www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Nou Proiect Muzical Cluj-Napoca


produs de cluj
 Share

Recommended Posts

salutare, fratilor. e primul meu mesaj aici, asa ca fiti ingaduitori ;)

 

caut instrumentisti pentru a demara un proiect ceva mai comercial in cluj.

daaa... stiuuu... alta trupa de cover... :))

 

mi-ar trebui un chitarist, un basist, un tobar si mai ales un clapar. voce este, multzam lu' dumnezo!

 

daca va place sa cantati muzica buna si vreti sa scoateti si un leutz din asta, va astept. nu pot fi toti artisti; cineva mai trebuie sa si munceasca :)))

 

da, am zis ca e vorba de coveruri! coveruri dupa ce? pai dupa piese consacrate de la artisti ca: eric clapton, dire straits, pink floyd, directia5, pasarea colibri, james, INXS, guns'n'roses, leonard cohen, margineanu, desperado, robbie williams si multi multi altii! si nu vreau sa intru in detalii cu partea de muzica populara sa nu imi ridic in cap forumul :))). fara manele sau etno (pe de o parte) si fara metale grele sau grohaieli (pe de cealalta parte). doar chestii digerabile cu care sa te poti prezenta la diverse evenimente si sa nu beleasca audienta ochii :)))

 

astept oameni seriosi, instrumentisti care sa isi cunoasca instrumentul, disponibili la 1-2 repetitii saptamanal in sala inchiriata. minorii sa stea acasuca la mamicile lor! :)

 

daca vor fi membri chinuiti de creativitate putem aborda compozitiile lor, dar directia principala este coverul. :)

 

daca va simtiti stanjeniti sa imi raspundeti pe topic, astept sa ma contactati prin mesaj privat.

 

haideti sa vedem ce iese! in cel mai rau caz tragem o cantare moka si apoi bem un shtompar de palinca si ramanem pretini ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

ok... desi calea negativelor pare una mult mai usoara, ma gandeam sa mai dau o incercare cu ideea de trupa.

doar ca intre timp am mai studiat piata si am ajuns la concluzia ca o trupa cover de folk romanesc ar fi ceva de-a dreptul original! :))) toata lumea face cover pe piese straine. poate ati remarcat si voi

 

deci folk romanesc sa fie! hai si cate un blues ;)

 

Baniciu, Vintila, Pittis, Andries, Alifantis, Margineanu, Ducu Bertzi, Phoenix, Poesis... fara fals patriotism, dar avem si noi muzica buna si chiar prinde la public!

sigur ca printre astea mai putem scapa si cate un dire straits, un pink floyd si un eric clapton, ca n-a fi foc! ;) dar ponderea sa o aiba folkul romanesc in ideea ca se adreseaza unui public mult mai larg.

 

o luam de la zero. daca iese bine si ajungem la un repertoriu decent, pot face rost si de cantari platite la evenimente si de prestatii saptamanale in buricu' targului.

 

necesar:

1. chitarist - obligatoriu pentru folk. daca face si un pic de backing vocal e si mai bine.

2. ceteras - instrumentul e foarte versatil si e numa bun de distrat romanii. daca ar sti sa tina si niste acorduri pe chitara ar fi brici!

3. clapar - greu de gasit claparii astia! toti canta manele pentru bani grei...

4. tobe - aici cred ca stiu pe cineva interesat

5.? probabil si un bassist

 

eu am convingerea ca daca suna cel putin binisor, muzica trebuie sa produca bani! cel putin cat sa iti intretii hobby-ul...

e pacat sa tot cantati ,,pe matzu' gol"! haideti sa vedem ce iese!

 

 

contact pe privat, va rog

Link to comment
Share on other sites

esti singurul de pe aici care s-a aratat denigrat pana acum.

 

si apoi, talentul e un considerent secundar intr-un astfel de proiect. decat supertalentati prefer oameni seriosi si orientati, nu talente care vin azi si poimanie pleaca.

 

da' las ca cresti tu mare! ;)

Link to comment
Share on other sites

esti singurul de pe aici care s-a aratat denigrat pana acum.

 

si apoi, talentul e un considerent secundar intr-un astfel de proiect. decat supertalentati prefer oameni seriosi si orientati, nu talente care vin azi si poimanie pleaca.

 

da' las ca cresti tu mare! ;)

N-am zis nimic de talent, am zis de meserie, aia inseamna seriosi si orientati. Si cunosc mai multi deastia, da nah, not everybody is open-minded in this world ^_^

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.