www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez GAX 30 - TR


Guest Joey
 Share

Recommended Posts

legat de situl mcmusic

Ibanez GAX30-TR Electric Guitar

When you just want to get down and dirty, this is it. AX guitars have everything you need. Nothing you don't. Raw rock and roll simplicity and double-humbucking pickups in a crystal-cut mahogany body. AXS models feature set-in neck. Everyone should have the right to a decent rock and roll axe. GAX guitars offer better quality and superior sound to anything else in their price range. Which is why GAX guitars are one of the best selling guitar series in the world.

 

Specifications

GAX neck

Agathis body

Medium frets

Fixed bridge

PSND1 (H) neck pu

PSND2 (H) bridge pu

Colour: Transparent Red

 

Product Price: 600 RON (TVA inclus)

Edited by Susceptor
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bine Joey,ai luat cea mai tare chitara de serie de pe planeta,si poate chiar de pe altae planete.Este mult superioara modelelor Jem,Gibson Les Paul,Fender Strat Custom Shop,PRS,Hamer,MusicMan,Suhr,Tyler,si tot asa.O intrece doar chitara visurilor tale secrete,pentru care deja ai inceput sa strangi bani,celebrul custom,al carui nume nu-l mai rostesc,ca sa nu fac reclama :)

Eu am raspuns doar la intrebari,nu eu am deviat topicul,ci celebrul facator de customuri.Citeste inca odata si te vei convinge.

@vektor:s-au facut shi epiphoane d-alea ,in anii 80,cand jumatate din chitarile de pe planeta(chiar si unele firme mari si scumpe)erau din placaj,asa numitul plywood

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

Hai sa va spun eu cum sta treaba. S-a adus in discutie faptul ca cel care a cumparat chitara una a citit despre chitara si alta era ,sau a crezut ca este . Eu nu am facut decat sa va spun ca exista astfel de cazuri chiar la chitari de marca bine situate pe piata.

Ok nimic spectaculos insa cei care vand aceste marci imediat s-au umflat in pene si au inceput sa ma atace ca si in alte dati cand am spus cateva adevaruri despre unele marci comercializate de ei.

 

Si asta de ce? pentru ca frica de ati pierde clienti este mare . Este mult mai usor sa arati si sa vorbesti pe altul de rau decat sa accepti ca exista probleme cu unele marci , si mai ales cu cele vandute de persoanele in cauza. Si mai exista cateva persoane pe aici care nu ma inghit si care le tin isonul.

 

Pana la urma asta este cauza , pe o piata asa de mica a instrumentelor cum este Romania cei care detin monopolul sau care vand la negru se tem de orice aparitie a unei firme concurente care ar avea ceva de spus pe aceasta piata.

si cinstit vorbind ,daca nu ar axista astfel de probleme nu cred ca s-ar agita asa de tare.

Decisesem sa nu raspund la apelativele domnilor vanzatori de pe acest forum , insa se pare ca daca nu o faci esti luat de fraier pe aici.

Pacat sunt oamani de valoare in muzica ,dar banul este ban iar lupta pentru el este mare.

 

Si ca final vreti sa va spun si de Fender ; cineva si-a cumparat un fender jef beck de vre-o 70 mil si dupa trei zile m-a sunat pentru ca ,chitara nu putea fi setata.S-a mers cu ea la firma si acolo i sa ridicat din umeri.A venit la mine si constatarile au fost ingrijoratoare pentru o astfel de chitara la pretul de 70 mil.

taste puse gresit ,unele mai inalte decat altele chei no name ( cu locking dar no name ).

Despre dezamagirile firmelor mari am discutat si vineri cu domnul Florin Ochescu care imi povestea ca a fost si probat toate chitarile scumpe de la fender si a fost profund dezamagit de ele, si ca una scrie pe situl lor si alta gasesti in magazine( vizavii de taste, lemn , radiusuri ,componente etc).

Deci stimati colegi cumparati chitari de marca , eu va astept la service cu ele...... Un nume lucitor nu ofera in ziua de azi si garantia unui lucru bun.

Nu cumparati de la mine , cumparati numai dupa ce ati verificat ca toate elementele sa fie asa cum v-au fost descrise , iar daca nu va pricepeti luati cu voi pe cineva mai priceput.

Link to comment
Share on other sites

Da mai oameni buni, chitara mea are corpul din agahtis m-am dus astazi la un lutier(care se ocupma mai mult de chestii acustice)si a fost multumit de chitara, mi-a zis ca pt inceput e perfecta si ca odata si odata as putea urca cu asa ceva pe o scena fara rusine. Cristi, multumesc pt descrierea a tot felul de experiente neplacute, chiar ajuta....ingrijoreaza cum ar veni, iar omu' se duce sa vada ce-ui cu chitara :)) ... s-ar putea sa mai trec vacanta asta pe la bucuresti si sa dau pe la grosmann cu ibanezu', se poate ? :)

 

Si acum un fel de offtoppic: daca eu as lua o chitara de 70 de milioane care sa fie un no-name si sa aiba defecta cu kilogramu' m-as duce cu ea de unde am luato si daca nu mi-ar schimbato le-as face eu prin magazin damage de 70 de milioane apoi le-as pune "fenderu" drept guleras...

Edited by Joey
Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

Bine inteles ca se poate .magazinul este deschis pentru oricine ,si prieten si dusmani fara preferinte .Eu nu intreb omul cand intra in magazin ce nick are pe forum.... toti sunt tratati la fel ....

daca cineva s-a considerat ofensat de cele scrise de mine imi pare rau dar stiam ca asta este un forum unde lumea se vrea sa fie informata despre anumite lucruri si nu site de reclama pentru anumite marci sau persoane care vand la negru.

Eu doar am facut un comentariu despre faptul ca unii stiu conform sitului oficial al marcii ca au chitara facuta dintr-un anume lemn si apoi se trezesc ca de fapt nu este asa .....

Nu contesc ca unii pe aici stau toata ziua si citesc to felul de rewiuri si comentarii pe diferite situri despre anumite chitari ,marci si produse .Este adevarat interesante si folositoare unele dar sa-l vad cand este vorba de ceva concret re reparat la o chitara . Sau sa vad pe cei care tot au ceva impotriva mea de zis ca .construiesc si ei o chitara la nivelul celor facute de mine. de abia atunci vor putea comenta ......

repet aceste comantarii sunt doar rodul faptului ca grosmann prin preturile pe care le promoveaza si calitatea pe care o afera la aceste preturi incurca vanzarile unor firme si vanzatori la negru care sunt pe acest forum.si cand majoritatea folosesc drept sala de repetitie acelasi loc patronat de un muzician ( de exceptie de altfel ) dar care face bisnita cu chitari de ce oare ii dau lui dreptate si il considera guru....

Link to comment
Share on other sites

si cand majoritatea folosesc drept sala de repetitie acelasi loc patronat de un muzician ( de exceptie de altfel ) dar care face bisnita cu chitari de ce oare ii dau lui dreptate si il considera guru....

FIINDCA SE PRICEPE :):):):(

Acuma serios,in acest thread eu doar am intrebat ce model de Epi era ala pe care l-ai vazut ca fiind din placaj si el trebuia sa fie din mahon,pentru ca eram curios daca nu cumva e fake,am mentionat ca am vazut niste Gibsonuri luna asta,de pe ebay luate si unele erau facaturi mai bune,altele mai proaste,dar erau fakeuri clare.Eu nu contest calitatea instrumentelor tale,pentru ca am vazut ce aveam de vazut,am unele retineri,dar la raportul calitate-pret erau indiscutabil printre cele mai bune pe care le-am intalnit vreodata,eu doar vreau sa arat ca exista si alte optiuni,pentru ca ai aici cativa sustinatori care la orice intrebare de gen"ce chitara sa imi iau"raspund Grosmann,iar eu daca zic "Epiphone" mi se sterge postul.A spune ca un Telecaster este o chitara versatila echivaleaza cu inducerea in eroare a unui incepator.

Si stai linistit,ca majoritatea nu repeta la mine,ci la Mihai Nebunu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.