www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 38 - Backing Track si Inscrieri


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest Baumwolle

Daca stie careva vreo solutie sa ma nu mai bazaie asa, multumesc anticipat.

 

Cum ai inregistrat?

Link to comment
Share on other sites

Cu chitara conectata direct la PC. Editare in Sound Forge. Faza e ca bazaie si pe microfon si pe line in si pe mic. Orice inregistrare are bazait, desi mi se pare ca mic-ul folosit in messenger de ex nu "bazaie". Or fi ceva setari si nu ma pricep sa le fac, nu stiu... (oricum, fluctuatia bazaitului de acum vine de la cablul chitarei care-i varza). Thanks for the interest...

Link to comment
Share on other sites

Hmm, asta n-am incercat, desi stiam faza. Pe mine ma enerveaza insa ca si cand inregistrez pe gol doar cu microfonul se aude bazait de fond si nu stiu de la ce. Dar cand il faci de suna in boxe sau vorbesc prin mess nu bazaie... Si cu acelasi microfon dar la alt calc mergea normal (poate deci ca nu-i din mic, desi e de-ala de 2 lei si vechi). Poate ca-i de la placa audio, ca si guitar rigul bazaie pe gol (fara chitara conectata)... Multam pt interes.

Link to comment
Share on other sites

In primul rind, salutare la toate lumea (este primul meu post) :)

Eu ca trupa cint la bas dar acasa imi place sa mai bag si la chitara (btw sunt stingaci :) )

Cam greu cu inregistrarea cind bagi pe un AC97 obosit...la doua trackuri de Tracktion cu GuitarRig pe ele nu m-am mai inteles cu PC-ul...

Bafta la toata lumea

 

falling_into_infinity_Duel_38.mp3

Link to comment
Share on other sites

In primul rind, salutare la toate lumea (este primul meu post) :)

Eu ca trupa cint la bas dar acasa imi place sa mai bag si la chitara (btw sunt stingaci :) )

Cam greu cu inregistrarea cind bagi pe un AC97 obosit...la doua trackuri de Tracktion cu GuitarRig pe ele nu m-am mai inteles cu PC-ul...

Bafta la toata lumea

 

falling_into_infinity_Duel_38.mp3

 

stai linistit si nu te plange de ac97.. eu trag pe o rasnita de p166 cu 96mb ram ce`i drept si cu o plca de sunet yamaha(veche rau)... si crede`ma 5 din 10 inregistrari mi le buleste

Link to comment
Share on other sites

O sa incerc data viitoare cu amplitube ...cred ca ocupa mai putine resurse decit guitar rig, care imi devoreaza sistemul (Athlon2200+, 512ram, ac97) cind dau bufferul mai mic. Asta e, merge de distractie acasa

Iulian , ce softuri folosesti ? ca daca la tine se deschid la mine ar trebui sa mearga ceas :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.