www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

petitie pentru bere


marcel
 Share

Recommended Posts

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest MrJackson

da, marcelica, am inteles! data viitoare te prezinti si ai de la mine o bere rece! :)

 

Stratule, imi furi painea de la gura :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Om face si Sambata... Dar pana una alta, chem ostasii la arme pentru maine seara. La 6 jumate pe trepte la TNB (la iesirea de la metrou pentru cei ce nu cunosc expresia). Merge sa bem o bere si un mic pe Motoare :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Eugen_G

MAI BINE ORGANIZATZI UN CONCURS DE BAUT BERE CA LA ASTA SUNTETZI BUNI CAT DESPRE UN ADEVARAT SHI IMPARTZIAL CONCURS DE CHITARA NU CRED CA PUTETZI SAU NU VRETZI.

Link to comment
Share on other sites

Ma gandesc cum s-ar putea organiza un concurs impartial?ca din cate tin minte,muzica este o arta,nu un sport.De ex:se da o fraza din 32-imi,si care ajunge mai repede la final castiga.Sau ca la jocurile alea tembele frantuzesti,care vad ca s-au reluat(Jeux sans frontieres),de ex:Se ia una bucata tobar periculos,sa zicem Tetrade,ca eu altul mai periculos nu cunosc,si in timp ce concurentul canta,sa zicem Satch Boogie,tobarul bate 7/8,apoi schimba in 10/8,putin vals vienez,in 3/4,si tot asa,totul condimentat cu fill-uri care se termina pe a doua jumatate a ultimului timp din masura,sau pe a doua jumatate a primului timp din masura urmatoare.chitaristul se cronometreaza,si cel care rezista mai mul castiga.

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Bai, fratilor. Domnul Eugen a sustinut, in alta parte, ca nu e chitarist. (Ca fapt divers: nici eu nu prea sunt, dar se rezolva si asta in scurt timp) Parerea mea este ca numai cineva oares'cum cunoscator intr-ale unui domeniu poate sa-si dea cu parerea in privinta unui rezultat viciat au ba; altfel, asa pot sa zic si io ca un arbitru de hochei i-un hot si-o lichea, desi bietu' om aplica regulamentu' la sange, numai pentru ca mi s-a nazarit. Sau sa fac taman ce-a facut domnia-sa, nu-i mare diferenta.

 

Mai bine sa comentam altceva: Primesc cinstitii consumatori si un Chiperiu mititel, adeca de varsta inca nelegala pentru pilit, dar cu esper'enta demonstrabila la fata locului?

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

da, asta ziceam, sa revenim la berile noastre :)

atunci avem si un chiperiu pe lista, bun

cine mai doreste sa bea niste mici :)

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

hai ma, hai cu propunerile ca trece vara si dupa-aia ne dam pe tzuica fiarta :)

da, uite un forumist nerabdator. sper ca presteaza maine niste mancat de bere? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.