www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vox Clyde Mccoy (Vintage) Vs Dunlop Crybaby Slash Signature


 Share

Recommended Posts

Daca nu are ceva interesant de zis ...un sfat o opinie...o diferenta intre cele doua ; degeaba mai se oboseste sa scrie :)....isi pierde timpul...ma rog..

 

M-am decis sa tin Voxul :)....

 

Copile, dat fiind ca ai varsta pe care o ai te inteleg

 

dar TU NU INTELEGI absolut nimic din ce ti se spune

 

treaba ta, dar te prinzi mai tarziu..poate

 

nu sunt ironii, wah-urile sunt FOARTE MEGA UBER diferite unele de altele, ti-am scris sus eu mai ceva

 

daca vrei sa intelegi, bine, daca nu, iar bine

 

informeaza-te! si dupa ia-ne cu ,,nu aveti nimic interesant de zis''

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

da intradevar EU NU INTELEG NIMIC :huh: .....astazi un singur om am intrebat o diferenta intre cele doua pedale si mi-a insiruit cel putin sase :)....si mi-a si aratat diferentele...si din acea cauza am ramas cu VOX....nu pentru ca m-a facut un exemplar....si a vorbit cu o superioritate neinteresanta....doar pentru ca nu stiu nimic la capitolul wah....cred ca eu imi pierd timpul intreband pe acest forum....iar ce ai spus tu mai sus nu fac deoarece am deja voxul....dar sigur o sa ma ajute pe viitor ....

 

Topic inchis multumesc pentru nimic :D ....

Edited by andreyush01
Link to comment
Share on other sites

da intradevar EU NU INTELEG NIMIC :huh: .....astazi un singur om am intrebat o diferenta intre cele doua pedale si mi-a insiruit cel putin sase :)....si mi-a si aratat diferentele...si din acea cauza am ramas cu VOX.

Pai degeaba ti-a explicat cineva diferentele (probabil fizice) dintre cele doua pedale, daca efectul asupra urechilor tale e nul. Ai ramas cu Vox nu pentru ca ar suna mai pe placul tau, ci pentru ca te-a convins acel cineva ca diferentele pe care el le stie/aude fac Vox-ul superior Dunlop-ului.

Dupa cum spunea si Razvan mai sus si altii pe care s-ar putea sa-i crezi (vezi documentarul de mai jos; cauta toate cele patru parti), pedalele de wah sunt foarte diferite. Chiar si doua unitati din aceeasi serie. Cum ti s-o fi parut tie ca Vox-ul suna la fel ca si CryBaby nu inteleg.

 

http://www.youtube.com/watch?v=nJmY_av_69E

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu...uite ....acest tip are vreo 3 pedale crybaby dintre care si pe aceasta slash signature ....si le-am ascultat live iar craybaby nu imi place deloc... nu se compara cu vox...Razvan a avut dreptate ...dar am facut marea gresala de a ma uita pe youtube :)...

Edited by andreyush01
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.