www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Din Midi In Audio Cu Reaper


Recommended Posts

Salutare! :)

Intampin o mica problema la exportarea unui proiect in format audio. Mentionez ca toate track-urile sunt MIDI. Pentru exemplu am lasat doar o tema de pian. Problema e urmatoarea. Cand export lucrarea in format MIDI totul se aude ca in interiorul DAW-ului, toate bune si frumoase. Eh, atunci cand dau render lucrarii in orice format audio notele nu mai au expresivitate, practic "se taie".

Anexez fisierele MIDI si OGG(Audio) sa va dati seama de diferenta.

Daca stie cineva cauza problemei si ma poate ajuta i-as ramane recunoscator.

 

Multumesc!

Povestea noastra.mid

Povestea noastra.ogg

Link to comment
Share on other sites

Folosesc Akoustik Piano de la Native Instrument's. Acum observ ca la celelalte VST-uri nu am problema asta. O sa incerc alt VST de grand piano, desi nu cunosc altul mai bun decat asta. Sper sa mearga. Cand ajung acasa de la munca incerc sa vad ce iese si revin cu feedback.

Multumesc frumos amandurora!

Link to comment
Share on other sites

Ai mai putea incerca eventual si cu Acoustica Pianissimo, sa vezi daca tot la fel iti face. Nu e freeware, insa sunetul imi place mult. Si e si destul de usor de folosit. Merge atat standalone, cat si ca VST.

Edited by mike KidLazy
Link to comment
Share on other sites

Ai ultima versiune de REAPER instalata? Posibil sa se fi rezolvat ceva probleme de incompatibilitate cu Akoustik Piano intre timp. Daca nu, poti intra pe forumul REAPER si sa semnalezi acolo ca sunt probleme.

 

Oricum, bine ca ai rezolvat problema :).

Edited by mike KidLazy
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.