www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Led ?


Guest danutzursc

Recommended Posts

Guest danutzursc

stie careva dintre voi , cum as putea sa pun pe chitara electrica in locul cercurilor albe de pe grif, leduri ? am vazut in ceva videoclip pe care am sa il atasez mai jos, si arata destul de interesant. si daca ma poate ajuta cineva cu un sfat in privinta cum se monteaza...

 

Link to comment
Share on other sites

Acel tip de neck vine așa "din fabrică". E aproape imposibil să modifici unul fără să-l distrugi, mai bine îl faci de la 0. Sau îți pui inlay-uri fluorescente și cânți sub blacklight. :)

PS: Wow, a trecut ceva timp de când n-am mai ascultat Christian... metal.

Edited by FiveseveN
Link to comment
Share on other sites

in primul rand, luminitele alea sunt pe chitara bas, nu pe cea electrica. chitari electrice cu asa ceva sunt destul de putine, iar cele care au acest feature, te cam rup la buzunar...

 

in al doilea rand, nu cred ca ar fi o idee buna sa te apuci tu sa-ti sculptezi grifu ca sa-ti pui beculetze de craciun. decat daca ai instructiuni clare si exacte a ceea ce trebuie sa faci, si daca crezi ca te poti descurca...

 

in materie de chitari, ai putea sa te uiti pe aici, poate iti face ceva cu ochiu..

Edited by Neo
Link to comment
Share on other sites

Guest HellsAngel

 Am reusit acum ceva timp sa realizez o "iluminare" a grifului dar necesita mana fina de lucru si cateva resurse destul de greu de gasit.Trebuie facute niste cavitati micute , in care intra un led cu aprindere "push-pull" si bateriile lui.Nu e greu de realizat dar trebuie sa ai rabdare.

Link to comment
Share on other sites

http://www.simscustom.com/html/00leds.htm

 

 

 

sau... poti trage cablajul prin partea de sus (sau de jos) a grifului.. si sa dai gauri in dreptul fiecarui inlay.

 

o alta varianta ar putea fi sa folosesti fibra optica, in loc de leduri... si sa ai un singur led puternic undeva in cavitatea corpului. just thinking out loud.

Link to comment
Share on other sites

Guest danutzursc

well , eu am un fender strat deluxe players edition, cumparat de nou acum 2 luni...si intradevar , mi-a facut cu ochiul modificarea aplicata pe basul din videoclip, da foarte bine albastru ala...si ma gandeam ca ..poate reusesc cumva...da cand aud de gaurit si de tras fire..ma tem ca sunt afon.. :|...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.