www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Instalare Split Coil Switch


Recommended Posts

Salut,

 

Momentan am un switch (nu e push pull) doar cu 3 pini (nu 6). Interbarea e daca pot lega ambele doze pe el, asta ar insemna sa leg cablurile de coil tap intre ele de la fiecare doza, avand loc pe un singur pin al switch-ului, ceea ce nu mi se pare corect. Pentru switch-ul cu 6 pini, fiecare cablu are loc pe cate un pin separat, deci cablurile nu se leaga intre ele. Cum sa procedez? Sau nu imi ramane decat sa leg o singura doza?

 

 

 

 

Mersi mult de indrumari,

 

Andrei

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mersi de ajutor oameni buni,

 

produsul final e splitare doar pe neck, ceva suna ciudat cand le-am pus pe amandoua, deci...ramane numai pe una pana imi comand un switch in 6 pini.

 

Modificarea am facut-o pe un epiphone les paul unde am inlocuit un potentiometru de ton cu un comutator on/off. Am inlocuit si toate cablurile, doamne ce treaba oribila fac chinezii :blink:.

 

E o modificare foarte ieftina si sper sa nu ma plang de lipsa unui potentiometru de ton (cel care a ramas e acum comun pentru ambele doze).

 

Mai vin cu detalii cand fac rost si de "restul de pini" :yay: poate mai e cineva interesat.

 

 

 

 

Noroc!

 

P.S. mi-a fost foarte utila pagina asta http://www.seymourdu...iring-diagrams/

 

 

respectiv asta dupa care m-am inspirat http://www.seymourdu...=2h_2v_1t_3w_pp

 

poate mai e utila unor omuleți

 

 

 

Edited by old_progressive
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.