www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Marea Imprieteneala Muzicala


Guest MareaImprietenealaMuzicala
 Share

Recommended Posts

Guest MareaImprietenealaMuzicala

Sa ne'mprietenim cu noua toba si noul bass pe care le putem incerca deseara(si de azi in orice Marti!) la jam,v'asteptam.

P.S:A venit inapoi si al doilea cub de chitara si-n curand alte surprize tehnice,pupa tata!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest MareaImprietenealaMuzicala

Sa ne'mprietenim cu noua toba si noul bass pe care le putem incerca deseara(si de azi in orice Marti!) la jam,v'asteptam.

P.S:A venit inapoi si al doilea cub de chitara si-n curand alte surprize tehnice,pupa tata!

 

si maine-i marti!

 

Link to comment
Share on other sites

Guest MareaImprietenealaMuzicala

si maine-i marti!

 

 

Cu cat mai multe chitari,cu atat mai placut jam-u',sa ne vedem in Iron de la 20.30!

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Mãcar corecteazã greșelile gramaticale din afiș... Asta aratã respectul fațã de public.

Link to comment
Share on other sites

Guest MareaImprietenealaMuzicala

Mãcar corecteazã greșelile gramaticale din afiș... Asta aratã respectul fațã de public.

 

nu-i din lipsa de respect,graba si neatentie,oricum,merci pt. atentionare,voi corecta!

Edited by MareaImprietenealaMuzicala
Link to comment
Share on other sites

Guest MareaImprietenealaMuzicala

mai nou putem comunica si in alte locuri virtuale,le aflati de pe facebook - grupul marea imprieteneala muzicala.

 

mai nou putem comunica si in alte locuri virtuale,le aflati de pe facebook - grupul marea imprieteneala muzicala.

 

si nu va sfiiti,Marti e jam din nou ... !

Link to comment
Share on other sites

Guest MareaImprietenealaMuzicala

o veste buna,in curand o chitara noua la jam,din partea casei!

Edited by MareaImprietenealaMuzicala
Link to comment
Share on other sites

Guest MareaImprietenealaMuzicala

Fara suparare, dar la afise trebuie mai multa atentie, daca ai scos un "i", fa-l "s" si du-l la sesion (session)!

Ce chitara noua?

 

ne gandim la un Jackson,nu e inca batut in cuie dar vedem cat de curand!

... o sa pun si "s"-u-l la locul lui,multzumax.

Edited by MareaImprietenealaMuzicala
Link to comment
Share on other sites

Guest MareaImprietenealaMuzicala

maine la jam in Iron,ne'mbatam in cinstea Constantinilor si a Elenelor,v'astept!

Link to comment
Share on other sites

Guest MareaImprietenealaMuzicala


... deseara sa sarbatorim la jam,bere si cantat dibaci,ne vedem in Iron!
Link to comment
Share on other sites

Guest MareaImprietenealaMuzicala

Au fost si momente bune si nu prea,aseara la jam,dac'ati fost p'acolo,da-ti pareri,sa imbunatatim!

Link to comment
Share on other sites

Guest MareaImprietenealaMuzicala

Au fost si momente bune si nu prea,aseara la jam,dac'ati fost p'acolo,da-ti pareri,sa imbunatatim!

... cam asa a fost ... !

Link to comment
Share on other sites

Guest MareaImprietenealaMuzicala

"Sa traiti ... repede!".Nu uitati ca vine Martea si v'astept la jam in Iron,iar pe 18-19 Iunie,la Rock'n Port Fest,la malu' Dunarii,revin cu detalii curand!

Link to comment
Share on other sites

Guest MareaImprietenealaMuzicala

... ne-a placut la jam,o sa postam filmuletze,sa vedeti si voi,v'asteptam cu pareri,sugestii si chiar cu prezenta Martea viitoare!

Link to comment
Share on other sites

Guest MareaImprietenealaMuzicala

... ne-a placut la jam,o sa postam filmuletze,sa vedeti si voi,v'asteptam cu pareri,sugestii si chiar cu prezenta Martea viitoare!

...apropos ... un nou mixer in Iron ... ne vom auzi mai bine cu siguranta!

Link to comment
Share on other sites

Guest MareaImprietenealaMuzicala


aici vom tine Rock'n Port Fest...!!!

post-17553-0-41844400-1307300430_thumb.jpg

Edited by MareaImprietenealaMuzicala
Link to comment
Share on other sites

Guest MareaImprietenealaMuzicala

... si nu uitati ca maine-i jam,v'asteptam!

http://www.youtube.com/watch?v=2My7FirR8Fk

 

pt. motoristi,parada moto,in orasul Turnu Magurele,Sambata,pe 18.06.2011,h 14.00,in deschiderea Rock'n Port Fest,facem antrenament deseara in Iron pentru jam-ul de la fest,v'asteptam.

Edited by MareaImprietenealaMuzicala
Link to comment
Share on other sites

Guest MareaImprietenealaMuzicala

a fost din nou jam in Iron,a fost dibaci,am ascultat printre altele si o voce feminina ok,Elena daca nu ma'nsel,ne vedem Martea viitoare si nu uitati de fest!

:rulez:

post-17553-0-07938900-1308136955_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest MareaImprietenealaMuzicala

http://www.youtube.com/watch?v=2My7FirR8Fk

 

pt. motoristi,parada moto,in orasul Turnu Magurele,Sambata,pe 18.06.2011,h 14.00,in deschiderea Rock'n Port Fest,facem antrenament deseara in Iron pentru jam-ul de la fest,v'asteptam.

 

... gata,am plecat la fest,ne vedem acolo ... io o sa beau primu' bere ... dahhhh ... !:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut, mare distractie aseara-n Iron City! Inedit si placut baiatul cu vioara. Tare si spectacolul oferit de 'duelul' celor doi bateristi !

Nu stiu (desi as vrea sa dau mana cu el si sa-i multumesc) cine era tobosarul care, si atunci cand si-a folosit vocea (mamaaaa, ce mai voce!), dar si atunci cand solourile (nu stiu daca e bine zis) de baterie erau mai armonioase si mai placute chiar decat ce scoteau chitarele, m-a facut sa ma cred la doi pasi de scena pe care ar fi cantat Led Zeppelin, sau AC&DC sau orice alta trupa de prestigiu (mai exagerez si eu, dar doar un pic), cinste lui! Am inteles ca l-ar chema Geno, Gemo, dar afland ca ar fi american, ma indoiesc ca am inteles bine, daca stie cineva pe unde o mai canta as da o bere sa-mi spuna. Omul, alaturi de toti ceilalti m-a tinut acolo pana pe la 2 dimineata (acum sunt la munca si-s cam nauc) si gratis, multumesc baieti!

Nu luati in seama chestia asta cu americanu', ca si-nceputul a fost deosebit (nu a cantat o trupa, au cantat vreo doisprezece artisti- exclud de aici pe al doilea clapar, il rog sa ma scuze, dar ori era prea incepator, ori nu era din lumea celorlalti de pe scena), a pus mana pe bas un tip care avea si voce, a venit si un clapar, dupa ce am auzit si ce facea bateristul (eu eram la o masuta intr-o incapere a clubului de unde nu se vede scena) am venit langa scena si nu m-am dezlipit d’acolo decat cand am plecat acasa.

 

Nu conteaza ce s-a cantat, dar aproape tot timpul parea ca e o trupa sudata, se-telegeau bine destul de repede. Cand isi menaja vocea basistul, continua la fel de bine cel de la clape; asa s-au perindat printre melodii vreo trei-patru basisti, trei-patru tobosari, la fel chitaristii, nici daca voiai n-aveai cum sa te plictisesti ; la prima pauza a americanului, al doilea tobosar (cronologic), a tras in fata scenei premierul si l-a facut praf (si pulbere de note, sau de ritm),, nici nu-i vedeai betele, cum l-a iertat, l-a luat americanu’, l-a tavalit vreo doua minute, a revenit cel dinaite, din nou americanul, ce mai, nu spectacol, ci show americanesc (e o diferenta intre ce face pe scena o trupa buna de rock de-a noastra si ce face una buna americana) ! Ca sa fie tacamul complet, pe la miezul noptii a aparut si Jack, fostul vocalist de la Pseudonoise, a sarit pe microfon da’ era ocupat si cateva melodii s-a distrat cantand la bas. Cand a ajuns totusi la microfon, pentru ca era libera chitara, le-a folosit pe amandoua, renuntand la bere si tutun in favoarea muzicii.

 

Toti baietii (n-a avut curaj nici o reprezentanta a sexului frumos sa faca pasul pe scena) au fost in forma, dar maestrul serii a fost tobosarul, talentat, cu voce frumoasa, decent, dac-o sa aflu ca a fost Copeland sau John Bonham (nu-mi ziceti c-a murit) sau Robert Plant, n-o sa ma mire. Nu neg, si experienta conteaza, dar asta a fost seara lui.

 

Dac-as sti cand isi mai incarca bateriile pe acolo cei pe care i-am parat mai sus, as incerca sa aduc si eu un chitarist bun sau macar o voce feminina.

 

Si, pentru a nu suna astea ca o reclama pentru club, sa bag si o carcoteala: am stat lipit de perete, sa vada bine si altii, cei din spatele meu, dar pica ceva apa condensata de pe un fir de deasupra mea, am cerut un servetel sau o carpa sa sterg eu apa, si chiar daca oamenii clubului au fost prietenosi pana atunci, cand mi-au zis ca nu au si mi-au ’recomandat’ sa ma mut mai incolo, prima reactie a fost sa multumesc pentru ’sfat’ si sa plec; dar fiind insotit, am inghitit si m-am mutat, sa zicem ca magarul, in mijlocul salii, si m-am bucurat de concertul live si de cea mai frumoasa seara de muzica rock/blues/jazz a mea din anul asta (pana acum era aia cand au cantat pe acustice cei de la Trooper in Wings)

 

La cate j’de mii de cuvinte am scris, as vrea sa ma credeti ca merita sa petreceti o seara acolo, chiar daca mie nu-mi place aglomeratia.

 

Va doresc sa prindeti o seara/noapte ca asta in Iron City.

Link to comment
Share on other sites

 

Nu luati in seama chestia asta cu americanu', ca si-nceputul a fost deosebit (nu a cantat o trupa, au cantat vreo doisprezece artisti- exclud de aici pe al doilea clapar, il rog sa ma scuze, dar ori era prea incepator, ori nu era din lumea celorlalti de pe scena), a pus mana pe bas un tip care avea si voce, a venit si un clapar, dupa ce am auzit si ce facea bateristul (eu eram la o masuta intr-o incapere a clubului de unde nu se vede scena) am venit langa scena si nu m-am dezlipit d’acolo decat cand am plecat acasa.

 

 

care? sper ca nu te referi la tipul cu care am cantat dumitru farcas... :P era super tare omu!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.