www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ceva Cantat De Mine De La Guns N Roses


Guest Ady Adrian
 Share

Recommended Posts

Guest Ady Adrian

Salut , am incercat ceva de la Guns n Roses , vreau o parare la voce , suna cam ciudat nu-i asa:)))??Dar daca exersez pe melodie credeti ca am vreo sansa sa o cant bine???

Link to comment
Share on other sites

Guest Ady Adrian

Aici ai dreptate asta a fost ceva la misto si eram curios:)))

 

Acuma nu incepeti sa spuneti de mine ca n-am voce si alte chestii am vrut sa rad oleaca...!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Ady Adrian

Sa mori tu ca nustiu sa cant bine...si unde m-am facut de tot cacatul maa????Daca am pus ceva la misto ...gata m-am facut de ras...Dute ba si culcateeeee.......Lasa ca am timp sa inregistrez ceva sanatos !!

Link to comment
Share on other sites

Guest Ady Adrian

Hai ma lasama cu porcarile astea de poze de pe 9gag site-ul ala tampit..!!! Eu nu mai sunt copil de 13 ani ca tine...sa ma iei cu dinastea...!

Link to comment
Share on other sites

Guest heavymetal

Hai ma lasama cu porcarile astea de poze de pe 9gag site-ul ala tampit..!!! Eu nu mai sunt copil de 13 ani ca tine...sa ma iei cu dinastea...!

Man, no offence, am ascultat ieri si inregistrarea aia cu tokio hotel sau ce plm era si pot sa zic cu mana pe inima ca eu cant mai bine decat tine. Nu stii sa-ti folosesti vocea deloc. Nu te ofusca acum, dar adevarul este ca tu mai ai o gramada de lucrat la capitolul voce. Eventual ia niste lectii de canto sau trage-ti de pe net niste dvd-uri de genul, cu lectii si exercitii.

Daca vrei sa faci performanta in domeniul asta, nu mai lua lucrurile la misto cu inregistrari ca aceea de mai sus. Pune mana si fa treaba serioasa, altfel o sa fii un alt Pompiliu in lumea muzicii

Link to comment
Share on other sites

Guest Ady Adrian

1.Heavy credema ca daca m-ai asculta fata in fata ai avea alta parere despre mine.

2.Ce am inregistrat ieri si chestia asta sunt cu un microfon de 15 lei.O sa ajung in luna septembrie cred in studio-ul unui var de al meu....etc

 

La's ca o sa revin poate cu ceva SCREAM inregistrat calumea...

Si daca n-aveam voce crezi ca mai puneam pe aici anunt ca imi caut trupa?????

Edited by Ady Adrian
Link to comment
Share on other sites

Guest heavymetal

1.Heavy credema ca daca m-ai asculta fata in fata ai avea alta parere despre mine.

2.Ce am inregistrat ieri si chestia asta sunt cu un microfon de 15 lei.O sa ajung in luna septembrie cred in studio-ul unui var de al meu....etc

 

La's ca o sa revin poate cu ceva SCREAM inregistrat calumea..

Dintr-o inregistrare cu un microfon de 15 lei poti sa-ti dai seama de multe chestii, crede-ma. Nu e vorba de cum se aude, e vorba de cum canti tu. Din inregistrarea de ieri eu am dedus ca tu n-ai ureche muzicala deloc. Inregistreaza altceva si dovedeste-mi ca m-am inselat, eventual trage melodia de la Guns asa cum trebuie si, hai sa spunem, inca una.. Enter Sandman de la Metallica.

Daca inregistrezi scream, deja o dai in altceva..

Link to comment
Share on other sites

Omule,cat timp intri pe un forum unde sunt oameni cu experienta in muzica poate dubla decat anii pe care ii avem noi de cand ne-am nascut,nu prea merge cu "am venit si io sa fac panarama".

Treaba cu "ma asculti fata in fata si vezi ce pot" e discutabila,fiindca cea mai sincera metoda e sa te inregistrezi si sa te evaluezi.Daca nu iti place ce auzi muncesti si faci in asa fel incat sa iti placa.Daca atunci cand asculti ce ai postat iti place si zici "e caterinca" inseamna ca trebuie sa te gandesti de doua ori daca e pentru tine domeniul asta.

Mai e vorba si de atitudine pana la urma.Pe unii ii plimba parintii de la varste fragede prin scoli de muzica si pe urma fac fel de fel de cursuri, ajung de ti-e rusine sa zici langa ei "eu stiu sa cant" si nu se mai dau rotunzi si nu posteaza penibilitati.

AA,si pentru reactia de mai sus "sa mori tu ca bla bla bla bla".DA.TE-AI FACUT DE ***** RAU.Fiindca daca la prima inregistrare,aia de la Tokio Hotel lasai sa se interpreteze ca "Nu are inca tehnica dar are vointa",acuma ai aratat pur si simplu ca ai o atitudine de tot rahatu',sfidezi in cel mai jegos mod pe aia care vor si stiu sa cante si te-ai inscris pe un forum de chitaristi sa pui inregistrari la panarama cu vocea ca te-ai plictisit de stat pe facebook.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Ady Adrian

Iti zic singer eu nu m-am facut de ***** asta cred eu :rock: ....Daca altcineva crede ca m-am facut de ***** e treaba lui :rock: ..Aaa si va multumesc pentru tot ce ati scris despre mine.. :rock: ..Poate ma vor ajuta pe viitor..!!! :rock:

Link to comment
Share on other sites

Iti zic singer eu nu m-am facut de ***** asta cred eu :rock: ....Daca altcineva crede ca m-am facut de ***** e treaba lui :rock: ..Aaa si va multumesc pentru tot ce ati scris despre mine.. :rock: ..Poate ma vor ajuta pe viitor..!!! :rock:

 

Omule.. nu te supara.. vezi ca gasesti timbre la posta.. poate fi un hobby misto ;)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest Ady Adrian

Omule.. nu te supara.. vezi ca gasesti timbre la posta.. poate fi un hobby misto ;)

La posta cred ca lucrezi tu de mi-ai zis mie sa ma duc..Asa ca nu ma duc acolo...Iti la's tie meseria asta....!!

Link to comment
Share on other sites

:lol: am eu o vorba din popor

 

FUCKING RETARDS!

 

Daca are omul voce sau nu, este treaba lui.Poate posta ce vrea pe internet deoarece e democratie si e libertate , ok?

 

Voi nu aveti o chitara de zdranganit sau ceva de gen?...

 

A luat-o pe pustiu forumu' asta!Prin 2006 cand am dat de el ti-era drag sa intri,cate chestii misto se discutau.

Prin 2009 cand mi-am facut cont deja devenise loc de corectat greseli gramaticale.Acuma e loc de facut caterinca si de vandut chestii.

Va mai mirati de ce apar frecvent topicuri cu chestii UTILE dar care s-au mai discutat de 1000 de ori.Ca user nou pe aici e foarte greu sa intelegi ceva.

Cam asa e si cu muzica pe la noi: un misto general.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

A luat-o pe pustiu forumu' asta!Prin 2006 cand am dat de el ti-era drag sa intri,cate chestii misto se discutau.

Prin 2009 cand mi-am facut cont deja devenise loc de corectat greseli gramaticale.Acuma e loc de facut caterinca si de vandut chestii.

Va mai mirati de ce apar frecvent topicuri cu chestii UTILE dar care s-au mai discutat de 1000 de ori.Ca user nou pe aici e foarte greu sa intelegi ceva.

Cam asa e si cu muzica pe la noi: un misto general.

Foarte bine spus.

Link to comment
Share on other sites

Guest blink-blink

popcorn!!!!! popcorn!!!!! fight!!!! fight!!!!......................se transforma rgc-ul in facebook.:(((( parerea mea este ca toti pulifrici care nus in stare sa invete la un instrument ,sau chef sa studieze un instrument, se apuca de voce crezand ca ala ii singuru instrument care il ai format din nastere si la care nu mai tre sa lucrii, pe labga faptu ca e ALA care iese in fata. vocea este dupa parerea mea cel mai greu "instrument", trebuie sa o lucrezi de numa si sa ai grija de ea, sati gasesti timbrul, sati gasesti tonalitatea cea mai potrivita, si sa incerci sa canti chiar in mai multe, tre sa sti cum sa respiri, cand e voce de cap sau de gat sau de piept, cum sa prinzi vocile astea etc. vocea prima chestie care poate face trupa de ***** sau nu.etc,etc,etc.

 

 

so kid dute ia niste lectii, study, eventual iati o clapa mica cu 2 octave sau o chitara acustica(o sa te ajute credema sa ai un instrument), in loc sa pui videouri pe forumuri si sa te faci de ***** si dupaia sa stai sa te caci pe tine cum te-o ofensat unu sau altu. nuti irosi timpu studiaza!!!!! ca vad ca ai ambitie si curaj...........da talent......sorry cam fix ######!

Link to comment
Share on other sites

Jesus and sweet mother Mary, Josef and John and Peter and all the saints and Jesus... did I mention Jesus?...

Incep sa cred ca forumu asta nu prea are tangente cu muzica... nimeni nu se baga la chestii interactive... e cam moarta treaba pe aci...

Umpleti sectiunea unde ar trebui sa fie inregistrari si jamuri cu prostii care nu au nici o legatura cu muzica... sa va fie rusine!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu sunt de parere ca cei care in curajaza afonii sunt mai rai decat cei care ii critica in fata. Fiindca ii inarmeaza cu curajul care le permite sa se faca de ras. Fratilor lasati political-correctness-ul si spunetii omului adevarul.

 

Nu vad de ce va aprindeti asa cand e unul criticat. Intelegeam riposta daca criticile aduse "vocalistului" nu erau justificate, daca piesa postata era cat de cat decent interpretata.. dar..

 

Jesus and sweet mother Mary, Josef and John and Peter and all the saints and Jesus... did I mention Jesus?...

Incep sa cred ca forumu asta nu prea are tangente cu muzica... nimeni nu se baga la chestii interactive... e cam moarta treaba pe aci...

Umpleti sectiunea unde ar trebui sa fie inregistrari si jamuri cu prostii care nu au nici o legatura cu muzica... sa va fie rusine!

 

Vino cu o propunere "interactiva" .. eu ma bag

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.