www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ts 808 - Analog Sound


Guest kyuslauten
 Share

Recommended Posts

Guest kyuslauten

Clona TS 808 construita in "laboratoarele" Analog Sound.

 

Suna excelent, 99% ca originalul.

 

Este in stare exceptionala, cred ca am folost pedala vreo 2 ore maxim.

 

O vand deoarece amp-ul meu delivers enough distortion for my taste si pe bune ca TS-ul face tuburile sa "urle".

 

Este o pedala perfecta pentru cine vrea mai mult si mai muuuuuuult.....

 

Are trei controale casi clasicul TS: volum,ton si gain si e verde.

 

Se afla la Timisoara.

 

250 ron (adica cu 100 de euro mai ieftin decat originalul) sau schimb cu alte pedale (exclus distorsion sau overdrive).

 

post-13259-0-17484900-1307880712_thumb.jpgpost-13259-0-11961000-1307880721_thumb.jpgpost-13259-0-95916200-1307880729_thumb.jpgpost-13259-0-00144900-1307880736_thumb.jpg

Edited by kyuslauten
Link to comment
Share on other sites

Salut, am si eu aceeasi pedala si cred ca videoul asta te poate ajuta la vanzare http://chitarepe.net/index.php/garaj/58-analog-sound-scream-for-cream-od Este un review facut chiar de mine pentru chitarepe.net, siteul la care lucrez impreuna cu niste prieteni chitaristi.

Bafta la vanzare, poate totusi inainte sa o vinzi ii gasesti o intrebuintare in setupul tau :)

Link to comment
Share on other sites

Guest kyuslauten

Salut, am si eu aceeasi pedala si cred ca videoul asta te poate ajuta la vanzare http://chitarepe.net...am-for-cream-od Este un review facut chiar de mine pentru chitarepe.net, siteul la care lucrez impreuna cu niste prieteni chitaristi.

  Bafta la vanzare, poate totusi inainte sa o vinzi ii gasesti o intrebuintare in setupul tau :)

 

Merci,

 

 

E foarte ok pedala.

 

Pt mine e in plus sincer am prea mult distors de la cele 6 lampi din preamp si e arhisuficient (vorba lu Petrucci:"prea mult distors strica...ca si prea mult bas dealtfel..."). Dar pentru cine canta metale suparate sau are putin dist din statie, pedala asta este salvarea!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau ca il dai. Vreau sa vin cu o mica precizare: persoana care va cumpara aceasta pedala va beneficia de orice serviciu Analog Sound ca si proprietarul de drept: garantie, preturi promotionale la alte pedale si consultanta(daca este cazul si o doreste).

 

Cu respect,

Gabriel Tudoran

Analog Sound

Link to comment
Share on other sites

Guest kyuslauten

up

 

pedala profesionala TUBE SCREAMER (clona)

 

pentru schimburi cu pedale mai scumpe ofer si diferenta

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest kyuslauten

digitech synth-wah, la schimb ?

merci de oferta dar nu ma ajuta cu nimic aceasta pedala

 

ma intereseaza mai mult ceva reverb sau mai ales delay...la ceva pedala mai tare dau si diferenta(sunt fan BOSS)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest kyuslauten

250 ron sau schimburi

 

fara gluma...daca cineva tanjeste dupa sunetul de ts808 dar nu are 700ron sa dea pe unul, eu am solutia perfecta: ieftin si bun ts808 clonat de Analog Sound cu piese de calitate si aspect foarte fain...e verde

Edited by kyuslauten
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.