www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

esp ltd ex 50


dani
 Share

Recommended Posts

NU TI-O LUA !!! e facut dintr-un lemn de foarte proasta calitate care suna oribil ... la banii aia un reghinocaster cu doze bune e chitara, sa nu mai zic de un Grosmann, ceva .... oricum orice ti-ai lua fereste-te de chitarile din AGATHIS !

 

Am un LTD MH250 NT din Agathis si suna foarte bine....mai lasa-ne cu "fereste-te de agathis si ia-ti un grossman"

Link to comment
Share on other sites

Am un LTD MH250 NT din Agathis si suna foarte bine....mai lasa-ne cu "fereste-te de agathis si ia-ti un grossman"

 

squier tele standard si custom sunt facute din agathis si suna grozav. pe langa asta au un "twang" cel putin decent.

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

Am un LTD MH250 NT din Agathis si suna foarte bine....mai lasa-ne cu "fereste-te de agathis si ia-ti un grossman"

 

 

nu as vrea sa ma bag dar am la magazin un LTD MH250. Cine vrea sa-l probeze contra unui Grosmann Lace 10 este bine venit .

Daca pierd in fata LTD-ului dau o bere sau mai multe.

 

Nu conteaza ca sunteti mai multi , mai multa bere mai multa veselie....

 

nu vrea nimeni sa bea o bere ( sau mai multe) ??????????

Link to comment
Share on other sites

nu as vrea sa ma bag dar am la magazin un LTD MH250. Cine vrea sa-l probeze contra unui Grosmann Lace 10 este bine venit .

Daca pierd in fata LTD-ului dau o bere sau mai multe.

 

Nu conteaza ca sunteti mai multi , mai multa bere mai multa veselie....

 

 

mai nea, pai tu vrei sa compare lumea Seymour Duncan cu EMGHZ ?????????

Come on, fii rezonabil...

nu neg, au si scandurile importanta lor, dar diferentele intre doze sunt enorme.

 

asa ca, se certifica again zicala: cand se pune un pariu, unu-i escroc si unu-i prost :)

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

salut

fara suparare aici era vorba ca cineva a recomandat un Grosmann iar altcineva a replicat ca un LTD este mai bun . Eu am spus doar ca sunt gata sa probez pentru cine vrea ca un Grosmann este mai bun decat un LTD.

Aici nu era vorba de amanunte technice si de constructie ci doar faptul ca cineva a spus " ....mai lasa-ne cu "fereste-te de agathis si ia-ti un grossman " adica ia mai lasa-ne cu Grosmann ca nu este bun si cumpara LTD ca de ala am eu si suna mai bine.

 

Repet eu am spus doar ca sunt gata sa testez pentru cine este interesat un Grosmann Lace 10 contra unui LTD MH250 despre care persoana spunea ca suna mai bine.

Ca pana la urma despre chitari era topicul ,nu ??? ... omul era interesat sa stie ce sa-si cumpere si nu despre dozele cu care sunt echipate.

nu este vorba despre nici o escrocherie sau persoana proasta, este doar vorba despre o parere care a fost exprimata aici si care eu sunt gata s-o probez pentru cine vrea.

Adica, ca un Grosmann poate suna mai bine decat un ESP LTD.

Deci malex nu ai dreptate, dar se putea sa spui tu ceva bun despre Grosmann....?????????esti una din persoanele carora le sta in gat daca au sau daca stiu ca ceva este facut in Romania.

Daca tu crezi ca esti mai destept decat altii cu ani multi de cantat in spate si care au comandat si canta pe chitari Grosmann ramai la parerea ta ,dar nu mai otravii si pe altii.

 

Dintre cei care au comandat si canta pe chitari Grosmann : Adi Manolovici are in dotare si canta la concerte pe ea un Grosmann Tele holow, Cristi Gram are un Ibanez din lemn de nuc facut la Grosmann si canta pe ea la concerte , Balaurul de la Trooper are un Grosmann Tele signiture cu care canta in concerte si comanda de un Grosmann Les Paul bariton signiture, comada de chitara Grosmann signiture are Manuel Savu care poseda si un bass Grosmann Sioux 6 cu care a tras noul album, comanda de bass Grosmann Custom signiture are data Boro de la Iris ,cele doua comenzi sunt in lucru si ii veti vedea in concerte cantand pe ele.

Link to comment
Share on other sites

Deci malex nu ai dreptate, dar se putea sa spui tu ceva bun despre Grosmann....?????????esti una din persoanele carora le sta in gat daca au sau daca stiu ca ceva este facut in Romania.

Daca tu crezi ca esti mai destept decat altii cu ani multi de cantat in spate si care au comandat si canta pe chitari Grosmann ramai la parerea ta ,dar nu mai otravii si pe altii.

 

iar ai sarit ca curca-n lemne :)

n-am nimic nici cu tine, nici cu produsele tale, nici nu-s mai destept priceput (ca destept sunt) ca aia cu ani de cantat in spate - ci pur si simplu comparatia care vrei tu sa se faca este de porc.

ca si reactiile tale total deplasate.

 

o zi minunata in continuare

aaaaa, si vanzare buna :)

Link to comment
Share on other sites

salut

fara suparare aici era vorba ca cineva a recomandat un Grosmann iar altcineva a replicat ca un LTD este mai bun . Eu am spus doar ca sunt gata sa probez pentru cine vrea ca un Grosmann este mai bun decat un LTD.

Aici nu era vorba de amanunte technice si de constructie ci doar faptul ca cineva a spus " ....mai lasa-ne cu "fereste-te de agathis si ia-ti un grossman " adica ia mai lasa-ne cu Grosmann ca nu este bun si cumpara LTD ca de ala am eu si suna mai bine.

 

Repet eu am spus doar ca sunt gata sa testez pentru cine este interesat un Grosmann Lace 10 contra unui LTD MH250 despre care persoana spunea ca suna mai bine.

Ca pana la urma despre chitari era topicul ,nu ??? ... omul era interesat sa stie ce sa-si cumpere si nu despre dozele cu care sunt echipate.

nu este vorba despre nici o escrocherie sau persoana proasta, este doar vorba despre o parere care a fost exprimata aici si care eu sunt gata s-o probez pentru cine vrea.

Adica, ca un Grosmann poate suna mai bine decat un ESP LTD.

Deci malex nu ai dreptate, dar se putea sa spui tu ceva bun despre Grosmann....?????????esti una din persoanele carora le sta in gat daca au sau daca stiu ca ceva este facut in Romania.

Daca tu crezi ca esti mai destept decat altii cu ani multi de cantat in spate si care au comandat si canta pe chitari Grosmann ramai la parerea ta ,dar nu mai otravii si pe altii.

 

Dintre cei care au comandat si canta pe chitari Grosmann : Adi Manolovici are in dotare si canta la concerte pe ea un Grosmann Tele holow, Cristi Gram are un Ibanez din lemn de nuc facut la Grosmann si canta pe ea la concerte , Balaurul de la Trooper are un Grosmann Tele signiture cu care canta in concerte si comanda de un Grosmann Les Paul bariton signiture, comada de chitara Grosmann signiture are Manuel Savu care poseda si un bass Grosmann Sioux 6 cu care a tras noul album, comanda de bass Grosmann Custom signiture are data Boro de la Iris ,cele doua comenzi sunt in lucru si ii veti vedea in concerte cantand pe ele.

 

Eu am zis ca nu sunt de acord cu generalizarea ca agathis=chitare de ***, nu ma intereseaza grossman, nu voi incerca si nu voi cumpara niciodata o chitara de-a ta. Nu ca am ceva cu ele, pur si simplu nu ma intereseaza. Dar sa spui ca toate chitarele din agathis sunt de *** si ca trebuie sa-ti iei neaparat un grossmann e o prostie.

Si nu am zis ca LTD-ul meu suna mai bine ca un Grossmann, pentru ca nici nu stiu cum suna o chitara de-a ta. Nu sunt interesat de aceasta comparatie.

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

daca zici tu ... probabil ca asa consideri tu.De ce crezi ca un Grosmann nu se ridica la pretentiile unui ESP LTD????? ca zici tu ?????

Eu am spus ca sunt gata sa demonstrez ca suna mai bine.Atat .Este vorba despre o comparatie intre doua marci de chitari despre care cineva aici isi dadea cu parerea. Aici s-a spus ca un grosmann este prost iar un ESP LTD este bun. Ori eu nu am facut decat sa propun o comparatie face to face ( am un asemenea LTD la magazin ).

 

Mie nu imi este frica sa-mi testez chitara , stiu ce poate sa faca si sa zica.

Ai testat cumva chitara ca sa-ti permiti sa spui ca o comparatie intre un Grosmann si un LTD este de " porc" ?????

Eu am vazut pe multi de aici cantand prin diverse locuri dar nu mi-am permis sa ma pronunt in public sau altfel despre cat de bine canta sau nu canta.

 

reactiile tale sunt deplasate atunci cand faci niste afirmatii fara acoperire la adresa grosmann. Nici eu nu am nimic cu tine , dar atata timp cat eu nu ma pronunt despre ca si cum sau cat de bine canti la chitara , te rog sa-ti ti parerile intotdeauna contra sau otraviitoare pentru tine atata timp cat nu ai trecut pe la magazin sa probezi nici macar o chitara.

Link to comment
Share on other sites

reactiile tale sunt deplasate atunci cand faci niste afirmatii fara acoperire la adresa grosmann.

 

:):):)

ba, tu n-ai inteles nik....

tocmai sustineam faptul ca o chitara cu Seymour in mod cert suna mai bine dact una cu HZ-uri... (adica, mai clar, tineam partea instrumentului tau)

 

moshule, oi avea tu indemanare, oi fi priceput ca lutier, poate ai si talent, da' la mansarda e belea!

si gata, ca iar zici ca ma ceva cu tine si-o dam in altele.

 

sa stii ca tot o zi buna iti urez si bafta la vanzare.

Link to comment
Share on other sites

Desi invitatia este eleganta, ea este si pertinenta in masura in care preturile celor doua sunt comparabile. Sunt?

 

da ma da, sunt :) (era sa zic "esti")

maniakule, te maninca, ha? :):):(

 

(nu pretul confera relevanta - si un reghin bine ales si bine setat echipat cu o doza adevarata poate suna mult mai bine decat una de marca dar low-end)

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

SPAM

Berea ramane in picoare pentru cine este interesat.

 

 

 

(nu pretul confera relevanta - si un reghin bine ales si bine setat echipat cu o doza adevarata poate suna mult mai bine decat una de marca dar low-end)

 

Malex daca asa crezi de ca nu ti-ai luat un reghin sa-i pui SD pe el si ti-ai cumparat Shechter???????????

 

Hai sa fim seriosi.........

Edited by Cosu
Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

nu ma intereseaza ce are , poate sa aibe toate chitarile ,important este ca le da altora sfaturi ca si un rghin cu doze suna mai bine dra el nu urmeaza sfatul sau...

 

Gata

Link to comment
Share on other sites

mai lasa-ne cu "fereste-te de agathis si ia-ti un grossman"

 

1. Am dat trei alternative si nu am zis "dute si ia un grosmann" ... L-am informat pe dani ce chitari in forma de Kelly poate gasi la noi la un pret rezonabil si de o calitate mai buna.

2.Daca tot va aparati cu indarjire brazii, imi puteti spune si mie de ce Agathisul este intalnit doar la modelele low-end ale unor firme celebre, si nu si la cele mai scumpe? + daca imi puteti spune o vedeta care canta pe o chitara din agathis .... dau de baut.

3.@malex nu vreau sa ma bag in cearta voastra, dar si io cand am citit postul tau am inteles ca vroiai sa zici ceva de genu "Emg e mai bun decat SD". Nah... ce sa-i faci 80% din comunicare este nonverbala si deci lipseste cu desavarsire de pe orice forum. :)

 

O zi buna,

Andrei

Link to comment
Share on other sites

da ma da, sunt :) (era sa zic "esti")

maniakule, te maninca, ha? :):)B)

 

(nu pretul confera relevanta - si un reghin bine ales si bine setat echipat cu o doza adevarata poate suna mult mai bine decat una de marca dar low-end)

 

Nu ma mananca mey, da' intamplator am vazut si eu Lace-ul la care face referire Cristi. Arata bine. Daca si suna bine, iar preturile sunt comparabile, nu gasesc relevant argumentul dozelor. Totusi, omul a pus la bataie niste beri. Sa inteleg ca nu e destul de cald afara? Sau te pastrezi pentru vreo Grecie? :(;)

 

Pana una alta omu' dorea sa stie daca sa se procopseasca cu un LTD sau nu. Iar noi ne-am apucat sa facem apologia dozelor.

 

Indemnul meu pentru Dani: de-te bre nea la Cristi si verifica ce zice. Ia si pe cineva mai priceput la ureche. Si daca bei berea varsa un pic si pentru noi.

 

Hai sa traiti.

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

acuma nush cum ii ajunge chitara in romania, dar parca totusi e o dif mare intre pretul de 13mil si pretul de 200 si ceva de usd

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

sal

ESP LTD HMH250 costa in state 420$ si nu 200$ si ajunge in tara in cel mai fericit caz la 550-600$ ceea ce inseamna dupa ultimul curs BNR cam 17 mil.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

salutare...peavy-ul ala dupa parerea mea arata ciudat.pare a fi disproportzionat.este prea lat pt lungimea lui.nu stiu cat de bine suna dar ...pana mea...arata ciudat.despre ex 50...ramane la faptul ca lemnul e de proasta calitate si ca nu merita cumparata.asta am intzeles eu din toate certurile astea de aci.bafta la peste tuturor

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.