www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Efect BRUTAL


Guest Roco
 Share

Recommended Posts

Salut. Chitaristul formatiei din care fac parte tocmai si-a cumparat un procesor Korg la 10 milioane si as avea o intrebare.Poate face un efect brutal de death metal/gore ? daca da v-as ruga sa imi spuneti si mie cateva setari sau un sfat. Merci

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

isi scoate toti basii de pe dist, isi pune medii 1/4 si inalte la maxim...serios acum...trebuie sa experimenteze singur cu procesorul sa ii ferece toate butoanele in sus si in jos pana cand isi gaseste sound-ul

Link to comment
Share on other sites

Distorsiune pe tranzistori. A dat banii degeaba :) Nu avea de loc nevoie de ditamai procesorul pt. asa ceva :)

 

O setare ar fi sa gaseasca ceva hi'gain, dupa care bass pe la 8-9 din 10, medii pe la 2-4 si inalte cum ii plac mai mult (mie imi place cu inaltele pe la 5-6).

Edited by vektor
Link to comment
Share on other sites

il are de 2 zile si abea aseara am avut timp sa ne uitam prin el si ne-am prins nasul prin atatea butoane. mai avem nevoie de putin timp pana ne descoperim efectele :) banii nu i-a dat degeaba ca nu vrea sa cante doar death.multumec mult de recomandare.

Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu

Arch Enemy e cam melodic death... Six Feet Under e death :)

 

 

six feet under e mai mult grindcore, k si cannibal corpse :)

 

trupa Death e death :)

Link to comment
Share on other sites

cat poa sa ma amuze incadrarile de genu SFU - grindcore. daca vreti un sound de grindcore f f bun cautati abnormyn deffect care canta math grind defapt. pe langa ca va prindeti urechile in ce canta analizati un pic tonurile lor. oricum, trebuie sa fie un ton clar si punchy. asta nu inseamna ca tre sa exagereze cu compresia. cum au zis si mai sus, invarti de butoane pana gasesti ceea ce cauti. sau dai un search pe gugal si gasesti sigur patchuri pt procesorul respectiv si ai o baza pe care o poti modifica in functie de ceea ce cauti

Link to comment
Share on other sites

Guest kdavru

grind is trupe ca disgorge , exhumed ,fleshgrind iar death e trupa death(chuck ruled :) ),carcass,cancer,benediction,broken hope(tari d tot)doar dak e death brutal nu inseamna k e grind..astea sunt cam principalele,k mai sunt mii sii mii e altceva..parerea mea :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.