www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Epiphone Sau Fender?


Guest Ilie Nastasiuc
 Share

Recommended Posts

Guest Ilie Nastasiuc

Salutari!

Stiu ca am mai postat o data dar vreau sa aud mai multe pareri.

M-am hotarat sa imi cumpar chitara si nu stiu pe care sa o iau.Am ramas blocat in a alege dintre doua modele. Care credeti ca e mai buna avand in vedere ca nu stiu mai nimic in ale cantatului la chitara?Fender CD-60 sau Epiphone AJ-100/DR-100?

Multumesc! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Qubix

E vorba de acustice, dude. Fender nu inseamna numa' Stratocaster.

 

Nu'sh cum e Epiphone, da' Fender CD60 stiu ca e misto. Recomand.

 

Ah, scuza, acu am citit ca vrea acustica, eu tot aveam impresia ca de electrica zice. Tre sa ma obisnuiesc sa citesc primul post inainte sa scriu :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nu stiu cum este acel Epiphone eu personal nu prea am vazut lume cu acustice Epi dar pe CD-60 am cantat si este mai mult decat ok, actiune decenta, sunet bunicel... CD-60 este o chitara foarte buna pentru inceput zic eu. Ti-as fi recomandat sa mai strangi niste bani sa iti iei una mai buna de atat dar mai bine incepi cu asta pt ca nu costa foarte mult iar daca vei continua cu chitara iti vei lua tu pe viitor una mai buna dupa ce inveti cat de cat sa zdranganesti si vei putea sa testezi tu sa vezi cum se simte si cum suna :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.