www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cover Holy Diver (Fara Voce)


Alin Rosulescu
 Share

Recommended Posts

Salutare,

 

Inregistrarea este de anul trecut, dar am tot sperat ca voi avea si o linie de voce pe ea. Din pacate, nu cred ca se va intampla in viitorul apropiat si ca am hotarat sa pun piesa asa.

 

Pentru inregistrari s-au folosit:

- LTD Viper 100FM

- Hamer Vector XT

- Line 6 Toneport GX + POD Farm

- Superior Drummer + Spectrasonics Trilogy

Holy Diver.mp3

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumos cantat !

 

Ai luat backing track-ul de undeva sau l-ai facut tu :)

 

Daca l-ai facut tu nu l-ai imparte si cu mine, as vrea si eu sa incerc o tentativa la piesa asta :)

Am gasit backing track la piesa, dar cu bass cu tot, si eu cant in alt acordaj de aceea am nevoie de un alt backing track .

Bafta in continuare, si sper sa ne mai incanti :D

Edited by DraculVaDomni
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumos cantat !

 

Ai luat backing track-ul de undeva sau l-ai facut tu :)

 

Daca l-ai facut tu nu l-ai imparte si cu mine, as vrea si eu sa incerc o tentativa la piesa asta :)

Am gasit backing track la piesa, dar cu bass cu tot, si eu cant in alt acordaj de aceea am nevoie de un alt backing track .

Bafta in continuare, si sper sa ne mai incanti :D

 

Backing track-ul e facut dintr-un midi (toba + bas). A fost rearanjat de fratele meu pt ca era incredibil de prost facut.

Partea de inceput este "decupata" din piesa originala si coborata cu un ton mai jos (asa e toata piesa pt ca urma sa se traga si o voce si de aceea am recurs la acest artificiu).

Bas-ul a ramas midi pt ca la acea vreme nu aveam chitara. In rest: LTD-ul e tras de fratele meu (o linie de armonie) iar Hamer-ul (linia 2 armonie) si solo-ul de mine.

Da-mi un PM cu o adresa de mail si spune-mi cum vrei sa iti trimit BT-ul (mid sau mp3). rulez.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.