www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Infintez Formatie.


Guest Blaze
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

Eu ma gandesc sa infintez o formatie dupa cum bine ai citit si in titlu.

 

Punctul Unu : Hmmm.... Instrumente, cabluri si amplificatoare nu am, asa ca mai bine sa vii cu ele de akasa asta daca ai, daca nu nici nu te deranja sa ma mai contactezi.

 

Punctul Doi: Sala de repetiti. Eu am doar legaturi cu oameni care ma pot ajuta sa obtin o sala de repetitii in doua locatii diferite. Prima ar fi la Timpuri Noi intr+o Fabrica, cred ca majoritatea celor din Bucuresti stiu despre ce vorbesc si a doua ar fi la Arenele Romane. Binenteles ca trebuie luat in considerare faptul ca spatiul trebuie platit lunar si din cate stiu chiria se invarte undeva la 50 de Euro. Suma pe care o vom strange frateste de la toti cei din formatie.

 

Punctul Trei: Eu caut oameni care vor sa faca muzica pentru bani. Oameni care vor avea ca loc de munca scena, clubul si festivalul. Nu ma intereseaza ca esti pasionat, ca iti sangereaza degetele pe coarde de la orele de repetiti, ca iti doresti sa fii pe scena. Te pricepi sa canti la instrumentul la care ai ales sa profesezi atunci am putea sa facem ceva impreuna. Nu e doar Sex, Droguri si Rock&Roll.

 

Caut oameni carora sa le placa muzica buna. Prea putin ma intereseaza ce asculti. In formatie gasim sigur sa studiem ceva pe gustul tuturor.

Despre stilul de muzica pe care il vom canta este mult de spus. Sincer eu ma gandesc la ceva Alternativ+Rock+Electro. Daca ti se pare ca cei de la Korn au facut un album nasol akum in douamiiunsprezece "The path of totality", citeste punctul unu din nou, in special ultima parte!

 

Cred ca oameni din formatie trebuie sa se inteleaga foarte bine intre ei de aceea tind spre o apropiere de varsta. Eu am Douzeci si trei de ani dar daca tu ai cinsprezece sau treizeci nu inseamna ca nu ne vom intelege daca nu incerca, Bine poate exagere ca sa fiu sincer nu imi doresc un coleg de formatie in varsta de treizeci de ani daca are douazeci si cinci mai mult ca sigur ma va enerva.

 

Astept comentarii pentru detalii iar intalnirile le vom aranja pe privat.

Bafta,

Catalin.

Edited by Blaze
Link to comment
Share on other sites

Esti smecher?

 

:lol:

Ce n-ai priceput ? Nu vezi cã "Eu am doar legaturi cu oameni care ma pot ajuta" ?

He's the guy with... the thing... the first thing...and the second thing... 'know what I mean.... the thing... ehh... forget about'it !

 

Eu caut oameni care vor sa faca muzica pentru bani.

 

"Shoooow me the moooneeeeey !!!"

 

Nu e doar Sex, Droguri si Rock&Roll.

 

Yeah, right !...

 

:lol:

 

 

Sorry ! Dar, chiar mi-a plãcut ce tip hotãrât eºti ! Baftã multã !

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Ce n-ai priceput ? Nu vezi că "Eu am doar legaturi cu oameni care ma pot ajuta" ?

He's the guy with... the thing... the first thing...and the second thing... 'know what I mean.... the thing... ehh... forget about'it !

 

 

 

"Shoooow me the moooneeeeey !!!"

 

 

 

Yeah, right !...

 

:lol:

 

 

Sorry ! Dar, chiar mi-a plăcut ce tip hotărât eşti ! Baftă multă !

 

Multumesc.

 

Ai uitat sa specifici esentialul: cu ce te ocupi tu? Esti vocal? Esti chitarist? Esti smecher?

 

Sunt producator muzical. Da. Nu. Da.

 

Astept sa imi cumpar o chitara bass sa o studiez.

Edited by Blaze
Link to comment
Share on other sites

Salutari ! Eu compozitor cu peste 20 de piese proprii si ceva experienta de cantat prin cluburi, absolvent de Conservator, prestez voce aproape orice stil si chitara ritmica (sau chitara a 2-a de interventii, polifonii, contramelodii, stufff), fara solouri

 

Caut colaborari , vreau sa cant al dracului de tare (nu neaparat ca volum dar si asa;) Bucuresti only:) Contact : 0727 27 10 13

Edited by Stefan OPREA
Link to comment
Share on other sites

Sa zicem ca eu ca chitarist m-as incumeta sa te suport ,ca din cate vad ai foarte multe cerinte de la membrii , ce oferi concret in schimb ?

 

Voce si microfon pe langa platan, mixer si procesor de sunet pentru formatie: cateva strapuri care iti vor rupe orice perceptie a ceea ce ai deja, un metronom electronic cu stabilizator pentru ton, cateva pene de chitara si cataloage cu produse muzicale sa iti belesti oky. Asta momentan.

 

In timp: o sala de repetiti, concerte, ideii pentru melodii.

Edited by Blaze
Link to comment
Share on other sites

Voce si microfon pe langa platan, mixer si procesor de sunet pentru formatie: cateva strapuri care iti vor rupe orice perceptie a ceea ce ai deja, un metronom electronic cu stabilizator pentru ton, cateva pene de chitara si cataloage cu produse muzicale sa iti belesti oky. Asta momentan.

 

In timp: o sala de repetiti, concerte, ideii pentru melodii.

 

Waitin an answer;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.