www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Jackson JS20 Dinky vs Squier Standard Fat Stratocaster


Marius T
 Share

Recommended Posts

Nu stiu prea multe despre squier-ul ala, dar in schimb io am un js20 si sunt f multumit, adik chitara ii f buna daca te uiti la raportul pret/calitate...:) Si io aveam de ales intre astea 2 chitari cand mi-am luat si am ales jacksonul si nu imi pare rau...+ k ii un pic mai usor sa canti pe jackson k are griful mai ingust/subtire :)...

Edited by GrP
Link to comment
Share on other sites

Guest space

De js-20 nu stiu mare lucru, insa recomand Squier-ul.

Am probat JS30 si nu mi-a placut....si ma gandesc ca js20 nu are cum sa fie mai bun.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Marius, ce urmaresti prin comparatia asta?Vrei sa-ti schimbi chitara?Eu unul n-as da nici mort un Std Fat Strat pe un JS20... Cum a zis si Space, pe G-DEC(pe care il folosesc cei de la ProGuitar pentru testat chitari) JS30 suna peste JS20, dar mult sub un Squier Std(cei drept aici intervine si factorul subiectiv, eu preferand sunetul cald dat de Alnico).

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest space

Subscriu la ceea ce a zis Baumwolle.

Daca vrei un ton cald, mergi pe Squier.Daca vrei sa suni a sarma - go Jackson...

Link to comment
Share on other sites

:) merci pt pareri baieti, Uite eu am squeru dar imi sta mintea la un ibanez sau la o forma mai apropiata de ibanez care ar fi jackson (la ieftineala) oricum urmatoarea cred ca o sa fie ibanez. Ideea a fost sa aflu niste pareri ca ma gandeam sa o schimb dar daca ziceti ca nui bun nu mai schimb squeru. merci
Link to comment
Share on other sites

mai vin cu o intrebare: De chitarile Hohner ce parere aveti ??? in special modelul HRG DLX III

HOHNER

HRGDLXIII - Deluxe III Electric Guitar

 

Product Description:

Basswood body, maple neck with rosewood fingerboard, 24 frets, full access neck joint, Wilkinson VS50 tremolo with roller nut, deluxe locking tuners, one humbucking and two single coil Mighty Mite pickups, 5-way pickup selector switch, one volume control and two tone controls, push/pull coil tap, platinum nickel hardware. COLORS: Antique Violin Dark, Flame Maple Cherry Sunburst.

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

oricum vor exista tot timpu discutii de genu...fiecare lauda ce'i place.... :)

mie nu'mi plac amandoua asa ca... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am un tovaras care vinde un squier chambered tele Master series ce este drept nu seamana cu forma de ibanez. Dar chitara nu are un vechime , doze seymour duncan, l-a costat 18 mil acum vrea sa isi ia urgent statie si o da cu 13-14 mil neg sigur. Chitara a stat mai mult in case pt ca trupa in care canta il solicita mai mult cu acustica deci este noua , noua, noua si o da in cutia cu care a luat-o deci absolut nici o diferenta fatza de magazin...........doar pretul :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

In ciuda specificatiilor "amagitoare" chitara aia e o craca infecta. Si nu, nu sunt dusman al Ibanezurilor (chiar am unu...)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.