www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cognek


Cognek
 Share

Recommended Posts

 

... aici m-a ajutat si mister Bon Scott (RIP) ... am gasit pe net o chestie doar cu vocea lui... greu a fost s-o back pe backing in fine... M-am hotarat ca sa incerc sa fiu cat de cat pe primele 2 parti de solo cu angus... la a 2 deja vedeam blurry(am luat-o pe aratura bine de tot la sfarsit de solo hehe).... tew much darn wine... Oricum ACDC rocks! :rokon:

 

Nu mai mere sa fim turmentati ca nu ne amintim ce dracu tre sa facem exact hehe... da m-am distrat de minune!!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

... aici m-a ajutat si mister Bon Scott (RIP) ... am gasit pe net o chestie doar cu vocea lui... greu a fost s-o back pe backing in fine... M-am hotarat ca sa incerc sa fiu cat de cat pe primele 2 parti de solo cu angus... la a 2 deja vedeam blurry(am luat-o pe aratura bine de tot la sfarsit de solo hehe).... tew much darn wine... Oricum ACDC rocks! :rokon:

 

Nu mai mere sa fim turmentati ca nu ne amintim ce dracu tre sa facem exact hehe... da m-am distrat de minune!!!

 

La asta am dat un pic din cap, dar am si ras - tare rau dansul ala, serios :)

 

Rock on, cowboy! :rulez:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

oh da... defapt ceaiu e verde da-s eu daltonist ... adica d-ala care da cu dalta in lemne si ies pene dunlop... sau poate nu e verde...?.... nu stiu... Nu face nimic sens, cert e ca studiez zonele de pinch la chitara sa vedem care cum... pe dincolo si pe dincoace si asta ma amuza... amen!

Link to comment
Share on other sites

Cool, man ! :):rock:

 

 

.

PS note : nu ştiu alţii cum sunt, da' io am serioase probleme de încărcare când tre' să intru pe o pagină plină cu video-uri Youtube. Deci, pentru track-uri audio-only, îţi recomand să foloseşti cu încredere Soundcloud.

Good sound quality, less loading time... "Do ya feel me ?" :)

 

Cheers ! :beerchug:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

https://soundcloud.com/cognek/test32[/url]

 

N-am prea mai avut multa activitate chitaristica in ultima vreme... pana imi gasesc naibii o cutiuta care sa-mi satisfaca nevoile... Totusi am gasit un amplug de la vox si m-am mai distrat nitel cu el... am acilea o mostra cam cum suna (dar e irelevant... cand incerc sa inregistrez scade calitatea foarte mult) .... live se aude bestial putin zis pentru dimensiunile lui... L-am testat si la casti ... si la dita mai difuzoarele si e misto... pacat ca in afara de gain si un fel de delay care mie imi suna mai mult a echo nu are alte chestii sau efecte... totusi, mica mica... dar ridica!

Edited by Cognek
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Avem aici sa o extorsiune a unui degajament de... sunet... La care s-o produs o scurgere pentatonica usoara... cu alte cuvinte vorbim de apa minerala pe care nu ma lasa nimeni s-o beau...

Un mic test, niste riffuri aruncate la plesneala in incercarea de a lega ceva pentru o noua melodie... Cam slabut inregistrat cu ajutorul unui vox amplug care bazaie ca dracu si un backing de tobe obosit luat de pe youtube... In fine, still alive and kickin! :rokon:

 

P.S. ... am fost acuzat ca am copiat skynyrd (sweet home constanta) de catre prieteni, fapt care nu-i adevarat... skynyrd s-a luat dupa mine... In fine, partea de intro toti imi zic ca e duce prea muult a sweet home alabama desi mie nu mi se pare asa... Ce-i drept are o tenta dar e total diferita ... oricum ar fi m-am indragostit de riffu asta micut si chit ca suna a una sau a alta tot o sa-l implementez eu cumva...

test 565.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.