www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Guitar Effects


Blacklight
 Share

Recommended Posts

Imi trebuie sfaturi cu privire la programe de efecte.<div><br></div><div>Am amplitube x si guitar rig 3 dar nu se aud cand bag efecte.</div><div>SE aude doar chitara clean.Am incercat si in line in si in microphone dar e la fel.</div><div><br></div><div>Singurul program care merge e guitarfx3,doar ca nu prea imi plac efectele lui.</div><div><br></div><div>Ce trebuie sa fac?</div>

Link to comment
Share on other sites

Imi trebuie sfaturi cu privire la programe de efecte.<div><br></div><div>Am amplitube x si guitar rig 3 dar nu se aud cand bag efecte.</div><div>SE aude doar chitara clean.Am incercat si in line in si in microphone dar e la fel.</div><div><br></div><div>Singurul program care merge e guitarfx3,doar ca nu prea imi plac efectele lui.</div><div><br></div><div>Ce trebuie sa fac?</div>

 

 

instaleaza Guitar Rig si driverele ASIO

este un tutorial aici pe forum

Edited by vldmlt
Link to comment
Share on other sites

esti campion in initiatul topic-urilor idioate si rerererererererererediscutate. no offense

 

Idioate?De unde si pana unde?

 

Ti se pare ceva idiot in treaba asta?

 

E chiar asa greu sa fi concis,fara fite si sa raspunzi macar la ceea ce intreb?

 

Trebuie sa facem un "colt al sadicilor si plictisitilor" pe forum unde va puteti manifesta

 

no offense

Link to comment
Share on other sites

 

 

Trebuie sa facem un "colt al sadicilor si plictisitilor" pe forum unde va puteti manifesta

 

no offense

 

 

Nu chiar !. lucrurile astea s-au discutat de zeci de ori pe forum. Membrii care au ceva vechime nu vorbesc degeaba. Tu ca new member ar trebui sa cauti ceea ce vrei sa afli inainte de a deschide topicuri rerererediscutate .Cauta si pe Gogu, nu neaparat pe rgc

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

Dragule, pe orice forum exista o regula: inainte de a initia o discutie, de a pune o intrebare etc...se consulta forumul pentru topicuri conexe sau exact pe problema semnalata. Cum mi-am dorit sa incerc candva Guitar Rig, m-am dus frumos si am descoperit ca problema este discutata pana la nivel de setare al programelor care trebuie folosite, inclusiv al driverelor Asio. Au fost si altii ca mine si ca tine, incepatori, si au descoperit lucrurile citind. Stiu ca suntem in epoca vitezei, dar un forum nu este nici Twitter, nici Facebook, nici propriul blog. Exista reguli de comunicare aparte pentru fiecare dintre acestea. Social-media are un set de reguli comune pentru toate, dar cand vine vorba de utilizare, apar disjungeri sau, daca te distreaza, schisme. Asa ca ia explicatia sau observatia colegilor de mai sus ca pe un sfat. E pacat ca lumea sa isi piarda timpul raspunzand la aceleasi intrebari de sute de ori, doar pentru ca exista persoane carora le este lene sa caute sau pur si simplu se doresc servite. Sper ca observatia mea va fi luata ca un sfat, desi nu am nici o problema daca nu va fi asa. Lumea merge mai departe.

Cam asta este. Seara buna, rock on.

Link to comment
Share on other sites

Guest catalindinuion

Acest forum nu este playground / loc de joaca pentru cei ce sunt lenesi si nu se informeaza inainte de a posta. Din respect pentru colegii care si-au "racit gurile" de atatea ori pentru topicuri discutate si rediscutate, incearca sa dai un search inainte de a deschide un topic.

 

 

Kids these days closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.