www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Could It Be..? :-S


Riff Hudson
 Share

Recommended Posts

http://www.ultimate-guitar.com/news/general_music_news/man_wins_232m_wants_to_buy_gnr_reunion.html

 

Recunosc ca am scos un mic strigat de surpriza cand am citit titlul articolului asta pe facebook, s-ar fi zis ca mi-a raspuns Dumnezeu la rugaciunilaugh.png

 

Daca totusi se intampla asa ceva ar fi cea mai tare chestie din industria muzicii de vreo 10 ani incoace.

Dar ma indoiesc ca Axl Rose s-ar baga la asa ceva, din pacate..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Duh, I am always right.

Anyway, cum zice Steven Tyler, dream on.

you ain't right, dude

cand phil anselmo era pe heroina grav si facea ca un mistret injunghiat pe scena live tot erau beton concertele si piesele faine, chit ca vocea lui nu mai era ca in concertul din Russia.

nu la asta se rezuma tot, la triluri. cel putin nu in rock/metal.

parerea mea

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

axl are zile bune si zile proaste. de sunat suna inca bine aproape tot timpul pe piesele vechi, mai ales cele de pe AFD. pe unele piese de pe CD are probleme, sunt cantate mai sus cred. despre reuniune nu cred ca se poate pune problema, indiferent de oferta financiara. dintre toti axl o duce de departe cel mai bine dpdv financiar. nu acolo e miza. meciul care il are cu slash presupune ca cel putin unul dintre ei sa isi calce pe mandrie, cat si cum acolo e problema. axl nu e atat de infatuat pe cat crede lumea. ca de obicei presa exagereaza si baga strambe. la fel si o gramada de fani hardcore care chiar nu sunt capabili sa treaca mai departe. de reunit s-a reunit si cu duff, si cu izzy, s-a intalnit si cu matt, poate si cu steven. numa cu slash e problema. au existat insa recent momente in care axl a vorbit despre slash foarte ok, fara ranchiuna. ce il f*te pe el e ca mereu se loveste de oameni care nu le dau credit, nicio sansa noilor membrii...la RRHOF era normal sa nu se prezinte, nu fara membrii actuali, unii avand deja ceva vechime. mie mi s-a parut complet nepotrivit ce s-a intamplat la RRHOF sa vina restul, cu myles. trebuiau sa vina fara el si cante ceva medley instrumental, fara vocal, sau un so fine, attitude etc cu duff la voce.

plus ca sa nu uitam ca totul e un business, ce obligatii contractuale sunt intre membrii actuali ai gnr nimeni nu stie. cert este ca axl macar dovedeste ca ii respecta, dovada fiind neprezentarea la RRHOF.

Link to comment
Share on other sites

nu la asta se rezuma tot, la triluri. cel putin nu in rock/metal.

parerea mea

 

Nu, nu pot sa cred, mai exista si alte aspecte in rocmetal ? Unbelievable.

 

PS : La mine in semnatura e un cerculet rosu, jos de tot. Click on it, si daca vrei neaparat, continuam discutia in privat dupa aia.

Link to comment
Share on other sites

si atunci cand era buckethead si finck reactiile au fost aceleasi, iar din formula actuala stinson si fortus au contribuit la CD...CD este unul din cele 4 1/2 albume originale ale acestei trupe...

referitor la RRHOF, perfect de acord (desi chiar nu mi se par cu nimic mai prejos UYI-urile, ba din contra), dar ce legatura are asta cu myles? instrumental puteau sa jam-uiasca mult si bine, de pe oricare album, orice, sa cante publicul. da e drept ca poate ar fi fost ciudat, dar macar nu ar fi aparut pe scena cineva care are 0 legatura cu guns. mai degraba ar fi adus artisti/prieteni care au cantat/colaborat cu guns, gen kravitz, tom petty, alice cooper.

pana la urma a iesit un bullshit, cu 2 membrii esentiali lipsa (izzy si axl) si myles la voce...

Link to comment
Share on other sites

si atunci cand era buckethead si finck reactiile au fost aceleasi,

avea lumea mult mai multa atragere de Buckethead in Guns, personal, eu unul m-as fi dus la concert sa ii ascult

prestatiile lui Buckethead din November Rain si Nightrain erau superbe,.omul interpreta in stilul propriu piesele, nu le masacra intr-un mod abject cum fac restul chitaristilor din Guns (cei 1000 care au fost pana acum).

 

Pana la urma Buckethead a plecat de acolo zicand ca nu poate sa stea intr-o formatie careia ii ia 10 ani de zile sa faca un album(iar albumul ala sa fie si mediocru spre nasol, if you ask me), el fiind obisnuit sa scoata si 2 albume pe an.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

el fiind obisnuit sa scoata si 2 albume pe an.

 

Nu cred ca a scos intr-un an doar 2 albume.

Pe langa "Buckethead", mai scotea si cu Brain, ca Death Cube K, Cornbugs, Praxis, asta in mare, proiectele in care a fost implicat cel mai mult, ca mai are multe altele unde canta in vreo 2 piese pe album, alea nu le punem la socoteala.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca a scos intr-un an doar 2 albume.

Pe langa "Buckethead", mai scotea si cu Brain, ca Death Cube K, Cornbugs, Praxis, asta in mare, proiectele in care a fost implicat cel mai mult, ca mai are multe altele unde canta in vreo 2 piese pe album, alea nu le punem la socoteala.

am zis orientativ 2 albume, omu scoate pe banda rulanta; coloane sonore pt filme, colaborari, piese proproo, etc etc

 

dar cum zicea si sympthom, ar fi beton daca s-ar reuni macar pentru un turneu world-wide; daca ar ajunge in Ro ar fi killer, dar deh..momentan speculam vise :banana5:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.