www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cognek


Cognek
 Share

Recommended Posts

Lumea zice ca s-o cam epuizat nectarul asta magic al rockului ... bluesului sau ce genuri or mai fi... Poate ca e adevarat ... poate ca nu e... Nu stiu... Important e ca mie imi place ce fac in felul meu... si cam atata tot momentan. Nu ma plang... oficial(hehe)...

 

Eu ma incapatanez sa cred ca nu s-a epuizat nimic. Altfel, n-am mai fi compus, n-am mai fi improvizat, poate c-am fi facut exclusiv coveruri. Cata vreme mai exista lume care compune ceva, care incearca sa se exprime prin muzica, si nu doar sa execute orbeste cine stie ce tabulaturi sau partituri complicate, it's not over. We still have the energy inside. It's not dead.

 

My 2 cents.

Edited by mike KidLazy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://youtu.be/IZxD4pDDF9I

 

Faza zilei... m-am gandit in sfarsit ca a venit vremea sa fac un tribute mentorului meu ... parca a fost asa o energie care o venit in mine si am vrut s-o fac cat mai sad si cu suflet si slow asa... dupa asta aflu ca tocmai ce a murit matusa mea... deci melodia ii e dedicata si ei... Rip auntie!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

In premiera primul solo inregistrat... Acum cateva idei cum am facut hehe:

 

-primul rand chitara era acordata cat se poate de aiurea ca eram incapatanat sa o acordez cum ar trebui

-al doilea rand ... nu foloseam pana ci doar degetul ala mare ... nu aveam rabdare sa invat cu pana...

-ultimul rand ... gain max tot eq max... delay aiurea... si cantata in asa fel sa sune cat mai off...

 

Daca nu vreti sa va doara capu nu ascultati... hehe.

Cradle Hendrix.mp3.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

multam fain folks... incepe si mie sa-mi placa din ce in ce mai mult cum suna iar progresul... hmmm e o chestie relativa... cel putin la mine tine de starea de spirit... nu pot sa cant tot timpul... dar cu cat intru mai adanc in lumea asta, cu atat sunt si mai conectat si mai interesat si profund impresionat de artistii consacrati sau neconsacrati din acest gen de muzica...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://youtu.be/tJi8B40nVVk

 

... au ajuns taranii in spatiu...

 

... asta am tras-o in drum spre Jimi... la naiba ca s-o prafuit chitara de praf d-ala cosmic... am baut si lapte din milky way... acolo invelesc marmotele staniolu in ciocolata... foarte interesanta dracenia...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.