www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand mai multe doze


felix
 Share

Recommended Posts

Se dau urmatoarele doze:

 

1. 2 bucati EMG Select humbucker - Au o problema, respectiv piulitele in care intra suruburile de prindere pe inel sunt roase pentru ca au fost folosite pe o chitara pe care inelul de prindere era inutil. - DECI MERG MONTATE PE ORICE CHITARA LA CARE SE PRINDE DOZA DIRECT IN CORPUL CHITAREI.

 

pretz: 1.500.000 mil lei setul (150 RON)

 

2. 2 bucati J&D humbucker capsulate aurii (eu unul le-am luat de pe forum si nu le-am folosit) - nu au inele de prindere

 

pretz: 800.000 lei setul (80 RON)

 

Cam astea ar fi momentan, e posibil sa mai apara si o pereche Epiphone humbuckere luate de pe un Epiphone Les Paul 100. Daca e sa le dau si pe astea, va anuntz.

 

contact: felix_romania (yahoo mess) sau PM.

post-8-1147424841_thumb.jpg

post-8-1147425099_thumb.jpg

Edited by Lo-Fi Version
Link to comment
Share on other sites

Dai cumva si o bucata ? Adica un EMG sau un J&D? Apoi ambele sunt modele identice sau una este pt bridge si una pt neck?

 

prefer sa le dau la set ca nu am timp de alergat... nu stiu daca astea vin in configuratie neck sau brigde... cred ca la J&D-uri este o specificatie de genul asta... ma uit si te anunt.

Link to comment
Share on other sites

boc, ca sa nu iti mai raspund pe PM... ambele doze J&D au suruburi de prindere si arcuri.

 

As dori sa va hotarati in prinvinta dozelor J&D... deci cine vrea sa le ia 100%, maine le are. Prefer sa nu le trimit prin posta pentru ca pretul lor este mic si pierd aproape 1/4 din valoarea lor cu taxele postale.

Edited by felix
Link to comment
Share on other sites

boc, ca sa nu iti mai raspund pe PM... ambele doze J&D au suruburi de prindere si arcuri.

 

As dori sa va hotarati in prinvinta dozelor J&D... deci cine vrea sa le ia 100%, maine le are. Prefer sa nu le trimit prin posta pentru ca pretul lor este mic si pierd aproape 1/4 din valoarea lor cu taxele postale.

 

 

Pai n-am spus k le iau eu? Chiar si azi! Asa am scris in PM.

Link to comment
Share on other sites

OK... se pare ca a mai aparut ceva:

 

2 x Johnson EMG capsulate aurii... inca nu am poze cu dozele scoase de pe chitara dar maine o sa le pun. Dozele au un sunet tip EMG Select desi pe solo suna un pic mai coios si taie mai bine.

 

Dozele sunt noi noutze, merg puse in principiu pe o chitara gen Les Paul si vin cu suruburi si arcuri.

 

Pretz pentru ambele doze: 1.7 mil lei nediscutabil.

post-8-1147856545_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Au mai intervenit ceva modificari:

 

-avem la vanzare urmatoarele doze:

 

1. Johnson EMG capsulate aurii - noi noutze, necantate, se vad in poza atasata postului meu anterior.

 

"EMG-Designed Pickups

 

Johnson electric guitars and basses are equipped with pickups designed by EMG. EMG pickups are an industry standard known for their noise-canceling qualities and vibrant tone. EMG-designed pickups on Johnson electric guitars and basses are created using a precise method of coil construction for greater sonic tonality. Instruments with these pickups feature a "Johnson EMG" tag printed on the pickup."

 

2. EMG Select single coil - Are o problema, respectiv piulitele in care intra suruburile de prindere pe inel sunt roase pentru ca au fost folosite pe o chitara pe care inelul de prindere era inutil, doza fiind prinsa de corpul chitarei. - ambalaj original, fara suruburi de prindere sau arcuri.

 

PRET pentru 2 x Johnson EMG - 1.7 mil lei vechi - 170 RON

 

PRET pentru EMG Select single coil: - 500.000 lei vechi - 50 RON

 

contact: felix_romania (yahoo mess) sau PM.

post-8-1147894135_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

OK... se pare ca a mai aparut ceva:

 

2 x Johnson EMG capsulate aurii... inca nu am poze cu dozele scoase de pe chitara dar maine o sa le pun. Dozele au un sunet tip EMG Select desi pe solo suna un pic mai coios si taie mai bine.

 

Dozele sunt noi noutze, merg puse in principiu pe o chitara gen Les Paul si vin cu suruburi si arcuri.

 

Pretz pentru ambele doze: 1.7 mil lei nediscutabil.

 

Nu puteai sa zici mai inainte de a pune la bataie dozele J&D ? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ady_w3t

emg select single coil

merge pusa pe middle ??

cum suna?

hum-canceling?

si daca mai lasi la pret?

 

id mess: ady_w3t

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

up!

 

In continuare:

 

2xhumbucker Johnson EMG capsulate aurii - 1.7 mil lei vechi sau 170 RON - se dau numai impreuna

 

1xsingle coil EMG Select - 500.000 lei vechi sau 50 RON

 

... pe Johnson EMG accept si schimb cu o husa de chitara electrica mishto (fara Stagg sau Proel) + diferenta din partea voastra.

Link to comment
Share on other sites

up!

 

In continuare:

 

2xhumbucker Johnson EMG capsulate aurii - 1.7 mil lei vechi sau 170 RON - se dau numai impreuna

 

1xsingle coil EMG Select - 500.000 lei vechi sau 50 RON

 

... pe Johnson EMG accept si schimb cu o husa de chitara electrica mishto (fara Stagg sau Proel) + diferenta din partea voastra.

Link to comment
Share on other sites

2xhumbucker Johnson EMG capsulate aurii - 1.7 mil lei vechi sau 170 RON - se dau numai impreuna (vezi foto)

 

1xsingle coil EMG Select - 500.000 lei vechi sau 50 RON

 

... pe Johnson EMG accept si schimb cu o husa de chitara electrica mishto (fara Stagg sau Proel) + diferenta din partea voastra.

post-8-1149600827_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.