara de rahat traim.

 

Lasa modelul exact si-ti spun eu cu cat pot sa-ti vand. ;)

Link to comment
Share on other sites

cine poate sa ma ajute? platesc transportul. vreau sa imprumut o pana thumbpik dar atentie ma refer la pana care este confectuionata din pana normala plus supor nu ceea ce gasim in magaziine in Romania. Incredibil la noi in Romania trebuie sa dau aproape 2 milioane pe niste pene pe care nu stiu daca le pot folosi deoarece nu se dau decat la pachet. e incredibil in ce tara de rahat traim.

 

De acord cu tine, e de rahat.

 

Dar, asta nu explica de ce esti asa de copil si neputincios.

 

Sunt solutii, Neiceve. eBay, alea alea...Nu ai card cu net banking?

Link to comment
Share on other sites

ok , o sa mai caut

 

Parca am vazut pe la magazinele de muzica, eu am luat gheara pt thumb, metal si plastic, dar aia de metal agata cam naspa.

cred ca e chestia de obisnuinta sau cunostinte/ de exemplu eu unghia o puneam :rcain: :rcain: :drinka: in pozitia unei unghii normale si peste cateva luni mi am dat seama ca se canta cu ele invers :wee::w00t:

Edited by aliorneicev
Link to comment
Share on other sites

Lasa modelul exact si-ti spun eu cu cat pot sa-ti vand. ;)

ma intereseaza modelul din link adica ideea e sa fie combinat cu pana normala lacrima/ tears dar banuiesc ca sunt mai mici mai mari mai groase etc.

http://www.ebay.co.uk/itm/Fred-Kelly-Bumblebee-Teardrop-Thumb-Flat-Pick-/190649738622?pt=UK_MusicalInstr_Access_RL&var=&hash=item2c639c257e

o sa fie si o comanda ferma dar trebuie sa vad si eu cu care ma descurc mai ok. si mai vreau si pentru celelalte degete una de plastic alta de metal tot asa sa fac teste/ mai am una de metal

Link to comment
Share on other sites

Asta ar veni 24 de lei/bucata + transportul de la mine la tine prin Posta Romana (vreo 4 lei).

 

Astea sunt mai scumpe, 30 de lei/bucata + transportul 4 lei, dar astia au de toate pe stoc, 2 dimensiuni ale suportului care iti cuprinde degetul (standard si large) si 4 tipuri de pene atasate.

 

LE: La primul pretul pentru transport la alte pene de la acelasi vanzator este de 2.8 lei pentru fiecare pana adaugata. La alea din al doilea, este pretul ala, 30 de lei pentru o bucata, pret compus din: 11.26 lei pana, 16.89 transportul si pana in 10% comisionul meu. Daca iei pene in plus, la transport se mai adauga doar 0.6 lei pe bucata.

 

Sper ca ai inteles in mare. O sa-ti fac calculul exact cand imi vei spune cate bucati vrei.

Edited by 'mnezãu
Link to comment
Share on other sites

Asta ar veni 24 de lei/bucata + transportul de la mine la tine prin Posta Romana (vreo 4 lei).

 

Astea sunt mai scumpe, 30 de lei/bucata + transportul 4 lei, dar astia au de toate pe stoc, 2 dimensiuni ale suportului care iti cuprinde degetul (standard si large) si 4 tipuri de pene atasate.

 

LE: La primul pretul pentru transport la alte pene de la acelasi vanzator este de 2.8 lei pentru fiecare pana adaugata. La alea din al doilea, este pretul ala, 30 de lei pentru o bucata, pret compus din: 11.26 lei pana, 16.89 transportul si pana in 10% comisionul meu. Daca iei pene in plus, la transport se mai adauga doar 0.6 lei pe bucata.

 

Sper ca ai inteles in mare. O sa-ti fac calculul exact cand imi vei spune cate bucati vrei.

 

ok. imediat ce fac rost de bani te contactez

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.