www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Adeverinta ?


Guest Bogdan1190
 Share

Recommended Posts

Guest Bogdan1190

Salut:)

Stie cineva cum pot face sa fac rost de hartii prin care sa ateste ca stiu sa cant la chitara?

Eu am invatat sa cant de pe internet si cant de vreo 3 ani.

Dar in romania nu te baga nimeni in seama.

Eu am nevoie de hartii doar ca sa pot pune un afis pe geamurile scolilor pentru publicitate dar nu vrea nimeni ca nam nici o hartie la mana.

 

Daca nu l-am pus in sectiunea care trebuie rog administratia sa il mute si imi cer scuze.

Link to comment
Share on other sites

du-te la doctorul de familie :)

 

defapt nu, canta-i la director o serenada

 

 

 

 

acuma lasand gluma la o parte, nu ai ce sa faci decat sa-i convingi, sau sa urmezi mai stiu eu ce cursuri si sa primesti diploma. sau intreaba daca nu merge o declaratie pe propria raspundere cum ca stii sa lalai

 

 

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

Evident ca "adeverinta" poti sa ai doar daca ai absolvit niste cursuri/scoala, etc.

Parerea mea este ca acel/aceea care iti cere "patalamaua" ca stii sa canti, a ramas putin in urma fata de timpurile in care traim.

Inafara cazului in care ai vrea sa te angajezi la Flarmonica, in rest ar trebui sa functioneze pe baza de auditie/proba practica.

 

Daca s-ar cere certificat de instrumentist sau actor pe la toti astia de la TV cred ca 90% dintre "artisti" ar dispare de pe sticla.

Link to comment
Share on other sites

Pe langa un document din care sa reiasa ca ai absolvit cursuri muzicale, iti trebuie si un atestat in pedagogie. Stiu pe cineva care preda cursuri (optionale) de chitara la un liceu. Pune si tu anunturi pe internet, vorbind in particular cu posibilul client nu te la lua nici fiscul la intrebari.

Link to comment
Share on other sites

Tie cine ti-a spus ca o institutie publica este un afisier?

Pune anuntul tau intr-o zona special facuta pentru asa ceva.

Eu inteleg ca tu vrei sa inveti mai departe ceea ce ai invatat tu "de pe internet" si ca elevii sunt publicul tau tinta, dar daca vrei sa faci o afacere, incearca sa o privesti ca pe o afacere, nu ca pe o magarie. Scoti si tu un ban din buzunar, te pui pe un site, iti arunci un spot la radio, oferi primele ore gratuite, ceva. Clientii cei mai seriosi o sa vina intotdeauna din auzite de prin diverse guri, nu ca-ti vad numarul de telefon pe un perete.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.