www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Niste Curiozitati


Cognek
 Share

Niste curiozitati  

41 members have voted

  1. 1. De cat timp canti la chitara

  2. 2. Cum ai invatat sa canti la chitara?

    • Autodidact
    • Lectii de chitara
  3. 3. Cat timp petreci alaturi de instrumentu muncii pe durata unei zile (estimativ)?



Recommended Posts

La intrebarea "de cand cantati la chitara" ar mai trebui o optiune, eu unul am mai mult de 35de ani de cand am pus prima data mana pe chitara...

La intrebarea "Cum ai invatat sa canti..." cred ca mai trebuiau niste raspunsuri, "lectii de chitara" presupune ceva organizat, platit... fratele meu si cu mine am invatat de la un prieten mai mare care ne arata una-alta si apoi ne chinuiam acasa sa reproducem. E drept, tot ce numesc eu pompos "fingerstyle" am invatat singur. Pe vremea aia ii ziceam "ciupit".

Link to comment
Share on other sites

Sorry de trolling (sort of), dar chiar nu ma pot abtine: e drept ca e bine sa ai pe cineva care sa te indrume in cantatul la chitara, mai ales daca esti la inceput de drum (chiar regret intr-o oarecare masura ca n-am avut asa ceva), insa eu cred ca adevaratele lectii de chitara sunt cele pe care "le iei singur", cand esti doar tu, cu chitara in brate, fara sa te constranga absolut nimic, si incerci sa canti ce-ti trece tie prin minte, sa incerci ceva nou, sau pur si simplu sa perfectionezi o anume tehnica sau ceva... si daca respectiva "lectie" iese, eu zic ca si satisfactia e mai mare, stiind ca te-ai chinuit tu de unul singur sa-ti "chestia aia"...

 

Nu stiu daca se intelege ce am vrut sa spun, dar in fine, just couldn't help saying it. Puteti fi sau nu de acord, it doesn't matter.

 

Apropo de autodidacti...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.