www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Studio Inregistrari Ieftin!


Guest m663a
 Share

Recommended Posts

De preferat in Bucuresti: 0726.829.813. Nu ne intereseaza perfectiunea, e suficient un sound decent.

Edited by m663a
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

va recomand un recorder propriu si va suna mai bine ca la un studio ieftin.

Probabil au nevoie de mai mult de ex de un om experimantat in inregistrari , spatiu unde sa inregistrezi ,..si dde astea .

Eu de exemplu acasa nu pot sa trag prea mult chitara acustica .Exersez la electrica si cu acustica trag cat mai putin ca sa nu deranjez vecinii de tobe live nici vorba.

 

Deci degeaba recorder super profi ..spatiul adecvat izolat fonic si catre afara ....etc

Link to comment
Share on other sites

Probabil au nevoie de mai mult de ex de un om experimantat in inregistrari , spatiu unde sa inregistrezi ,..si dde astea .

Eu de exemplu acasa nu pot sa trag prea mult chitara acustica .Exersez la electrica si cu acustica trag cat mai putin ca sa nu deranjez vecinii de tobe live nici vorba.

 

Deci degeaba recorder super profi ..spatiul adecvat izolat fonic si catre afara ....etc

 

Acasa nu poti, dar poti sa improvizezi un "studio" , exemplu intro casa (nu apartament) max doi camere.

 

In prima calculator / interfata audio / mixer etc iar in a doua pui pe pereti ceva anti fonic,burete covor,tot ce gasesti

numai sa fie low budget si acolo tragi tobe,amplif.

 

Pe youtube am vazut asemenea metode "budget" acuma nu mai stiu care trupa ,cred ca una Led Zeppelin, unde Jimmi Page povesteste ca au inregistrat intro casa mare,si arata ca era un studio improvizat,ca era o casa de locuit ,nu de studio.

Link to comment
Share on other sites

Pe youtube am vazut asemenea metode "budget" acuma nu mai stiu care trupa ,cred ca una Led Zeppelin, unde Jimmi Page povesteste ca au inregistrat intro casa mare,si arata ca era un studio improvizat,ca era o casa de locuit ,nu de studio.

 

 

Headley Grange se numeste locatia respectiva, si nu era chiar o solutie "budget", era mai mult o chestie de mojo.

Link to comment
Share on other sites

Headley Grange se numeste locatia respectiva, si nu era chiar o solutie "budget", era mai mult o chestie de mojo.

 

Da aia este !

 

stiu ca nu era aia o solutie "budget" dar,vreau sa zic,

ca astfel brobabil iese mai ieftin (later edit : sau nu ) dar are si cateva benefici acest "home studio" :

1. nu esti legat de ora , atat lucrezi cat vrei

2. te simti "ca acasa"

3. nu esti legat de nimeni - dar trebe totusi unu care stie sa faca treburile de "inginer de sunet"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Radu Florea

MEGA OFERTA!!!!!!

 

3 milioane / piesa !!!!!

 

 

Studio de post-productie MIXAJ pentru trupe si artisti debutanti, mixaj pentru material DEMO.

 

Ai niste inregistrari si vrei sa-ti maximizezi piesa? vrei sa ai un material DEMO performat cant si mixaj pentru Radio??

 

Se lucreaza prin interent, transeram fisierele virtual..si mixul final se preda la sfarsit...NU costa nimic sa trmiti niste fisiere si sa astepti mixajul final.

 

Posibilitatea de a trage voci profesionale in studio (mic Neumann pe lampa, protools si mixer analog pe lampa).

 

 

Oferta promotionala 1 oct -25 oct prima piesa mixata gratis la 4 piese !!!!

 

 

Suna acum la 0724.119.092

 

Sau contacteaza-ne pe mail la michellvondasnes@ymail.com

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest gynny21

poti veni la mangalia . am un mic studio la cercul militar cu doua seturi de tobe un withe pearl si un set tama rock imperial cu table sabian , head peavy cu cabinet de 12" ,

combo peavy 60 W ,statie de bass ibanez, si altele.tot acolo repeta si trage si rock`n`ghena.

gynny_21@yahoo.com sau gynny.21@gmail.com

 

am uitat sa spun pretul 50RON DE PIESA nu conteaza cat timp se lucreaza !!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.