www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Idee


Silviu_i
 Share

Recommended Posts

Salut.Astazi am tras o piesa care am scris-o recent.Cred ca este prima piesa care am reusit sa o finalizez integral.Nu este cine stie ce, este lenta si am incercat sa o pastrez cat mai clean :).Astept parerile voastre.Mersi!

 

P.S:Piesa nu are titlu inca.Poate veniti voi cu niste idei.

Untitled.mp3

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Suna bine.Sunt unele parti care nu se imbina chiar ok, insa in ansamblu e super ok.

 

Big like :respect:

 

Mersi!:)

Spune-mi te rog la ce te referi cand spui ca nu se imbina.Care parti?Solistica, vocea?Piesa este oricum putin mai greu, decat altele, de inregistrat asa cum am facut-o eu, adica pe parti, si poate de aia ti se pare.Practic ar fi trebuit sa inregistrez chitara si vocea deodata, insa as fi compromis sound-ul pe care il cautam.

 

Imi place foarte mult piesa, chitara si voce foarte faina. E foarte aproape de piesa Angel de la Jimi Hendrix.

 

Mersi.Da, observ o asemanare mica la linia vocala cu piesa lui Jimi.Chiar a fost din intamplare, Angel ne fiind una din piesele pe care le ascult de la Hendrix, desi de acum cred ca v-a fi...nu am apucat niciodata sa o ascult integral, poate din cauza asta :)

Link to comment
Share on other sites

Compozitia imi place. Sunetul e ok.

 

Sfaturi:

- Cumpara-ti o carte despre masterizare ca sa inveti sa-ti faci inregistrarile sa sune "mai profesional"

- Lucreaza la accentul in engleza sau canta in romaneste

Link to comment
Share on other sites

Compozitia imi place. Sunetul e ok.

 

Sfaturi:

- Cumpara-ti o carte despre masterizare ca sa inveti sa-ti faci inregistrarile sa sune "mai profesional"

- Lucreaza la accentul in engleza sau canta in romaneste

 

Am sa incerc sa imi mai lucrez accentul, am observat si eu o problema acolo.Cat despre mastering, nu caut sa imi fac niste inregistrari atat de profi.Caut sa imi fac ceva care sa sune cat de cat decent.Cand v-a veni vremea unor inregistrari calumea, ma voi duce la studio.

Mersi de sfaturi! :):D

Link to comment
Share on other sites

Atasez o varianta la care am lucrat astazi.Modificariile vin mai mult d.p.d.v al sound-ului.Solo-ul este altul, tot timpul este altul la mine, iar la ritm am mai adaugat niste "floricele".Cat despre acele "goluri", nu prea stiu cum sa le astup, am incercat insa nu imi mai suna piesa.Oricum piesa este scrisa in scopul de a fi cantata live, cu formatia, moment in care, sper, se vor umple acele goluri.Si ajutati-ma careva cu titlul, va rog!!! :) Mersi!

Untitled333.mp3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.