www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Open Jam


cyfer
 Share

Recommended Posts

Mâine la 20:30 @Big Mamou, Open Mike-ul cu nr.100.

Se anunțã un show memorabil. :)

Iatã o parte din invitații de mâine:

Florin Ochescu

Iulian Vrabete

Hanno Hoffer

Eugen Caminschi

Calin Grigoriu

Claudiu Purcarin (Nashu)

Catalin (Tzetze) Radulescu

Mugurel Diaconescu (Deacã)

Ovidiu Condrea

Andrei Balasa

Cristi Donos

Micky Donos

Horia Velcescu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

OK, stiu ca nu are chiar legatura cu Open Microphone dar tocmai am aflat de pe site-ul lui Cyfer despre urmatorul concert:

 

Vineri (15 Mai) la City Blues, trupa va susține un recital acustic în formulã de duo (Cyfer chitarã/voce, Doru Diaconu percuții). Repertoriul va fi alcãtuit din standarde clasice de blues ºi din piese proprii, interpretate pe instrumente rare în România: chitãri de colecție ºi percuții africane. City Blues este un club relativ nou în peisajul bucureºtean, deschis de Eugen Caminschi ºi Dan Opriº, doi iubitori ai bluesului. Adresa clubului este: str. Gabroveni nr.24.

 

Mi se pare o idee deosebita si imi pare tare rau ca nu voi putea asista. Poate se gaseste insa cineva sa filmeze una alta pentru Youtube.

Link to comment
Share on other sites

OK, stiu ca nu are chiar legatura cu Open Microphone dar tocmai am aflat de pe site-ul lui Cyfer despre urmatorul concert:

 

Vineri (15 Mai) la City Blues, trupa va susține un recital acustic în formulã de duo (Cyfer chitarã/voce, Doru Diaconu percuții). Repertoriul va fi alcãtuit din standarde clasice de blues ºi din piese proprii, interpretate pe instrumente rare în România: chitãri de colecție ºi percuții africane. City Blues este un club relativ nou în peisajul bucureºtean, deschis de Eugen Caminschi ºi Dan Opriº, doi iubitori ai bluesului. Adresa clubului este: str. Gabroveni nr.24.

 

Mi se pare o idee deosebita si imi pare tare rau ca nu voi putea asista. Poate se gaseste insa cineva sa filmeze una alta pentru Youtube.

Salut Alex!

 

Mi-ai luat-o înainte cu anunțarea evenimentului pe RGC :)

 

Dacã nu uit, îmi aduc eu camera sã filmez evenimentul ºi, dacã materialul e decent (calitativ), pun ceva pe youtube.

 

Mulțumesc pentru interes!

 

Cyfer

Link to comment
Share on other sites

Disearã la 8:30, avem Open Microphone la Big Mamou. Invitat este Cãtãlin Grosu (clape, voce, muzicuțã) de la trupa Blues Trade Center.

 

Paul Baciu la bas!

 

Iatã ºi invitația :)

 

Scuze ca scriu aici dar nu stiam unde.

Am o intrebare: cat e intrarea la eveniment?

Multumesc mult.

Link to comment
Share on other sites

OK, stiu ca nu are chiar legatura cu Open Microphone dar tocmai am aflat de pe site-ul lui Cyfer despre urmatorul concert:

 

Vineri (15 Mai) la City Blues, trupa va susține un recital acustic în formulã de duo (Cyfer chitarã/voce, Doru Diaconu percuții). Repertoriul va fi alcãtuit din standarde clasice de blues ºi din piese proprii, interpretate pe instrumente rare în România: chitãri de colecție ºi percuții africane. City Blues este un club relativ nou în peisajul bucureºtean, deschis de Eugen Caminschi ºi Dan Opriº, doi iubitori ai bluesului. Adresa clubului este: str. Gabroveni nr.24.

 

Mi se pare o idee deosebita si imi pare tare rau ca nu voi putea asista. Poate se gaseste insa cineva sa filmeze una alta pentru Youtube.

Uite ceva video de la eveniment. Scuze pentru calitate. Nu aveam cum sã înregistrez mai bine de atât.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Cum spuneam, pe 10 noiembrie, marți, reîncepe sezonul IV de Jam.

 

Evenimentul se va numi de acum OPEN BLUES ROCK JAM, denumire care exprimã mai bine ce se va întâmpla pe scenã.

 

Spectacolul va fi împãrțit în douã seturi:

 

Set 1 (60-90 minute) - Scena este deschisã pentru orice muzician care dorește sã se exprime, solo sau în orice formulã de trupã. Cu alte cuvinte va fi ceva foarte apropiat de ce a fost în primele douã sezoane.

 

Set 2 - Concertul trupei evenimentului, împreunã cu un invitat special.

 

Detalii:

1. La primul set, au acces și tobarii.

2. Cine dorește sã participe este rugat sã mã contacteze, preferabil înainte de eveniment. Cum timpul setului 1 este limitat, este o idee bunã sã vã anunțați din timp prezența, pentru a ne organiza mai bine.

3. Trupa evenimentului nu va fi trupa mea. Voi încerca sã fac diverse permutãri în timp, astfel încât concertul sã fie cât mai interesant.

4. Blues Rock înseamnã Blues și Rock :)

 

Periodicitate: o datã la douã sãptãmâni, adicã 10, 24 noiembrie, 8, 22 decembrie.

 

Preț bilet: 10 RON. (cei care cântã nu plãtesc bilet).

 

Invitatul special al primei ediții este: Marcian Petrescu (harmonica, Trenul de Noapte).

În scurt timp voi anunța și trupa evenimentului.

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Formula în care se va cânta marți în al doilea set este:

Cãtãlin Putingher tobe,

Robert Ardeleanu bas,

Cyfer chitarã voce

 

Invitați speciali:

Marcian Petrescu (voce, muzicuțã)

Eugen Caminschi (chitarã)

 

Pentru primul set s-au anunțat deja clasicii JAMului:

Burb (chitarã)

Rãzvan Stãicuț (tobe)

Horia Velcescu (voce)

 

Vã aºteptãm! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.