www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cognek


Cognek
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Prietene tu esti cam ciudat. :lol: Daca e s-o iei pe bune, se simte clar ca inca nu ti-ai rafinat tehnica , ca ai scandal cu chitara daca ai vrea sa tragi de exemplu o fraza mai exotica, rupta de gama ta de blues. Da insisti acolo frate, nu te lasi. Dai in corzile alea pana suna cum crezi tu ca ar trebui sa sune. Si sincer coae, nu cred ca tu canti de mult timp, acum 1 an, un an si altele erau inregistrarile, da te-ai prins de cateva chestii. Bendurile dupa urechea mea in cea mai mare parte is " on the money " . Si inca o data, insisti frate sa canti, chit ca te plimbi pe gamele pe care le tot exersezi, da tot scoti CEVA CEVA de-acolo . Baga frate, nu te lasa.

p.s. : ce dzeu e textu ala din semnatura ? sincer la inceput nu-ti ascultam inregistrarile, ma gandeam ca faci panarama, ca faci pe SRV din Las Fierbinti :lol:

p.s. 2 : in cel mai recent video esti piscat? :)))))))

Edited by Adi91
Link to comment
Share on other sites

Prietene tu esti cam ciudat. :lol: Daca e s-o iei pe bune, se simte clar ca inca nu ti-ai rafinat tehnica , ca ai scandal cu chitara daca ai vrea sa tragi de exemplu o fraza mai exotica, rupta de gama ta de blues. Da insisti acolo frate, nu te lasi. Dai in corzile alea pana suna cum crezi tu ca ar trebui sa sune. Si sincer coae, nu cred ca tu canti de mult timp, acum 1 an, un an si altele erau inregistrarile, da te-ai prins de cateva chestii. Bendurile dupa urechea mea in cea mai mare parte is " on the money " . Si inca o data, insisti frate sa canti, chit ca te plimbi pe gamele pe care le tot exersezi, da tot scoti CEVA CEVA de-acolo . Baga frate, nu te lasa.

p.s. : ce dzeu e textu ala din semnatura ? sincer la inceput nu-ti ascultam inregistrarile, ma gandeam ca faci panarama, ca faci pe SRV din Las Fierbinti :lol:

p.s. 2 : in cel mai recent video esti piscat? :)))))))

Mai eu sunt in lumea mea cand fac ce fac cu chitara... nu ma astept sa inteleaga nimeni.

De rafinat nu am sa-mi rafinez nimic niciodata... singurele dati cand ma cert cu scumpa mea chitara e cand se rupe vreo coarda sau imi pica in cap( nu intreba cum ca e long story...)... de "modele exotice"... momentan nu ma intereseaza dar daca ar veni o vreme cand mi-as dori cu adevarat sa cant si altceva probabil ca as reusi...

Nu stiu ce etaloane de timp ai tu... mai am nitel si fac un an jumate de cand m-am apucat de cantat la chitara...

 

Acum serios, referitor la benduri... no worries there... cand vreau sa fie off il fac off... in fine...

 

p.s1 nu stiu ce vrea sa insemne textu... probabil nimic... Iar eu nu vreau sa fiu SRV dinlas fierbinti... Eu sunt Cognek de Mk (adica Mihail Kogalniceanu... de Constanta evident...)

p.s2 care video?... asta de sus?... nu ... era ora 2 noaptea si eram prea obosit ca sa ma culc...

 

oricum.... interesanta perspectiva... multam!

Link to comment
Share on other sites

http://youtu.be/9DnVY53z_QQ

 

... alright... E ceva nou... am gasit si eu o cutie de conserve la care am balmajit cateva cuvinte si asta e... nevah tried shit like this... Oricum melodia asta merge la aia loviti de Sandy in special la prieteni si la Annie... n-am mai auzit decat de Pete ... restu nimic...

Link to comment
Share on other sites

@Cognek : Nu te astepti sa te inteleaga nimeni? Suntem pe forum de acupunctura men? Nu mai fa pe neintelesu, nobody likes that. Ita ca io te-nteleg si-mi place pasiunea pe care-o pui pt muzica care iti spune ceva. Se simte clar ca iubesti muzica asta si ai avea ceva de zis in ea.

"momentan nu ma intereseaza dar daca ar veni o vreme cand mi-as dori cu adevarat sa cant si altceva probabil ca as reusi..." Da tati, is de acord cu tine, fara indoiala ca ai reusi sa canti si altceva. Nu te oftica pe mine daca ma iau de tehnica ta, crede-ma ca inteleg foarte bine faptu ca ea n-ar trebui sa-ti opreasca sufletu ( vezi la johnny winter pe care-l tot postezi ). Da exersand-o o sa ajungi la alt nivel ( vezi Jimmy Herring ). Si NU ma intelege gresit, nu ma refer la viteza, sweepuri, tapping si copilarii de astea. Ma refer la cat de bine poti pune ce note auzi in cap pe chitara, la cat de natural ti-e sa treci de la cantat in forta la cantat in soapta ... etc. etc.

P.S. : NU TE ATACA bro ca nu ma iau de tine, iti zic numa niste chestii. Daca intr-adevar canti de un an jumate esti super, esti talentat si intr-adevar asta ti-i chemarea, fara misto

Link to comment
Share on other sites

Nu ma atac no worries... Iti dai seama ca si eu ma oftic de o gramada de chestii pe care vreau sa le fac... Ma rog... mai aud o idee la un chitarist si incerc sa o probez si eu... Chestia e ca necesita o gramada de timp sa-mi ating toate ideile care oricum sunt infinite deci practic nu voi ajunge unde vreau niciodata... Ideea e ca eu ma tin de chestiile mele si om vedea... cert e ca mai descopar cum sa fac anumite octave... mai incerc niste combinatii poate fac un ritm interesant... mai vad un lick care-mi place si usor usor se va face lumina... inca e ceata rau la mine ca nu inteleg multe dar de lasat... nevah... Am mult de munca dar imi place si pe masura ce timpu trece devin si mai increzator si acord din ce in ce mai multa atentie la ceea ce fac eu si ce vreau sa fac cu chitara... Multam fain de sfaturi and God bless!!!

Link to comment
Share on other sites

http://youtu.be/2f8hdeZk_A0

 

mai "agresiv"... hehe... in fine... I'm fuckin mad!!!! Nu ma intrebati ce am facut ca nu stiu... ascult unele chestii la ca in general sucks ass... oricum... aud unele idei care ma cam surprind si pe mine... cred ca-i de la vin... alright hope y'all enjoy!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am avut destula rabdare sa ascult ce se intampla aici si as putea sa fiu foarte rautacios, comparand cu atitudinea ta ofensatoare adresata forumului , azi. Dar nu merita .

In schimb sa nu uiti ! In momentul in care indemni pe altii la studiu , sa te pui in fruntea listei .

Edited by ggg
Link to comment
Share on other sites

Am avut destula rabdare sa ascult ce se intampla aici si as putea sa fiu foarte rautacios, comparand cu atitudinea ta ofensatoare adresata forumului , azi. Dar nu merita .

In schimb sa nu uiti ! In momentul in care indemni pe altii la studiu , sa te pui in fruntea listei .

 

fie ca tine frate, eu cant in felul meu si poti sa fi cat de rautacios... poate imi dai idei cine stie... oricum mai e mult pana departe asa ca spune-mi... te bagi la un jam ori ba?... hai alege un backing si tragem niste chops la botu calului ...

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce vei executa bending-urile corect fara sa mai fie atonale, mai discutam ;)

 

P.S. Nu stiu de ce insisti cu jam-ul asta ? Te cotarba treaba ca nu stii cum interpretez ? :D Uite aici ceva tras la botu' calului si cu un microfon cu mebrana blocata http://forums.rgc.ro...993#entry454993 .Si daca mai cauti prin forum mai gasesti .

Edited by ggg
Link to comment
Share on other sites

haha... talk to the guitar... asta a fost buna... da vezi ca te-a injurat chitara mea...

 

da maestre... am ascultat cum canti si jos palaria... foarte "elegant" si rafinat...

 

Nu ma vad cantand asa... prea multa bataie de cap... ideea e ca eu tot incerc tot felu de combinatii in impro pe care le fac si cand e off e ca asa-l fac pur si simplu... vreau sa leg multe lucruri si am multe de lucrat... mai mult ca sigur ca nu ma ridic la nivelul tau da eu sincer vroiam un jam de distractie si bla bla... in fine don't matter...

 

ca sa-ti faci o idee cat de incepator sunt... eu abia am reusit trec de un an jumate de cand cant la chitara... mai am mult de invatat dar nu am rabdare...hehe

whatever.mp3

Edited by Cognek
Link to comment
Share on other sites

Ca sa injure trebuie sa existe si un motiv. Dar acum imi este clar ce urmareai tu, de fapt .

 

P.S.Ar trebuie sa existe vreo replica la treaba asta ??? Este deja tras ceva aici http://forums.rgc.ro...post__p__581288 . Nu trebuie sa o iei ca pe un raspuns ci decat sa-l consideri un motiv mai bun de meditatie si indemn la studiu . Succes !

Edited by ggg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.