www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Magazine De Echipamente Audio


Neo
 Share

Recommended Posts

Dragi colegi forumisti, as dori sa va prezint in acest topic un magazin de echipamente audio, si nu numai, care merita toata aprecierea mea.

 

Este vorba de www.partysound.ro (nu doresc sa fac reclama)

 

de curand, am achizitionat de la ei mai multe produse, si vreau sa spun ca am fost tratat asa cum ar trebui sa fie tratat un client. Au preturi decente (dupa parerea mea), si imi pare rau ca am auzit abia de curand de el. Produsele vin cu factura, asa cum ar trebui (nu cum am primit multe produse comandate de pe site-uri din Romania, si nu am primit nici macar un amarat de bon scris de mana), pot fi returnate daca :

 

-au vreo defectiune , cu plata transportului suportata de ei, si cu inlocuirea produsului sau ramburs contravaloarea acestuia in bani;

-daca pur si simplu nu iti convine produsul, sau nu se potriveste, sau pur si simplu nu-l mai vrei, in termen de 7 zile, il poti inlocui cu altul, cu plata transportului suportata de ei, sau ramburs contravaloarea acestuia in bani.

 

 

Daca mai aveti sugestii de site-uri cu magazine de muzica/accesori/echipamente audio/muzicale, postati in acest topic, sa mai aflam si noi de magazine care merita in ROMANIA.

Edited by Neo
Link to comment
Share on other sites

pot fi returnate daca :

 

-au vreo defectiune , cu plata transportului suportata de ei, si cu inlocuirea produsului sau ramburs contravaloarea acestuia in bani;

-daca pur si simplu nu iti convine produsul, sau nu se potriveste, sau pur si simplu nu-l mai vrei, in termen de 7 zile, il poti inlocui cu altul, cu plata transportului suportata de ei, sau ramburs contravaloarea acestuia in bani.

 

 

 

ai incercat si s-a intampalt?

Link to comment
Share on other sites

Pe mine ma enerveaza o chestie la partysound. Am dat comanda online la ei pentru un amarat de cablu MIDI care costa in jur de 10 lei. Normal cu nu m-au sunat sau nu l-au trimis la dresa de livrare specificata, probabil ca era mai scump curieratul decat produsul in sine, desi locuiesc si eu in Bucuresti unde isi au si ei sediul. De cand am dat comanda nu aveam mari asteptari sa ma sune sau sa imi trimita produsul, eram constient ca putini sunt cei care sunt suficient de seriosi si profesionisti ca sa se "incurce' si cu comenzi asa de mici. Ce nu au inteles ei probabil este ca fiind prompt la o comanda mica reusesti sa castigi increderea unui potential client si pentru ceva care costa 500-1000 lei.

 

Pana aici nimic neobisnuit pentru piata romaneasca. Ce m-a enerveaza foarte tare este ca de atunci imi trimit in mod constant newsletterul cu promotiile lor pe email, chiar daca eu de cand am completat formularul de inscriere am debifat aceasta optiune si am cerut in repetate randuri dezabonarea. Singura solutie a fost sa le blochez adresa de email. Pe viitor eu o sa fiu foarte atent cu ei pentru ca nu mi-au placut niciodata cei care insista mai mult decat este cazul cu publicitatea, mai ales cand trec putin si de limitele bunului simt.

Link to comment
Share on other sites

Pe mine ma enerveaza o chestie la partysound. Am dat comanda online la ei pentru un amarat de cablu MIDI care costa in jur de 10 lei. Normal cu nu m-au sunat sau nu l-au trimis la dresa de livrare specificata, probabil ca era mai scump curieratul decat produsul in sine, desi locuiesc si eu in Bucuresti unde isi au si ei sediul. De cand am dat comanda nu aveam mari asteptari sa ma sune sau sa imi trimita produsul, eram constient ca putini sunt cei care sunt suficient de seriosi si profesionisti ca sa se "incurce' si cu comenzi asa de mici. Ce nu au inteles ei probabil este ca fiind prompt la o comanda mica reusesti sa castigi increderea unui potential client si pentru ceva care costa 500-1000 lei.

 

Pana aici nimic neobisnuit pentru piata romaneasca. Ce m-a enerveaza foarte tare este ca de atunci imi trimit in mod constant newsletterul cu promotiile lor pe email, chiar daca eu de cand am completat formularul de inscriere am debifat aceasta optiune si am cerut in repetate randuri dezabonarea. Singura solutie a fost sa le blochez adresa de email. Pe viitor eu o sa fiu foarte atent cu ei pentru ca nu mi-au placut niciodata cei care insista mai mult decat este cazul cu publicitatea, mai ales cand trec putin si de limitele bunului simt.

 

mie, sincer, nu mi s-a intamplat treaba asta.... am avut 2 comenzi la ei, una in valoare de 20 de ron si una in valoare de 40 de ron. Din cate am citit eu pe site-ul lor, in capitala, curieratul este gratuit, in orice coltisor al bucurestiului. cat despre sunat, am fost sunat 2 ori inainte sa confirm comanda, si m-au sunat si inainte sa imi puna coletul pentru livrare....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.