www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pedala Delay


Recommended Posts

Vand un delay rusesc fabricat probabil undeva pe la inceputul anilor 90.

I s-au adus anumite imbunatatiri in sensul ca au fost schimbate jack-urile, mufa de alimetare si switch-ul caci cele existente nu erau foarte sigure ( cam la toate pedalele rusesti trebuie facut acest lucru).

M-am folosit de el multi ani, asadar starea cosmetica nu mai este ca noua.

Parerea mea este ca pedala suna foarte analog, desi pe el scrie "digital delay", in sensul ca se simte la repetitii o lipsa de uniformitate. Mie-mi place mai mult decat un Boss DD 3 sau un Ibanez DE 7.

Motivul unic pentru care-l vand: doresc sa-mi cumpar un tap delay.

Am sa atasez in zilele ce urmeaza poze cu pedala.

Singurul schimb de care as fi interesat este cu o pedala de reverb buna, chiar si cu diferenta din partea mea.

Pret fix 180 lei

Contact: tranceatla (at) yahoo ( dot) co ( dot) uk sau PM

Link to comment
Share on other sites

Pretul nu este negociabil. La banii respectivi iti cumperi un Bergenbier ( Behringer), iar pedala asta poate nu-ti fura ochii, dar de sunat suna mult mai bine decat orice alta pedala la pretul asta. Sunt oameni aici pe forum care pot confirma asta. Cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nu stiu dc e scris la ironie sau nu, insa eu sunt clar de parerea ca delay-ul acesta suna mai bine decat multe alte delayuri pe care le-am incercat. Are un sunet mai analog si mai cald, nu este atat de steril ca si obisnuitele delayuri digitate, plus ca intra bine in muzica. Mare pacat ca nu are tap...

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu dc e scris la ironie sau nu, insa eu sunt clar de parerea ca delay-ul acesta suna mai bine decat multe alte delayuri pe care le-am incercat. Are un sunet mai analog si mai cald, nu este atat de steril ca si obisnuitele delayuri digitate, plus ca intra bine in muzica.

 

De acord ! Pacat ca am de dat bani pe alte lucruri perioada asta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.