www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Podoaba capilara


Susceptor
 Share

Recommended Posts

saracutzu de mine vrea sa isi lase pleata...adica deja a inceput sa se vada..problema e ca imi cade paru tot timpu..si cand ma spal, si cand ma pieptan, si cand il ating; chiar si cand stau mai cade...

si e nasol rau de tot..deja a inceput sa se vada ca mi s-a rarit..

i am desperate!!

 

ok...varianta a2a ar fi sa ma rad in cap si sa imi las un cioc lung si sa ma duc in locu leadului de la therion :)

 

(stiu ca acest topic e cam...not-so-male..dar chiar am nevoie de ajutor..)

Link to comment
Share on other sites

iti spune un om care a avut pleata "lunga de 3 ani" si a renuntat la ea din exact aceleasi motive(si inca unele in plus). Per total e mai mult chinuiala.

In 80% din timp parul trebuie strans in coada asta daca vrei sa te speli la un interval mai mare de o zi .

Faptul ca iti cade parul poate fi o chestie hormonala. Am colegi care la 20 de ani au un inceput de chelie foarte pronuntat. Ai putea sa mergi la doctor sa iti recomande niscaiva medicamentatie pentru asta.

 

Offtopic: asta e postul 999 pentru mine

Link to comment
Share on other sites

Guest decide

mey..este normal acuma ca e si vara sa-ti cada mai mult par...acuma nu sta sa numeri firele ca tampesti..sfaturi:tine parul strans in coada:spala-te cu garnier fructis odata la 3-4 zile si nu te pieptana prea des...si am uitat:dupa ce te speli cu sampon...nu te usca cu foehn-ul ca degradeaza parul si uneori il si arde....mai bine pune-ti o caciula pe cap si dormi cu el doar cat de cat uscat si masat cu prosopul..si incearca si un tratament de indesire era unu la gerovital dar putea a petrol rau de tot(dar functioneaza)...

Link to comment
Share on other sites

Putin cam gay topicul, dar in fine... :) Acum, pe bune, e naspa sa traiesti cu senzatia asta ca iti tot cade parul. Varianta cu tunsul nu stiu ce varianta ar fi; e clar ca parul lung nu este catusi de putin practic, dar presupun ca nimeni nu-si lasa plete din acest motiv. De multe ori poate ca e mai bine sa te chinui cu un par lung decat sa traiesti cu un regret.

 

Puteti sa spuneti voi ce vreti, dar 50% in toata treaba asta conteaza ce fir de par ai (mai corect spus cu ce fir de par te nasti, ce tip de piele ai). Daca ai firul subtire, o sa ti se incurce mult mai usor si prin urmare o sa se rupa mai usor. De asemenea sunt sanse mari sa-ti si creasca mai greu (mie de ex. imi creste f greu) si astfel se si regenereaza mai greu. Io unu am incercat zeci de solutii, de la bere in cap pana la tratamente cu solutii pe baza de gaz, si de la unele mai ca era sa raman chel. Intr-un final am ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa folosesti un sampon decent (cu care observi ca parul se impaca bine) si sa ai grija cand iti perii parul (de exemplu nu iti peria parul cand este ud sau partial ud, pt ca atunci este mult mai fragil). Alti factori care contribuie la caderea parului pot fi stresul sau avitaminozele. Aveti grija, un par lung iti ia si din calciu destul de mult.

 

O sa incerc si eu acel Petrole Hahn. Ref insa la Garnier... l-am aruncat imediat dupa doua spalari cand am vazut cat par mi-a cazut dupa ce l-am folosit (inca o data, cred ca difera de la persoana la pers.) Si o ultima chestie: nici mie nu imi place sa folosesc uscatorul de par, dar ce pot sa fac daca ma spal pe cap si trebuie sa plec undeva?

Link to comment
Share on other sites

Guest marina

Cred ce cel mai greu este pentru un baiat sa aiba grija de parul lui.Asa ca iti recomand, ca si decide sa folosesti Garnier Long and Strong,este foarte bun!!!Si ai mare grija cu pieptanatul,nu te pieptana prea des,dar nici deloc si alege-ti o perie cu zimti de lemn. :)

Link to comment
Share on other sites

mda....head&shoulders shi balsam la greu..eu asta folosesc

apoi pieptanat peste cap....pulverizator sunsilk(simuleaza spuma) ca sa poti sa il prinzi bine...

il prind si il mai desfac seara cand ma culc....cam atat si nu prea imi cade si nici nu se rupe...ma rog mai sunt niste oameni care imi zmulg fire de par din cap..asta e partea a doua

Link to comment
Share on other sites

Guest decide

nu prea are rost sa incep un thread nou pt asta avand in vedere k e pe aceeasi tema...ce sampon nuantator imi recomandatai ptr.ca nu vreau sa ma fac cu vopsea....faza cu ruptul firelor e preferata colegilor mei..:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.